Skocz do zawartości

wyciszenie pracy rozrządy w sovietach (Ural)


pietroni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi dźwiękami na motocyklu to jest tak, że kierowca słyszy co innego (bardziej szum silnika i pracę rozrządu), pasażer co innego i ludzie na chodniku jeszcze co innego (głównie tłumiki lub ich brak). Kierowca najbardziej słyszy dźwięki z silnika i jest to wkurzające jak coś zgrzyta, brzęczy. W silniku Urala ustaw zębatkę napędu alternatora na mimośrodzie na duży luz, bo jak jest za mały to wyje rozrząd. Jeśli słyszysz falujący dźwięk z rozrządu to zębatki mają bicia promieniowe i zmienne luzy międzyzębne - często się zdarza w rusach. Słyszałem o zębatkach z tworzyw sztucznych ale nigdy ich nie używałem, więc nie wiem jak chodzą ale pewnie ciszej. Słyszalnośc dźwięków zależy też od typu kasku jaki używasz. No i od stanu technicznego silnika również...

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Awo koledzy robili eksperymenty z doprowadzeniem oleju rurką z bloku w taki sposób aby olej kapał na koła zębate rozrządu w miejsce ich zazębiania. Ja nawet mam tak przerobiony silnik w jednym z moich Awo- niestety nie wiem jak głośno pracował przed modyfikacją i brak mi porównania. Wielkiej różnicy w stosunku do innych moich Awo osobiście jednak nie odczuwam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Awo koledzy robili eksperymenty z doprowadzeniem oleju rurką z bloku w taki sposób aby olej kapał na koła zębate rozrządu w miejsce ich zazębiania. Ja nawet mam tak przerobiony silnik w jednym z moich Awo- niestety nie wiem jak głośno pracował przed modyfikacją i brak mi porównania. Wielkiej różnicy w stosunku do innych moich Awo osobiście jednak nie odczuwam...

Tak sie sklada ze w Uralu jest taka rurka, ktora ma za zadanie doprowadzanie oleju pomiedzy duze a male kolo zebate.

Mozna sprobowac zastosowac kola zebate z tworzyw sztucznych bo trafiaja sie takie w handlu. Kolega dorobil sobie kolo napedu pradnicy z tworzywa (tokarz, frezarz wiec ma zaplecze techniczne) ale jeszcze nie slyszalem tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecał bym. Może jeszcze w dolniaku na oryginalnej prądnicy. Ale tak gdzie są opory od altka i inny rozrząd to mało prawdopodobne żeby wytrzymało długo takie koło. Dostępne w handlu ciche przekładnie rozrządu są wykonywane u nas w kraju z materiałów z grupy poliamidów i czasem z tekstolitu . Gdzieś na forum umieszczałem już zdjęcie takiego koła po przebiegu i nie nastrajało optymistycznie do tego patentu . Sam nie próbowałem . Jak rozrząd wyje to znaczy ze jeszcze jadę czterosówem :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o patenty jak uzyskac prcę kół rozrządu bez grzechotania,w uralcu.

 

Metoda drastyczna ale bardzo skuteczna: wywaliść silnik z Urala i wstawić z BMW R60 lub R80. Pomaga jak ręką odjął :) . Niestety wadą jest głośna praca skrzyni biegów i dyfra :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda drastyczna ale bardzo skuteczna: wywaliść silnik z Urala i wstawić z BMW R60 lub R80. Pomaga jak ręką odjął ;) . Niestety wadą jest głośna praca skrzyni biegów i dyfra :icon_twisted: .

 

 

AAAAAHHHHH!!!!!! :icon_mrgreen: Toż to profanacja w czystej formie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo posrednie z turbaksu dawalo rade w serii Zundapp KS 500 / 750.

Dlatego ten ostatni mial silnik 2x cichszy od BMW ( skrzynia natomiast wyla potempienczo :bigrazz:)

Moze sprawa rozbija sie o jakosc materialu / wykonania ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...