Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pisząc sprzęgiełka masz na myśli sprzęgło do zmiany biegów?

husaberg to to samo co husqvarna?

ktm obojetnie który rok

w WR nie kupowac starszych nic 2006?

 

co sadzisz o tym http://olx.pl/oferta/husaberg-fe-400-CID5-ID7oWKl.html#5b162e6861

mam nadzieje ze moge dadac linka :)

Edytowane przez Ramper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-nie sprzęgiełko jednokierunkowe rozrusznika

-nie

-im nowszy tym lepszy, 2000-2002 to 400 i 520 exc na cienkich lagach, od 2003 doszły grubsze lagi oraz grubsza piasta (pęka i tak) i model 450, potem ulepszano ramę, tylny zawias, wahacz i rózne drobiazgi, szukaj od 2003

-nie piszę zeby nie kupowac, ale w starych były problemy z rozrusznikiem, od 2004r został poprawiony

-hus jak hus, trzeba jechac i badac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jjank za wszystkie rady dużo zdrowia życze

a i jeszcze ile takie kosztuje rozrusznik i to sprzęgiełko

który z tych moto:KTM,Yamaszka,husaberg najtańszy w obsłudze wymiany etc.

oraz jaki model husaberga proponujesz

 

a do tej hondy to nie bardzo kumpel ma i co wypad to sie mu piepszy

Edytowane przez Ramper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem dwie dr 125 i w obu były kłopoty z silnikiem więc coś jednak jest na rzeczy. Zresztą jeździłem na kursie na prawko na gn z tym silnikiem i to jest jak dla mnie porażka. Jak sie wkręci na obroty to plomby z zębów wypadają. Stare osiemdziesiątki kasują to coś pod każdym względem.

 

Kolejna rewelacja.. I co się działo z silnikiem? Jaki przebieg miała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć jaki przebieg. Dwa młodziaki z garaży obok mojego takie miały i obaj ciągle się z nimi męczyli, mało mnie interesowało co z nimi było ale nie chodziły tak jak powinny i ciągle przy nich grzebali. Ogólnie jak już pisałem dla mnie to strasznie kiepski silnik nawet jak jest 100% sprawny. Nie wiem jak 350 ale 125 to lipa. Z takich pojemności to podobno najmocniejsza jest mz 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ten koreaniec ma ten sam silnik co dr 125 wiec jak? dr zly a koreaniec cacy?

 

xrx 125 nie ma silnika od dr 125 , różnica to choćby to że xrx ma 4 zawory a dr 125 2......

 

 

Dajcie już spokój z powtarzaniem legend starowiejskich

 

nie do końca są to legendy coś jest na rzeczy , skoro xlr 125 kosztuje to samo co dr 125 i oferuje to samo to po co ryzykować ?? gdyby xlr miała coś gorsze to można by się zastanawiać, ale ma to samo a nie jest droższa dla mnie szkoda ryzyka.... tyle że xlr ma 4 zawory , w zasadzie można się przyczepić że w tych pojemnościach to jest problem a nie plus , bo mocy nie daje a 2 więcej trzeba regulować i jakby coś wybuchło to większe koszty :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie do końca są to legendy coś jest na rzeczy , skoro xlr 125 kosztuje to samo co dr 125 i oferuje to samo to po co ryzykować ?? gdyby xlr miała coś gorsze to można by się zastanawiać, ale ma to samo a nie jest droższa dla mnie szkoda ryzyka.... tyle że xlr ma 4 zawory , w zasadzie można się przyczepić że w tych pojemnościach to jest problem a nie plus , bo mocy nie daje a 2 więcej trzeba regulować i jakby coś wybuchło to większe koszty :D

XLR 125 ma tez dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć jaki przebieg. Dwa młodziaki z garaży obok mojego takie miały i obaj ciągle się z nimi męczyli, mało mnie interesowało co z nimi było ale nie chodziły tak jak powinny i ciągle przy nich grzebali. Ogólnie jak już pisałem dla mnie to strasznie kiepski silnik nawet jak jest 100% sprawny. Nie wiem jak 350 ale 125 to lipa. Z takich pojemności to podobno najmocniejsza jest mz 125.

 

I o tym właśnie mówię. Niewiele wiesz o sprzęcie a już opinia poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DR 350 i 600/650 a nawet w bigach padają wałki i dzwigienki ot tak bez przyczyny nawet jak sie dba, to nie żadna tajemnica, byłem 2x na zlocie suzuki dr a przyjezdzają tam ludzie którzy zęby zjedli na dr wiec cos tam wiedzą, napisz na ich forum ze masz wałek i dzwigeniki na sprzedaż to się o nie pozabijają :biggrin:

 

który z tych moto:KTM,Yamaszka,husaberg najtańszy w obsłudze wymiany etc.

oraz jaki model husaberga proponujescie ??

 

ktm 2000-2007 ma zawory na śrubkach, dzwigienka chodzi po wałku na rolce a yamaha na płytkach i szklankach, ktm ma zawory stalowe x4, yamaha tytanowe x5, ktm ma wałek na zwykłych łożyskach a yamaha na panewkach,ktm ma łańcuszek tradycyjny wytrzymujący +300h a yamaha cienki płytkowy jak duzo latasz to co sezon, ktm ma górną zębatkę rozrządu przykrecaną do wałka i dolną wymienną a yamaha ma dół i górę na stałe, w końcu ktm ma dwie pompy i 4ry filtry oleju - przy remoncie yamahy trzeba głęboko sięgac do portfela

 

 

husaberga szukaj FE (FC to cross)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do husabergów (starszych) to podobno jest ktoś komu udało się przejeździć kilka lat bez grubszych problemów w silniku ale ja nie spotkałem ani jednego użytkownika który by nie wykonał grubego remontu (oczywiście z przyczyn innych niż standardowe zużycie ).

 

Zastanów cię nad crf wersja x. Oryginalne części można dostać po mega dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Pytanie chciał bym kupić enduro mam przeznaczone ok 7tyś na ten zakup z tego co wiem za tyle dobrego 4t pewnie nie kupie więc jakie macie propozcje dla mnie interesowała by mnie pojemność 250+ mam juz jakieś tam doswiadczenie w takiej jezdzie więc mysle ze sobie poradze dodam ze mam 19 lat 190cm wzrostu i waze ok 90kg

Edytowane przez JohnBravo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...