Skocz do zawartości

Linki - smarować, czy nie ?


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest Wasza opinia na temat linek (sprzęgła, gazu itp). Czy smarujecie je jakimś olejem (jakim - słyszałem różne opinie - maszynowym, silnikowym WD-40 itp) czy nie smarujecie ? Ja sam jestem zdania, że jeśli linka jest cała i nie dostała sie woda pod pancerz, to nie ma co cudować. Moje doświadczenia ze środkami typu wd40 mówią tylko jedno - działa, ale na krótko, potem i tak się zaciera, bo smar zbiera pył i robi się kaszana od nowa.

 

Pozdro, Paweł

 

PS. Linki z teflonem oczywiście się nie sparuje, mam na myśli te bez powłoki teflonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest Wasza opinia na temat linek (sprzęgła, gazu itp). Czy smarujecie je jakimś olejem (jakim - słyszałem różne opinie - maszynowym, silnikowym WD-40 itp) czy nie smarujecie ?

GIANT TEFLON SPRAY - środek rowerowy, ale świetny do smarowania linek (długotrwały efekt zmniejszenia oporów). Zerwana linka prędkościomierza w Hondzie to efekt mojego zaniedbania :oops: . Zresztą sam zobaczysz, że prawdopodobnie nie tylko mojego. W manualu VT500 zalecano smarowanie linek co 12 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Smarowac!

Jak remontowalem swoj motor, to kupilem nowa linke sprzegla. Jak tylko motor poskladalem i mialem pierwsze jazdy, to sie okazalo, ze musze miec imadlo, a nie reke, zeby sprzeglo wcisnac.

Po nasmarowaniu linki efekt ustapil, sprzeglo chodzi calkiem fajnie :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smaruje zwyklym teflonowym smarem stalym. Po prostu troche linke posmaruje, tylko tak lekko, a do pancerza nalewam malutko smaru w plynie do lancuchow takiego od roweru. I jak narazie nie mam zadnego problemu z linkami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hmm, swoim KTMem męczę wszystkie możliwe błota, kałuże, piach i inny syf, który może załatwić linki. Ale nigdy jeszcze żadnej linki nie smarowałem i (tfu tfu) nie zatarłem. Może w KTMie są jakieś specjalne pancerze, które chronią przed syfem, sam nie wiem, ale faktem jest, że nie smaruję, a w enduro jeżdżę już 5 rok.

PS - sprzęgło mam hydrauliczne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, swoim KTMem męczę wszystkie możliwe błota, kałuże, piach i inny syf, który może załatwić linki. Ale nigdy jeszcze żadnej linki nie smarowałem i (tfu tfu) nie zatarłem. Może w KTMie są jakieś specjalne pancerze, które chronią przed syfem, sam nie wiem, ale faktem jest, że nie smaruję, a w enduro jeżdżę już 5 rok.  

PS - sprzęgło mam hydrauliczne.  

pzdr

 

Dominik , niektóre linki w motocyklach enduro maja w środku splotu warstwę włókien z jakiegoś materiału który nasączony jest środkiem smarnym.

Ale poza tym to co Ty tam nasz w tym motocyklu :lol: jeżeli sprzęgło masz hydrauliczne zostaje Ci tylko linka do gazu, bo nie wiem czy masz tam prędkościomierz. Straszliwą masę masz tych linek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik , niektóre linki w motocyklach enduro maja w środku splotu warstwę włókien z jakiegoś materiału który nasączony jest środkiem smarnym.

... albo teflon poprostu, takich tez nie trzeba smarowac, poki sie teflon nie wytrze jest OK, sie wytrze to wymiana.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym smarem co ja mam dostalem jeszcze takie ustrojstwo niby dozownik.Jezeli Ci sie przeciera linka to wymien ja na nowa bo ,albo Ci peknie ,albo ktoras z linek zblokuje sie w pancerzu i ani w ta ani w ta nie pujdzie.Jak od sprzegła to w Jawidsonie TS mozesz wzucac biegi bez sprzegła :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...