Skocz do zawartości

Motocykl z USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w imporcie motocykli enduro z USA. Jest sporo pięknych KTMów EXC w dobrych cenach tyle, że są to RFS (racing four strokes) i nie sa zarejestrowane. Czy jest duży kłopot aby taki motocykl zarejestrować w Polsce? Może ktoś z Was już ćwiczył taką opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w imporcie motocykli enduro z USA. Jest sporo pięknych KTMów EXC w dobrych cenach tyle, że są to RFS (racing four strokes) i nie sa zarejestrowane. Czy jest duży kłopot aby taki motocykl zarejestrować w Polsce? Może ktoś z Was już ćwiczył taką opcje?

 

Legalnie ciężko bo motocykle z USA nie mają homologacji europejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to było ale nie chce mi się szukać :icon_eek:

Wiecie może jak jest z tymi papierami na enduraki w USA? Na aukcjach ebay w opisie motcykla jest rubryka

TITLE: ( i jest wpis clear albo other )

Nie wiem co oznaczają te wpisy, czasem ktoś sprzedaje crossa i wpisze clear, czasem enduraka i też to wstawi, innym razem widze enduraka i jest other. Czy other znaczy że nie ma papieru, a clear, że jest? W ogóle co to jest to title? Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podczepie sie pod temat bo nie chce zakladac nowego :( i zadam dwa pytanka:

1.Czy motocykl sprowadzony z USA będzie bez problemu serwisowany w Polsce :rolleyes: Chodzi mi o części czy są takie same jak na Europie

2.Czy poza cłem i kosztami transportu są jeszcze jakieś opłaty :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to było ale nie chce mi się szukać :rolleyes:

Wiecie może jak jest z tymi papierami na enduraki w USA? Na aukcjach ebay w opisie motcykla jest rubryka

TITLE: ( i jest wpis clear albo other )

Nie wiem co oznaczają te wpisy, czasem ktoś sprzedaje crossa i wpisze clear, czasem enduraka i też to wstawi, innym razem widze enduraka i jest other. Czy other znaczy że nie ma papieru, a clear, że jest? W ogóle co to jest to title? Pozdrawiam.

 

title to ogólnie tytuł czegoś.albo prawo

clear - czysty, jasny, wyraźny

other - inny, pozostały

 

ale nie wiem co mogą te wyrazy oznaczać w kontekście motocykla. title może względnie oznaczać status prawny czyli czy ma papiery czy nie

Edytowane przez yamahadt80lc2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to było ale nie chce mi się szukać :rolleyes:

Wiecie może jak jest z tymi papierami na enduraki w USA? Na aukcjach ebay w opisie motcykla jest rubryka

TITLE: ( i jest wpis clear albo other )

Nie wiem co oznaczają te wpisy, czasem ktoś sprzedaje crossa i wpisze clear, czasem enduraka i też to wstawi, innym razem widze enduraka i jest other. Czy other znaczy że nie ma papieru, a clear, że jest? W ogóle co to jest to title? Pozdrawiam.

 

Chodzi o powypadkowość pojazdu. W usa wpisują w papierach jak miałeś stłuczkę, kolizję itp. W ogłoszeniach podają nr VIN i za parę $$$ możesz sprawdzić historię auta przez internet.

 

 

Informacja o rodzajach title

 

title = akt własności

unrebuildable = zniszczony/nie nadający się do reperacji

 

W każdym stanie obowiązują rozmaite przepisy dotyczące aktów własności. Jako kupujący, upewnij się, że rozumiesz wszystkie kwestie związane z danym typem title w obrębie twojego stanu przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu, który nie ma clean title.

 

Title samochodu jest ustalany na podstawie prawnego statusu aktu własności, uzyskanego, albo z oświadczenia wystawionego przez sprzedającego, albo z aktualnego dokumentu aktu własności.

Clean Title:

Clean title, albo clear title, jest przypisywany dla samochodu, który nie ma żadnych wcześniejszych adnotacji o zniszczeniu. W rzadkich przypadkach, niektóre clean albo clear titles mogą mieć historię zniszczeń. Aby sprawdzić historię samochodu, który chcesz kupić odwiedź stronę CARFAX.COM

Theft Title:

Jest to odmiana clean title dla samochodu, który był skradziony i został odzyskany. Zazwyczaj tego rodzaju titles mają jakiegoś rodzaju "theft" adnotacje w akcie własności.

Rebuildable Salvage:

A rebuildable, salvage title jest przypisywany dla bitych samochodów, które były odzyskane i mogą być wyreperowane. Takie samochodu mogą uzyskać nowy title i mogą być odsprzedane, ale adnotacja o zniszczeniu będzie umieszczona na title. W wielu stanach urzędy posługuję się dodatkowymi podklasami kwalifikującymi typy zniszczenia: Pożar, Wandalizm, Wypadek, Kradzież albo Zalanie.

Damaged Title / Rebuilt Title:

Ogólne określenie dla bitych samochodów z historią zniszczenia.

Salvage Receipt:

Określenie używane przez niektóre stany, na przykład Teksas, dla oznaczenia salvage title.

Unrebuildable / Junk Title:

An Unrebuildable Salvage title jest przypisywany dla samochodów, które były zadeklarowane do kasacji na skutek zniszczeń spowodowanych pożarem, wandalizmem, wypadkiem, kradzieżą albo zalaniem, które nie nadają się do reperacji. Na skutek nadmiernego zniszczenia auto może być przeznaczone tylko na części. Takie samochody nie mogą mieć wystawionego nowego title ani nie mogą być zarejestrowane. Często są notowane jako EXPORT ONLY.

Bill of Sale:

Określenie oznaczające unrebuildable auta. Samochody posiadające Bill of Sale nie mogą być wysyłane za granice.

Scrap Title / Certificate of Destruction:

Jest to odmiana unrebuildable salvage / junk title. Takie samochody mogą być używane jako części zamienne lub surowiec.

 

SPRAWDZ Z LOKALNYM DEPARTAMENTEM MOTOR VEHICLE WSZYSTKIE INFORMACJE ZWIAZANE Z PROCESEM WYSTAWIENIA NOWEGO AKTU WLASNOSCI DLA BITYCH SAMOCHODOW. PROCES TEN MOZE BYC ROZNY W ROZNYCH STANACH.

Edytowane przez pit373
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

title to ogólnie tytuł czegoś.albo prawo

clear - czysty, jasny, wyraźny

other - inny, pozostały

 

ale nie wiem co mogą te wyrazy oznaczać w kontekście motocykla. title może względnie oznaczać status prawny czyli czy ma papiery czy nie

Wiem co po naszemu znaczą te wyrazy, taki głupi nie jestem.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podczepie sie pod temat bo nie chce zakladac nowego :clap: i zadam dwa pytanka:

1.Czy motocykl sprowadzony z USA będzie bez problemu serwisowany w Polsce :) Chodzi mi o części czy są takie same jak na Europie

2.Czy poza cłem i kosztami transportu są jeszcze jakieś opłaty :)

 

 

1. Części są takie same różnią się detalami ( głośniejsze wydechy, brak czujnika stopu, na liczniku mile itd)

2. Dochodzi jeszcze VAT

 

 

 

 

Nie wiem jak enduraki ale crossowki w Polsce rejestrujesz na legalu bez żadnych problemow, tam w stanach crossowki normalnie maja dowody...

 

Od kiedy crossówki na legalu rejestrujesz w Polsce? Żadnych dowodów crossówki nie posiadają ani w PL ani USA

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Części są takie same różnią się detalami ( głośniejsze wydechy, brak czujnika stopu, na liczniku mile itd)

2. Dochodzi jeszcze VAT

Od kiedy crossówki na legalu rejestrujesz w Polsce? Żadnych dowodów crossówki nie posiadają ani w PL ani USA

 

Pozdrawiam

W paru stanach np w Arizonie jest system taki ze wyposazasz sowjego crossa w homologowane rzeczy jak swiatla(czasami nie trzeba kieronkow), wydechy opony i takie tam. Nastepnie musisz zglosic sie do policjana wydzialu drogowego ktory podmija ci dokument ze motor jest street legal. Jezeli twoim kumplem jest policjant to mysle ze jest to dodatkowo latwiesze. A w inncy stanach rejestracja crossa granczy z cudem lub jest niemozliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troche do d*py bo żeby ściągnąć moto to jest troche kosztów

1) sam sprzet jakies 6200$ * 2,5 = 15500

2) cło 8% = 1240zl

3) VAT 22% = 3410zl ale czy na 100% jesteście pewni ze tez go sie placi bo myślałem ze tylko w przypadku enduro :)

4) transport pewnie jakieś 2-3 tys.

to wychodzi jakieś 23 000zl

czy cos jeszcze pominalem :lalag:

Edytowane przez mati kmx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...