Skocz do zawartości

Pierwszy śnieg


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z roboty, przemykałem między pojedynczymi płatkami śniegu, ale między kropelkami deszczu już nie dałem rady :)

 

Znaczy, niedzielna wycieczka krajoznawcza pod dużym znakiem zapytania.

I pojawiła się na forum informacja, że w Jeleniej Górze śnieżkami się rzucają... Pewnie, lepiej się bawić, niż odśnieżać drogę dla kolegów, co odwiedzić chcieli... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dobrze przynajmniej, że w tym roku wynajmuję sobie garaż i nie muszę na zimę odstawiać sprzęta do wujka do Kościerzyny, bo po raz kolejny pewnie czekałaby mnie śnieżna przeprawa :flesje:

 

 

super, a ja w polowie jazd na kursie ... a tak chcialem sie w tym roku z egzaminem wyrobic ech :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mnie nie straszyć,bo ja sie musze zapisać w poniedziałek na egzamin....więc mam prośbę...zatrzymajcie tam gdzieś u siebie ten śnieg... :crossy: tak gdzieś do grudnia! Prooooosze :rolleyes:bo inaczej w tym sezonie sie nie wyrobie(w sumie teraz tez nie wiem czy dam rade: :flesje: )

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły rok? :D O żesz, ale jazda... za moich czasów to zapisywali na dwa tygodnie do przodu i się człowiek żalił, że za dużo ;)

Z tymi egzaminami to współczuję - nieciekawie :/ Ten grado-śnieg nie pozostawił po sobie już śladu raczej, co nie zmienia faktu, że jest zimno jak cholera a ja się nabawiłem jakiegoś głupiego przeziębienia :flesje:

Sprzęta na zimę jeszcze nie szykuję, bo nadzieja ciągle jest :D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli pocieszenia strzaskanych nerwów motocyklistów. Ale czy to się sprawdzi? nie wiem.....

 

P.S. śnieżki to pikuś. Już pierwszy bałwanek stoi... No ale ja mieszkam pod samym KPN (Karkonoski Park Narodowy)

 

Prognoza sezonowa

jesień 2007 - wiosna 2008

 

Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Nińo i La Nińa na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy, że prognozy mają charakter orientacyjny i nie są szczegółowe.

 

Listopad z pokrywą śnieżną

 

Ten miesiąc przyniesie w większości miast stałą pokrywę śnieżną oraz opady samego śniegu, często będą też występować opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodujące gołoledź na drogach. Wielce prawdopodobne, że w miastach na nizinach spore ilości śniegu spadną już w pierwszej połowie miesiąca. Oprócz zimna miesiąc ten przyniesie sporo wilgoci, co oznacza, że suma opadów będzie przekraczać normę.

 

Grudzień najpierw zimny, potem ciepły

 

Na początku miesiąca możliwe są opady śniegu, a temperatura może być niska. Po raz pierwszy w tym sezonie pojawi się mróz w ciągu dnia, ale tylko lokalnie. Jednak mimo to możemy liczyć na pogodne niebo, chociaż w nie dużych ilościach. Tegoroczny sezon narciarski w górach może się rozpocząć nieco wcześniej niż w ostatnich latach. W drugiej połowie miesiąca możliwe są znacznie cieplejsze dni, kiedy na nizinach będzie padać deszcz i pokrywa śnieżna szybko zaniknie. Boże Narodzenie z tendencją do temperatur dodatnich.

 

Styczeń bardzo ciepły i mokry

 

Początek nowego roku przyniesie pogodę zupełnie odmienną od tej jaka panowała w grudniu. Temperatura przez większą część miesiąca będzie się utrzymywać na poziomie znacznie powyżej normy wieloletniej, a to oznacza, że możemy liczyć na wiele ciepłych, a nawet bardzo ciepłych dni. W ciągu dnia temperatura wynosić będzie od 5 do 10 stopni, ale w najcieplejsze dni może sięgać lokalnie nawet 15 stopni. Jednocześnie będą występować częste opady, głównie deszczu, chociaż nocami możliwe są również deszcze ze śniegiem. W cieplejsze dni będzie mocno wiało, częściej będzie też mieli do czynienia ze sztormem na Bałtyku. W górach po mroźnym i śnieżnym grudniu warunki narciarskie mogą się pogorszyć.

 

Luty nadal ciepły i wilgotny

 

W lutym kontynuacja bardzo wysokich temperatur. Na termometrach najczęściej od 10 do 15 stopni. W dalszym ciągu sporo opadów i wszystko wskazuje na to, że będą one nie tylko częste ale i intensywne. W górach nadal bardzo niekorzystne warunki narciarskie.

 

Marzec z wcześniejszą wiosną

 

Wszystko wskazuje na to, że wiosna przyjdzie znacznie wcześniej niż powinna. Przez cały miesiąc będziemy się mogli cieszyć bardzo ciepłym powietrzem. Temperatura będzie w cieniu przekraczać 20 stopni. Opady tymczasem będą oscylować na poziomie poniżej normy. To będzie pierwszy miesiąc suszy.

 

Kwiecień bardzo ciepły i słoneczny

 

Będzie kolejnym miesiącem z temperaturą znacznie wyższą od tej jaka normalnie powinna panować w kwietniu. Często zdarzać się będą przekroczenia 20 stopni, zdarzą się również dni z temperaturą przekraczającą 25 stopni. Kwiecień przyniesie nasilającą się suszę, co może wpłynąć na wegetację roślin.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognoza sezonowa

jesień 2007 - wiosna 2008

 

Listopad z pokrywą śnieżną

 

Ten miesiąc przyniesie w większości miast stałą pokrywę śnieżną oraz opady samego śniegu, często będą też występować opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodujące gołoledź na drogach. Wielce prawdopodobne, że w miastach na nizinach spore ilości śniegu spadną już w pierwszej połowie miesiąca. Oprócz zimna miesiąc ten przyniesie sporo wilgoci, co oznacza, że suma opadów będzie przekraczać normę.

 

Grudzień najpierw zimny, potem ciepły

 

Na początku miesiąca możliwe są opady śniegu, a temperatura może być niska. Po raz pierwszy w tym sezonie pojawi się mróz w ciągu dnia, ale tylko lokalnie. Jednak mimo to możemy liczyć na pogodne niebo, chociaż w nie dużych ilościach. Tegoroczny sezon narciarski w górach może się rozpocząć nieco wcześniej niż w ostatnich latach. W drugiej połowie miesiąca możliwe są znacznie cieplejsze dni, kiedy na nizinach będzie padać deszcz i pokrywa śnieżna szybko zaniknie. Boże Narodzenie z tendencją do temperatur dodatnich.

 

dobra wiadomość, będzie można pośmigać w Boże Narodzenie :buttrock: :wink: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...