Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

ta Huska z linka wyżej to wygląda, wydaje się jakby nie jeżdżona

 

nie jeżdzona też źle -sypie sie zawias , opony itp .........

 

 

czy z racji charakteru przeznaczenia i eksploatacji motocykla ? Chyba te drugie ?

 

stopień wysilenia silnika ,jego moc z pojemności , maksymalnie odelżony ile się da , obroty maks i masz niezbyt szałową żywotność

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste wysilenie silnika ect. Podejrzewałem, że po prostu Huska to Fiat pod względem trwałości :)

Zadzwoniłem do sprzedawcy. Moto ma popsuty licznik przebiegu km. Echhhhh, może przy korekcie się popsuł :)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku ma podobno niecałe 8 tys km. Ze zdjęć wygląda jakby nie orał nikt tym sprzętem żwirowni czy lasu. Przy tak małym jeśli prawdziwym przebiegu zakladając , że nie katowany to już trzeba myśleć o naprawie głównej silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze zdjęć wygląda jakby nie orał nikt tym sprzętem żwirowni czy lasu

 

to co robił , jeździł do pracy , czy babkę do kościoła w niedzielę woził :D ?

 

 

Przy tak małym jeśli prawdziwym przebiegu zakladając , że nie katowany to już trzeba myśleć o naprawie głównej silnika ?

 

jeśli przebieg jest prawdziwy i było należycie serwisowane to ja myślę że jeszcze nie ale przez internet nie widząc tego trudno powiedzieć

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od miesiąca z hakiem jeżdżę XLR125, która powoli zaczyna sie nudzić. Niebawem chcę rozpocząć poszukiwania czegoś mocniejszego. Chciałem poprosić o sugestie. Wymagania odnośnie moto to: soft enduro, niewyżyłowany silnik, rozmiar niewiększy od XLR125, 4T, max. pojemność 450ccm, max. masa 140kg (bardziej 120kg+), moc min. 28km (przy niskiej masie, np. 250ccm), w miare tanie części, prawo do rejestracji. Co do chłodzenia sam nie wiem co lepiej, nie mam doświadczenia. Wstępnie zainteresowałem się Hondą XR400 (34km, powietrze, 125kg na mokro, do 2004r.) - co jest odpowiednikiem, następcą w nowszych rocznikach? Drugim typem Suzuki DR-Z400 E/S (39km, woda, 140kg+ na mokro, do 2006r. 400E i '16r 400S). Co moglibyście zasugerowac, polecic? Mój ideał: 400ccm, 125kg, 40km+, woda, mniejszy od XLR i różowy jednorożec :)

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po 3-letniej przerwie chcę znowu cieszyć się jazdą po bezdrożach, błocie i lekkich wzniesieniach :rolleyes:

Budżet około 15-tyś, a wymagania to Enduro które mogę zarejestrować+rozrusznik powyżej 300ccm tylko 4T(zależy mi na dobrym dźwięku).

Modele jakie mnie interesują najbardziej to:

-Beta 525RR 2009 na RFS, 400RR 450RR

-KTM EXC525, EXC530, EXC450

-Yamaha WR450F

Co wybrać na co zwrócić uwagę ile kosztują części eksploatacyjne jakieś opinie proszę o radę wszystko mile widziane inne modele też wchodzą w grę(tylko 4T rozrusznik powyżej 300ccm)

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Mroczny :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się podepnę pod temacik

Rozglądam się nad jakimś soft endurakiem na kat A2


Ogólnie to moto miałoby służyć głównie do tego żeby polatać/poskakać trochę w jakimś terenie. Czasami jakiś króciutki wypad po szosie z plecaczkiem!! Nie liczę na jakieś wygody. Jak również (mnwcj raz/dwa razy w roku) jakaś dalsza podróż (150-250km szosą) ale to już samemu.

Zależy mi żeby takie wypady po trasie nie były jakimś dużym wysiłkiem dla moto, aby go nie zarżnąć oraz żeby nie spalił dużo. Prawdopodobnie bez 2 kompletów opon się nie obejdzie cn?

Dodatkowo chciałbym żeby moto było tanie w eksploatacji - tak jak wspomniałem nie paliło dużo, nie psuło się często a w razie czego żeby części były tanie i dostępne. Na sam zakup motocykla mogę przeznaczyć tak ok 5000 zł. Wiem że to nie dużo jak na te wymagania ale może uda się znaleźć jakiś kompromis? ;) ewentualnie może znajdą się jeszcze jakieś oszczędności


Dzięki za jakiekolwiek wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy naraz! :D pytanie odnosnie mojego powyzszego posta. jak wyglada zywotnosc Hondy CRF450X? narazie sklaniam sie najbardziej do DR-Z400. szukam alternatywnego modelu, by zwiekszyc pole manewru przy poszukiwaniach. pomocy!

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to każda firma ma obecnie 450 harda , jest ktm , jest husqa itp itd :D

 

jak drz to tylko E

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to każda firma ma obecnie 450 harda , jest ktm , jest husqa itp itd :D

 

jak drz to tylko E

szukam bardziej softa, przez 1.5 miesiaca zrobilem 1500km. szczegolowe wymagania opisalem pare postow wyzej. crf450x znalazla sie w gronie zainteresowan, gdyz wyglada bardziej na softa, w wersji X. 45km z 450ccm to nie taka zyla, jak R 60+km. co do drz czym sie rozni E od S? bardziej bralbym S, bo sa swiezsze (rocznikowo), minusem drz jest brak upsidedowna z przodu.

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z x taki soft jak z natali siwiec naturalna kobieta :D

 

to jest hard , wr wiele więcej mocy nie ma ....

 

E od S ? najwięsza to moc S 40KM podciśnieniowy gaźnik , E 49KM keihin fcr , ogólnie różnic jest masa poczytaj w necie bo nie chce mi się wszystkich wypisywać , największa to odejście i odczuwalna moc -S jest nudny i mułowaty a E jest dziki i mocny :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z x taki soft jak z natali siwiec naturalna kobieta :D

 

to jest hard , wr wiele więcej mocy nie ma ....

 

E od S ? najwięsza to moc S 40KM podciśnieniowy gaźnik , E 49KM keihin fcr , ogólnie różnic jest masa poczytaj w necie bo nie chce mi się wszystkich wypisywać , największa to odejście i odczuwalna moc -S jest nudny i mułowaty a E jest dziki i mocny :D

szukalem w necie informacji, nie boj sie. bazowalem na http://www.motorcyclespecs.co.za - byc moze zawiera bledy. Ciesze sie, ze sie zainteresowales tematem, jednak szukam zupelnie czego innego niz Ty. Jak w kwietniu; szukalem 125 4t, a Ty, ze bezsens bo trzeba 2t. fakt znudzila sie po miesiacu, ale zadanie przejsciowki spelnila w 100%. nie zaluje zakupu. nastepny moto ma juz byc docelowym, na dluzej. trasy, przelotowki, bez zadnych torow MX.

 

wedlug tego serwisu WR450F produkowana od 2003 roku ma 58km. Honda crf450x 45km, 450R ma 59km. wg. motorcyclespecs drz nie roznia sie zbytnio w wersjach S/E, na bikez.com jest juz podany inny gaznik (mikuni w S, keihin w E), ale brak danych o mocy. drz to takze, brak upsidedowna. jednak najwazniejszym czynnikiem wyboru sa rzadkie remonty, tzn. niewyzylowany silnik. te 45km z crf450x wydaje sie niezbyt wiele, co powinno sie przelozyc na duza zywotnosc. w takim razie moglbys podac jakies Twoje propozycje na soft enduro? ktmy, husqvarny, bety itp. odpadaja. najlepiej Honda, Suzuki, Yamaha, Kawasaki - w tej kolejnosci.

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...