Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić was o poradę, chcę kupić motocykl z podanych wyżej. Lecz za motor głównie zapłacą moi rodzice, ale ja mam o niego dbać, utrzymywać. Mam 17lat, 182cm wzrostu i 74kg wagi. Chodzę do szkoły więc nie zarabiam prawie nic. Więc na co zwrócić uwagę przy kupnie, jakie są koszty utrzymania 350 i czy będzie dobra do dosyć spokojnej jazdy po szutrach i lekkich górkach. Jakie jest spalanie? I która z 3 jest najlepsza XT,Dr czy Cagiva?

 

Z góry dzięki za pomoc

Jak znajdziesz w stanie, to bierz DRkę. Jedyna opcja z podanej trójki.

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym prosić was o poradę, chcę kupić motocykl z podanych wyżej. Lecz za motor głównie zapłacą moi rodzice, ale ja mam o niego dbać, utrzymywać. Mam 17lat, 182cm wzrostu i 74kg wagi. Chodzę do szkoły więc nie zarabiam prawie nic. Więc na co zwrócić uwagę przy kupnie, jakie są koszty utrzymania 350 i czy będzie dobra do dosyć spokojnej jazdy po szutrach i lekkich górkach. Jakie jest spalanie? I która z 3 jest najlepsza XT,Dr czy Cagiva?

 

Z góry dzięki za pomoc

jaki budzet?

 

tak jak pisze Michoa, jesli kupisz zdrowy 4T to koszty beda smieszne, przy 2T masz za to pewne koszty okresowe.

 

spalanie 400 4T to 5-9 litrow na 100km zaleznie od stylu jazdy, 2T spali wincej.

 

na co zwrocic uwage przy kupnie konkretnego modelu, czy ogolnie moto? jak moto to: nienaprawiana prosta rama + papiery, suchy sprawny zawias; bez luzow, silnik suchy; pali zimny/cieply; jak chodzi na wolnych i pod obciazeniem - regulacja gaznika, lewe powietrze, skrzynia; biegi wskakujace z oporem; nie wypadajace; sprawdzic wszystkie 5 i wsteczny, sprzeglo popuszczac na hamulcu zobaczyc jak zbiera, czy halasuje, stan opon, filtra pow. i napedu, bo to bedzie zapewne pierwsze do wymiany i pokaze podejscie sprzedajacego, czy wyjezdzil moto przed sprzedaza, czy zmienia tak o. w necie masz pelno czeklist, warto sobie wydrukowac i odhaczac, by zajaranym na miejscu nic nie pominac. nie napalac sie na dany egzemplarz.

 

jak chcesz spokojnie jezdzic w terenie to jednak bralbym 4T, ale musisz poszukac dobrego egzemplarza.

 

Honda XR400 bylaby spoko, DRZ400 tez.

 

 

Szacun za samokrytykę :D

czytaj calosc - nie jestes zabawny :)

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co pytasz, kup 50 i lataj na gumie i dalej rob z siebie posmiewisko.

nawet nie czaisz, ze te dalny sie z Ciebie wysmiewaja.

no coz.

 

rower tez na kolo wchodzi, jak dla ciebie to jazda no to git :*

skoncz z offtopiciem, nie jestes zabawny, nasmiewanie sie niepelnosprawnych jest niefair ;)

sugerujesz ze kazdy co wyrywal 50 na kolo no to sobie czipował ? xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro rzucasz zartem do rozmowcy, to chyba jednak moge, jako ow rozmowca ;)

 

 

Popełniasz zasadniczy błąd w "rozumowaniu", gdyż nie jesteś dla mnie w żadnym stopniu rozmówcą. Dawno przestałeś nim być na własne życzenie :biggrin:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz ze kazdy co wyrywal 50 na kolo no to sobie czipował ? xd

tak, czipowal gaznik.

 

wszystko mozna "wyrwac" nawet taczke, ale to jeszcze nie jazda. w dodatku jest to bardziej niebezpieczne przy deficycie mocy.

 

liczy sie stosunek mocy do masy, dlugosc ramienia tylnego wahacza, wymiary moto, przelozenie - moc na kole itd itp.

 

wiem jak na kolo wstaje 11km 125ccm 4T, jesli przejechanie 3m po wybiciu z przeszkody to juz wheelie to ok. mozna :D

 

mozesz zmienic przelozenie napedu, albo kupic wyzylowana 125 z 40km, ale serwis Cie zje finansowo, a jak widze to raczej szukasz ekonomicznej opcji (te 5k na moto, to chyba nie masz kolejnej 3k na serwisowanie przez 1. rok), wiec.

 

 

Popełniasz zasadniczy błąd w "rozumowaniu", gdyż nie jesteś dla mnie w żadnym stopniu rozmówcą. Dawno przestałeś nim być na własne życzenie :biggrin:

skoro piszesz do mojej osoby i ja Ci odpowiadam to rozmawiamy. jesli rozmawiamy to jestem rozmowca. dosc logiczne. moglbys jedynie powiedziec, ze nie jestem dla Ciebie partnerem do rozmow. dorosniesz, zrozumiesz :)

 

natomiast malo mnie interesuje Twoje zdanie na moj temat.

jestes slaby, umiesz jedynie wysmiewac ludzka niewiedze, mamy tu kolejny juz przyklad.

pan znaFca "wszystkowiedzacy" :D

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

natomiast malo mnie interesuje Twoje zdanie na moj temat.

jestes slaby, umiesz jedynie wysmiewac ludzka niewiedze, mamy tu kolejny juz przyklad.

pan znaFca "wszystkowiedzacy" :D

 

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

 

Umiem dużo więcej niż jedynie wyśmiewać, wszystko jest dostosowane do tego jak druga strona się zachowuje. Ty sobie zasłużyłeś na takie a nie inne zachowanie z mojej strony i tyle w temacie ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

 

Umiem dużo więcej niż jedynie wyśmiewać, wszystko jest dostosowane do tego jak druga strona się zachowuje. Ty sobie zasłużyłeś na takie a nie inne zachowanie z mojej strony i tyle w temacie ;)

mi rowniez, jak juz napomknalem :D Twoja subiektywna opinia malo mnie interere, zwlaszcza, ze nie popiera jej zadna argumentacja. "nie bo nie", "tak ma byc" slabo mnie przekonuja, gdyz po drugiej stronie mozesz siedziec np. Ty :)

 

sledze watek od kwietnia 2017r. i od tej pory nic tu madrego nie wniosles. tylko wysmiewasz. wnioski nasuwaja sie same - tutejsi forumowicze najwyrazniej sa dla Ciebie za glupi :) dziwne, ze pytajac w watku "co kupic" jeszcze tego nie wiedza, nie? :D

 

hehe a Ty dalej z ta serwisowka, jak dziecko. dales chociaz w odpowiedzi poprawna serwisowke, czy tylko biadoliles o tym oleju co 4 lata razem z jankiem? ;)

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, bo urlopuję...emes ocipiałeś z tym raportowaniem?

 

Loooz, chłopaczek nie ogarnia podstawowych zasad w relacjach międzyludzkich to chciałem trochę doedukować.

 

Ale za to konfidenctwo urlopik mu się należy, nie powiem że nie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro rzucasz zartem do rozmowcy, to chyba jednak moge, jako ow rozmowca ;)

slabe to bylo i przewidywalne :*

 

Oj tam. Mi się podobał jego żart.

 

hehe a Ty dalej z ta serwisowka, jak dziecko. dales chociaz w odpowiedzi poprawna serwisowke, czy tylko biadoliles o tym oleju co 4 lata razem z jankiem? ;)

 

Tą wymianą oleju co pare lat i upartą, absurdalną obroną swojego stanowiska już sobie przykleiłeś metkę. Zmień nick, może pomoże. Aha, i jeszcze ja tam byłem :) nie zapominaj o mnie. Tyle jadu na mnie wylałeś że powinieneś o mnie wspomnieć :(

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj tam. Mi się podobał jego żart.

 

 

Tą wymianą oleju co pare lat i upartą, absurdalną obroną swojego stanowiska już sobie przykleiłeś metkę. Zmień nick, może pomoże. Aha, i jeszcze ja tam byłem :) nie zapominaj o mnie. Tyle jadu na mnie wylałeś że powinieneś o mnie wspomnieć :(

mi bardziej podoba sie ten zart o relacjach miedzyludzkich, po tym jak przez kilka komentarzy wysmiewa goscia. klasa sama w sobie :D

 

podales mi inna serwisowke?

 

pasuje mi metka. nie wierze na slowo dalna, np. ze olej silnikowy wymienia sie co 4 lata :)

 

juz zmieniam nick! :D

 

sory ziomus, jestes dla mnie malo istotny :P

 

P.S. to wy pisaliscie (dokladnie jannikiel) o wymianie oleju co 4 lata ;) normalnie jak VW 30kkm lub 3 lata :D

 

 

Loooz, chłopaczek nie ogarnia podstawowych zasad w relacjach międzyludzkich to chciałem trochę doedukować.

 

Ale za to konfidenctwo urlopik mu się należy, nie powiem że nie.

ciesz sie, ze nie jestem tu modem. dla mnie gorsze od konfidenctwa jest wysmiewanie niewiedzy, nabijanie sie ze slabszych = ban :*

 

takze mam uczciwa propozycje:

1. ban za konfidectwo dla mnie

2. perm dla Ciebie za recydywe w byciu chamem i niestosowanie podstawowych zasad spolecznych ;)

 

uczciwe? dla mnie bardzo

 

 

Edytowane przez emes321

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podales mi inna serwisowke?

 

 

 

Po co Ci skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Tutaj żadna inna serwisówka nie pomoże skoro pierwsza Cię przerosła :D

 

 

 

ciesz sie, ze nie jestem tu modem

 

 

 

Nic mi nie grozi. Nie można być modem jeśli nie umie się czytać ze zrozumieniem.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...