Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

A tak z ciekawości na jakiej feldze?

No ori 17.

26116423_1627987747320668_43956942685615

 

W sumie to naprawdę nie wiem o co te napinki. I tak każdy jeździ czym chce i jak chce. Do tego każdy może po swojemu odbierać przykładową DRZete. Jednemu przypasi innemu nie. Znam takich co naparzaja na dużych GSach i takiego co lata na CRF250L z kolesiami na typowych liściach. Wszyscy zadowoleni a Wy udowadniacie sobie, że jest inaczej, bo nie mogą być zadowoleni. Ale oni są... :rolleyes:

Wrzućcie chłopaki na luz. Bo admini za kare każą Wam Kevina obejrzeć 30x pod rząd. :laugh:

Edytowane przez Judas

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu Judas nikt nikogo nie krzyżuje, jest człowiek który przerabia rometa na przeprawówkę, Ty latasz SM w "terenie" a ja np lubię sobie WSK 125 polatać po szutrach, tylko ze te wszystkie rozwiązania są od dupę potłuc dla ogółu, Dlatego ja nikomu wsk nie będę wciskał na małe przejażdżki bo tu potrzebny kierowca mechanik, to że coś mi sprawia frajdę nie oznacza że będzie komuś innemu a sensu w tym brak.

 

 

A co do hipotetycznego gonienia mniejszego sprzęta większym, wszystko zależy od warunków, u nas do niedawna śmigał gość na dr 350, ostatni taki strupek w ekipie, i powiem Ci że jak gdzieś popełniłem błąd a on pojechał idealnie to musiałem go gonić na pełny gwizdek, teren to nie prosty odcinek asfaltu że jedziecie równo 90kmh, tylko ciągłe zwalnianie, przyspieszanie itepe, wystarczy chwilka nieuwagi i gonisz ekipę z całych sił a oni i tak Ci odchodzą, więc takie ganianie jeżeli mówi o jeździe w terenie to przykład bez sensu bo ja często gęsto używałem całej mocy goniąc to nieszczęsne dr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ori 17.

26116423_1627987747320668_43956942685615

 

 

 

Fajna fota ;)

 

A próbowałeś wrzucić normalne enduro felgi/opony? Chodzi mi o różnicę w prowadzeniu...

 

A co do kostki myślałem że chodzi o normalną kostkę a nie "bieżnik szosowy" (tak to się nazywa?). Dla mnie to jednak dwie różne sprawy ;)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są na 90% jakieś pochodne mitasa e09 czyli takie niby enduro kostka

 

nie wiem jak ci się na tych jeździ więc nie będe niczym emes zajmował stanowiska czerpiąc wiedzę z googla , ale mitasy e09 miały identyczny bieżnik i kupiłem komplet nowych do xt600 i dramat jak u szekspira

na asfalcie nie pochyliłeś się na bok bo dupa potrafiła uciec na suchym a XT600 w ogóle nie jedzie więc strach co byłoby czymś mocniejszym

w terenie w piachu dno , mokra trawa palenie kapcia , nawet na ubitym zagęszczonym szutrze tańcowała

 

ogólnie żałowałem wydanej kasy już wolałbym kupić zwykłą c02 albo c04 i po asfalcie jeździć z zatyczkami w uszach żeby nie ogłuchnąć od wycia i zakręty w wyprostowanej pozycji żeby nie zglebić ale w terenie byłoby trzymanie a tak z przodu plecy z tyłu płaska dupa na co ja ją do łóżka brałem ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ogólnie chodziło o to że Emes wielokrotnie zasłaniał się Judasem w dyskusji o "kostce na felge sm". Więc mamy wyjaśnienie ;) jaką kostkę ma Judas założoną... Jakoś nikt nie doprecyzował do tej pory... Dla kogoś kto jeździ enduro, jak słyszy KOSTKA to raczej widzi jak pisze Michoa mitasa c02 a nie "kostkę szosową"(?). No taka sytuacja ;)

 

A co do tych mitasów to ja jednak wolałem micheliny ac10 :D jakoś na asfalcie wydawały mi się lepsze a w terenie różnicy nie widziałem...

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są na 90% jakieś pochodne mitasa e09 czyli takie niby enduro kostka

 

nie wiem jak ci się na tych jeździ więc nie będe niczym emes zajmował stanowiska czerpiąc wiedzę z googla , ale mitasy e09 miały identyczny bieżnik i kupiłem komplet nowych do xt600 i dramat jak u szekspira

na asfalcie nie pochyliłeś się na bok bo dupa potrafiła uciec na suchym a XT600 w ogóle nie jedzie więc strach co byłoby czymś mocniejszym

w terenie w piachu dno , mokra trawa palenie kapcia , nawet na ubitym zagęszczonym szutrze tańcowała

 

ogólnie żałowałem wydanej kasy już wolałbym kupić zwykłą c02 albo c04 i po asfalcie jeździć z zatyczkami w uszach żeby nie ogłuchnąć od wycia i zakręty w wyprostowanej pozycji żeby nie zglebić ale w terenie byłoby trzymanie a tak z przodu plecy z tyłu płaska dupa na co ja ją do łóżka brałem ?

"poszukaj sobie w google", a potem "czerpiacy wiedze z google" - zdecydujcie sie.
pochodne tkc80? skad ta informacja?
identyczny bieznik? podobny co najwyzej.
a moze dupa uciekala bo to byly mitasy?
mieszanka gumy tez ma znaczenie

 

Mi ogólnie chodziło o to że Emes wielokrotnie zasłaniał się Judasem w dyskusji o "kostce na felge sm". Więc mamy wyjaśnienie ;) jaką kostkę ma Judas założoną... Jakoś nikt nie doprecyzował do tej pory... Dla kogoś kto jeździ enduro, jak słyszy KOSTKA to raczej widzi jak pisze Michoa mitasa c02 a nie "kostkę szosową"(?). No taka sytuacja ;)

 

A co do tych mitasów to ja jednak wolałem micheliny ac10 :D jakoś na asfalcie wydawały mi się lepsze a w terenie różnicy nie widziałem...

 

jednak jakos ktos to sprecyzowal. zdjecie + nazwa modelu to malo? :)

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kostka szosowa", to dorzucę do kolekcji. ;)

Kostka jak kostka, jest kilka rodzajów, aż dziwne, że trzeba to tłumaczyć ale czemu nie? TKC80 jest oponą dla turystycznych enduro. Jest też oponą jedyną jaką znam w rozmiarze 120/70-17 z takim bieżnikiem. Opony o takim bieżniku służą do jazdy po twardszych nawierzchniach, szutry, kamienie... Ogólnie mówiąc, im luźniejsza nawierzchnia tym rzadszy protektor. Więc wychodzi na to, że szanujący się offroadowiec ma przynajmniej dwa komplety opon/kół, w zależności od rodzaju terenu. Więcej, szanujący się offroadowiec kupuje zawsze nówki gumy i jak zjedzie 5-7mm bieżnika to opona idzie w kibel.

No dobra, żartowałem... :laugh: To Polska. 90% ofrołdowców musi posiadać hardmaszyszę do jeżdżenia po lesie i polach. 10mm wysokość kostki to norma i standard. Tak jak brak podstawowych umiejętności typu poderwanie koła przed kałużą, przejechanie po zwalonym drzewie czy myknięcie nad rowem melioracyjnym. ;) Ale gównoburzę o pierdoły w necie potrafią ciągnąc latami.

A tak naprawdę i tak wszystko rozbija się o jeźdźca, czyli preferencji, umiejętności i właściwego doboru motocykla. Doskonale pamiętam jak zlazłem z XR600 na DR350 mojej kobitki. Niby słabszy ale normalnie oddaje moc. Niby waży tyle samo ale odczuwalnie jakby 20 kilo mniej... I na DR robiłem takie podjazdy na "szosowych kostkach", Mitasach 09, o których mogłem zapomnieć na XR, a tam jakieś Trelleborgi chyba miałem. Oczywiście bardzo agresywny bieżnik. :rolleyes:

4jku, temat zmiany kół wraca co jakiś czas ale prawdę mówiąc to co mam wystarcza, a duże fajnie byłoby mieć. Komplet to minimum 1,5k. :wink:

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich, jestem przed zakupem crossa, ale nie mam pojęcia co wybrać mam swoje typy i może jesteście posiadaczami tych modeli albo znacie się na nich bardziej, i moglibyscie mi polecić coś albo polecić który z tych modeli wybrać te modele to :

 

KTM SX 450 2006r

YAMAHA YZF 450 2008r

HONDA CRF 450 2005r

KTM SX 450 2005

 

 

Doradźcie mi co wybrać, z góry dzięki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem przed zakupem crossa, ale nie mam pojęcia co wybrać mam swoje typy i może jesteście posiadaczami tych modeli albo znacie się na nich bardziej, i moglibyscie mi polecić coś albo polecić który z tych modeli wybrać te modele to :

 

KTM SX 450 2006r

YAMAHA YZF 450 2008r

HONDA CRF 450 2005r

KTM SX 450 2005

 

 

Doradźcie mi co wybrać, z góry dzięki

 

Biorąc pod uwagę roczniki, najrozsądniej będzie brać to co najpewniejsze, w najlepszy stanie...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, czytasz co się do ciebie pisze? Szukasz se facto starych motocykli które nie maja łatwo w życiu. Kolega napisał że najlepiej wybrać egzemplarz który będzie wymagał najmniej inwestycji. Egzemplarz nie model. Awaryjność i koszty utrzymania są bardzo bardzo zbliżone.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz se facto starych motocykli które nie maja łatwo w życiu. Kolega napisał że najlepiej wybrać egzemplarz który będzie wymagał najmniej inwestycji. Egzemplarz nie model.

 

No dokładnie o to mi chodziło, myślałem że to jasne :P

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem przed zakupem crossa, ale nie mam pojęcia co wybrać mam swoje typy i może jesteście posiadaczami tych modeli albo znacie się na nich bardziej, i moglibyscie mi polecić coś albo polecić który z tych modeli wybrać te modele to :

 

KTM SX 450 2006r

YAMAHA YZF 450 2008r

HONDA CRF 450 2005r

KTM SX 450 2005

 

 

Doradźcie mi co wybrać, z góry dzięki

Biorąc pod uwagę roczniki, nie bralbym ich tak "skrupulatnie" pod uwage.

 

Chyba, ze w danym modelu wystepowala wada fabryczna, badz wprowadzono istotne zmiany. tak, czy inaczej w takim wypadku przed kazdym rocznikiem produkcji winno sie znajdowac slowo "od".

 

stan obecny, a nie rocznik jest glownym czynnikiem warunkujacym cene.

 

zapomnialbym o jakiejkolwiek sympatii do marki, gdyz nie zawsze to co chcemy jest dla nas najlepszym rozwiazaniem.

 

istotny rowniez jest dostep do czesci i mechanikow - zakup to poczatek.

 

obejzyj kilka i sie nie napalaj!

 

na forum natomiast szukaj podpowiedzi, a nie odpowiedzi. zauwazylem, ze kazda sroka swoj ogon chwali i ludzie polecaja swoje wybory. nie wiem po co, moze zeby uzyskac potwierdzenie, iz byly one slyszne ;)

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć

doradźcie, na pierwszy motocykl z kat B przy 95 kg i 36 latach jak kupie enduro 125 to będę czuł się na tym jak słoń na kosiarce? coś czytałem że można odblokować 2t ale to pali z 7 litrów chyba? chce jeździć głownie po mieście czasem trasa 100 km i fajnie byłoby móc po ścieżce leśnej, max łące pośmigać (nie mam zamiaru szaleć jak crossem) ale to w 125 nie da się wszystkiego na raz mieć przy 95kg?czy jest coś takiego? bo nie znam się na motocyklach, mam 8tys. Wszystkie te enduro 125 brzmią jak piły mechaniczne? jakiś model możecie zaproponować? nie znam się na mechanice, ponoć Suzuki Dr 125 4T jest ok( nie pali 7/100, brzmi w miare i troche mozna w teren) ale ma mocy mało ponoć a ja 95kg. Jest z tego jakaś frajda czy lepiej jak sobie kupie lekko używany romet scmb 125?

Edytowane przez sydnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mała Varadero jak 4t.... Jedyny w miarę duży i da sobie radę z Tobą...

Jak 2t to tylko dt125.. Ale na mieście będziesz się tym i to męczył...

Ale kasy masz mało...

To żebyś nie był zdziwiony, że albo parch, albo Cię nie stać...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...