Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego xr 250? Do klx nie ma problemu z częsciami, podstawowe cześci są dostępne w pierwszym lepszym sklepie motocyklowym.

Po pierwsze dlatego że ma suchą miskę, a po drugie z częściami też nie ma tragedii, po trzecie XRka jest trwalsza i mniej tych części trzeba :bigrazz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie patrzec na koszty czesci nie bede.

 

Marka Yamaha zraziłem sie troszke poniewaz dwoch moich znajomych maja Dt i jednymu i drugiemy pusciły pierscionki. Lecz wiem ze DT a taka YZF to inna klasa.

 

Ogolnie marzyłem zawsze zeby miec KTM-a mam jednego i wydaje mi sie ze marka całkowicie wporzadku. Brak doswiadczenia z Honda Yamaha czy Suzuki uniemozliwia mi sie wypowiedzenie.

 

Yamaha mi sie spodobała jak zoabczyłem w ten weekend jak koleszzka smigał po plaży w Darłowku. :icon_mrgreen: I moto łądnie ciagneło jak patrzyłem.

 

Honda nigdy nie spotkałem jeszcze w terenie Hondy.

 

Wybór ogolnie chyba padnie na Yamahe [chyba ze bede miał możliwosc kupienia nowki z salony to razcej KTM ] lecz chciałbym zeby ktos spotkał sie ze mna powiedział cos na temat motoru i udostepnił np. Suzuki albo Honde, Yamahe do zrobienia jazdy testowej i porowniania owych sprzetów. [ gdzie o tym napisac ? z taka prożba ]

 

Jeszcze jedno pytanie czy w tych modelach zaszły jakies diametralne zmiany od roku 2006 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie patrzec na koszty czesci nie bede.

 

Marka Yamaha zraziłem sie troszke poniewaz dwoch moich znajomych maja Dt i jednymu i drugiemy pusciły pierscionki. Lecz wiem ze DT a taka YZF to inna klasa.

 

Ogolnie marzyłem zawsze zeby miec KTM-a mam jednego i wydaje mi sie ze marka całkowicie wporzadku. Brak doswiadczenia z Honda Yamaha czy Suzuki uniemozliwia mi sie wypowiedzenie.

 

Yamaha mi sie spodobała jak zoabczyłem w ten weekend jak koleszzka smigał po plaży w Darłowku. :icon_mrgreen: I moto łądnie ciagneło jak patrzyłem.

 

Honda nigdy nie spotkałem jeszcze w terenie Hondy.

 

Wybór ogolnie chyba padnie na Yamahe [chyba ze bede miał możliwosc kupienia nowki z salony to razcej KTM ] lecz chciałbym zeby ktos spotkał sie ze mna powiedział cos na temat motoru i udostepnił np. Suzuki albo Honde, Yamahe do zrobienia jazdy testowej i porowniania owych sprzetów. [ gdzie o tym napisac ? z taka prożba ]

 

Jeszcze jedno pytanie czy w tych modelach zaszły jakies diametralne zmiany od roku 2006 ?

napewno z tych silników czterosuwowych najpuzniej wprowadzono alurame w yamaha i ktm bo w 2007 rok a w innych jezeli sie nie myle to od poczatku były, ja sie skłaniam bardziej ku yzf poniewaz w ktm przerazaja mnie wynalazki typu hydrauliczne srzegło itp co jak sie rozpie***** moze trosze kosztowac :rolleyes: a w porównaniu z innymi to kwestia gustu,

 

ps. jezeli by bardzo sie róznikły nie były by jedna klasa motocykli a takto to sa prawie identyczne nawet ze wzgledu na lepsza sprzedaz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghollum Napisano 14.11.2008 - 11:11

KLX powiadasz, mógłbyś wyjaśnić dlaczego koniecznie KLX? nie żebym się czepiał ale może XR400 a jeśli za ciężkie to XR250?

 

no to tak...

1. za bardzo sie ceni xr

2. jak dla mnie sprawia wrażenie przestazałej konstrukcji

3. szukałem moto też do sm a xr odpada zdecydowanie z wyglądu

4. zamiast xr wolalbym zdecydowanie te ;)

Edytowane przez T0mmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabszy???? hmmm.... dziwne, może to subiektywne odczucia ale ja odniosłem inne wrażenie ;) a tym bardziej jeśli chodzi o reakcje na gaz

To nie jest subiektywne odczucie, bo nawet właściciel tego KLX'a mówił że jest słabszy, tzn. ma gorszy dół i trzeba go bardziej kręcić, w górnym zakresie moc jest podobna. Dodam że moja DR'ka ma tłok Wiseco ale myśle ze to nie zmienia wiele.

 

ale zawias przemawia za klx ;-p

 

Zawias jak już wcześniej napisałem nie wiele różni się od tego w DR'ce, no może jest trochę sztywniejszy ale zawsze jak jeżdzę z tym kumplem co ma KLX to ciągle go bolą ręce i mówi że przód jest za miękki.

 

No i KLX owiele ładniejszy od XRy :biggrin:

To też jest kwestia gustu, osobiście gdybym miał wybierać to nawet chwili bym się nie zastanawiał i brałbym XR 400:), chćby dlatego że większa pojemność. Dużym plusem KLX'a jest jego niska masa, porównując do DR jest spora różnica ale myślę że taka XR już nie jest dużo cięższa, z resztą tu jest porównianie:

 

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/1997-...x300r-3334.html

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest świetny argument :icon_mrgreen: , a może są jednak jakieś powody takiego stanu rzeczy? :icon_mrgreen:

 

Stan rzeczy jest taki ze nie stac mnie na dobrego xr :wink:

argumenty ktore podalem byly dla xr w moim przedziale cenowym ;)

 

edit:

Jest ktos z GORZOWA Wielkopolskiego lub okolic kto muglby dla mnie obejrzec tego klx? (oczywiscie za dojazd i piwko po meczacej podróży oddam :smile:)

http://www.allegro.pl/item472384707_2000_k...ale_tanszy.html

Edytowane przez T0mmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan rzeczy jest taki ze nie stac mnie na dobrego xr :wink:

argumenty ktore podalem byly dla xr w moim przedziale cenowym ;)

 

 

najlepiej teraz zacząć szukać moto już powoli sezon się kończy, to i ceny spadają :)

 

jak dla mnie design XR jest wystarczający jak na tego typu moto, pewnie ze jak KTM wyglądał nigdy nie będzie :D

 

dlaczego sadzisz ze XR to przestarzała konstrukcja? jeżeli coś jest dobre to po co to zmieniać? :)

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej teraz zacząć szukać moto już powoli sezon się kończy, to i ceny spadają :)

 

jak dla mnie design XR jest wystarczający jak na tego typu moto, pewnie ze jak KTM wyglądał nigdy nie będzie :D

 

dlaczego sadzisz ze XR to przestarzała konstrukcja? jeżeli coś jest dobre to po co to zmieniać? :)

 

i szukam ;) tylko jak to bywa gdy sezon sie konczy jest tez mniejszy wybor...

jak jest cos dobre to zawsze moze byc przeciez lepsze :smile: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy zna ktoś z Was ten motorek ?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=468178845

 

co o nim sądzicie??

 

Oraz ewentualnie jaki jest koszt remontu silnika w takim 4T??

zalezy jakiego remontu;] ale tak z 3k na sezon trzeba wlozyc zalezy od jazdy :icon_twisted:

a motorek w pozodku ale na zdjeciach to mało widac :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakiego remontu;] ale tak z 3k na sezon trzeba wlozyc zalezy od jazdy :icon_twisted:

a motorek w pozodku ale na zdjeciach to mało widac :icon_biggrin:

W drz 3k na sezon? :banghead: Chyba jak trafisz na jakąś padake która wcale nie jeżdzi, gdzie połowe silnika tzeba kupić nowego.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...