Skocz do zawartości

OPONY XJ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję przenieśc temat do działu poświęconemu XJ-tce.

 

Co do opon. Na tył powinno być 110 a na przód 90.

Jesli Ci sie to ni podoba mozesz założyć 100na przód i 120 na tył.

Na szerszych gumach xj staje się trochę spokojniejsza/stabilniejsza na trasie.

 

Poprzedni własciciel mojej xj wcisnął szerszą oponę na tył i stuningował osłonę łańcucha !!:buttrock:

No ale czegoż to ludziska nie wymyślą, żeby miec oponkę jak w ścigaczu ;(

Co tam że nie wejdzie...utniemy uszczuplimy osłonke ...!

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, cos chyba nie bardzo w sr mam opony przod 90 tyl 120 bo takie zalecane a w xj mam 110 na przodzie- starczy tyl nie zwrocilem uwagi 130, albo 150 bo dopiero sprzeta kupilem i mialem wrazenie ze jest miejsce, a jakie najszersze wejdą bez przeróbek? chodzi mi o komfort jazdy w zakretach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zakładać szerokie opony jeżeli konstruktor tego nie przewidział.

Chcecie być lepsi od konstruktora?

A zdaje sobie któryś z Was sprawę jak niebezpieczna jest taka zmiana?

Jak się któremuś podoba to wystarczy kupić sobie Rocketa od Triumpha.

Napisze któryś że za drogi ! tańsze są plakaty z takim motocyklem.

Panowie zbyt często spotykam się z przypadkami opuszczenia jezdni na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn. Jest teraz czas jesienią na przemyślenia wystarczy bez emocji przemyśleć ten temat.

Niech żaden nie pisze o marudzeniu starego zgreda bo mam takie opinie głęboko w dupie tylko szkoda życia i zdrowia na takie przeróbki tylko na pokaz.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra więc, tak panowie, na tył jaka jest zalecana przez producenta, a jaką mozna wsadzic w granicach rozsądku, oczywiscie niech to bedzie nie wezsza niz ta ktora mam (spisuje sie dobrze) i czy kupic taką czy szersza się sprawdzi? chcialem zapytac i dowiedziec sie dokladnie, bo kupilem moto no a tylni opona jest zajechana do drutów

 

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby motocykl bezpiecznie się prowadził należy montować opony zalecane przez producenta tej samej firmy produkowane w parach przód-tył o tym samym oznaczeniu typu bieżnika.

Czasami ale tylko na torach wyścigowych zakłada się oponę węższą o 10 mm na tył w celu poprawienia stabilności w łukach ALE TYLKO NA TORZE!!!

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha bardzo sie ciesze, slyszalem inne opinie w dniu kiedy kupilem xj i kiedy sie jeszcze ni eprzyjrzalem zamowilem opony pilot sport 170 na tyl i 110 przod... dziwne bo w sr 250 (ala choper) mam 120 tyl 90 przod no ale dzieki za odpowiedzi

 

http://bikepics.com/pictures/1047932/ - ten ma zdjaei sie szersza opone z tylu, mi chodzi glownie o wizualke

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez McSb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zakładać szerokie opony jeżeli konstruktor tego nie przewidział.

Chcecie być lepsi od konstruktora?

A zdaje sobie któryś z Was sprawę jak niebezpieczna jest taka zmiana?

Jak się któremuś podoba to wystarczy kupić sobie Rocketa od Triumpha.

Napisze któryś że za drogi ! tańsze są plakaty z takim motocyklem.

Panowie zbyt często spotykam się z przypadkami opuszczenia jezdni na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn. Jest teraz czas jesienią na przemyślenia wystarczy bez emocji przemyśleć ten temat.

Niech żaden nie pisze o marudzeniu starego zgreda bo mam takie opinie głęboko w dupie tylko szkoda życia i zdrowia na takie przeróbki tylko na pokaz.

 

W 100% popieram!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bikepics.com/pictures/1047932/ - ten ma zdjaei sie szersza opone z tylu, mi chodzi glownie o wizualke

 

hmm jak mialem 16 lat to tez chcialem miec wszystko najdluzsze i najwieksze :buttrock: ale ten wiek sie rzadzi swoimi prawami. Nie lepiej ci sprzedac to xjtke skoro i tak nie mozesz na niej jezdzic i kupic czopera ladnego wizualnie skoro ma to wygladac a nie jechac skoro i tak nie mozesz (oczywiscie nie mialem zamiaru urazic zadnego z uzytkownikow czoperow)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...