Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Koledzy, przymierzam się do zakupu pierwszego enduro. Będzie to pierwszy motor w ogóle, do tej pory jeździłem razy kilka motorynką, skuterkiem i ogarem parę lat temu.

 

Moto ma służyć do jazdy po łąkach, "lasach", generalnie w każdym terenie jaki znajdę, ale nie po torze.

Mam 180cm wzrostu, 85 kilo masy własnej i 26 lat. Więc myślę, że w razie czego to i trochę oleju w głowie.

 

Szczerze mówiąc do dwutaktów przekonany nie jestem, więc wolałbym coś 4T.

Cena graniczna to powiedzmy 10tys. Oczywiście mniej to lepiej, ale świadom jestem, że nadmierna oszczędność przekłada się na długie godziny z zestawem narzędzi w garści i dopłacaniem do części.

 

Proszę o jakieś wskazówki, w jakiej pojemności szukać, jakich konkretnie modeli.

 

Pozdrawiam

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł jest zatytułowany "Hard Enduro do 10000 zl - możliwe?"

Lc4 to nie jest hard enduro? Zobacz na YT jak na nim zamiatał Guy Perret, kwesta kierownika. Zresztą XR i zawody Baja 1000 do 'light' tez bym nie zaliczył...Faktem jedak jest ze przecietnego amatora te sprzety mogą przerazic w terenie mocą i wielkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania zakończone. Dziękuje kolegom za sugestie, na pewno wiele pomogły.

Mój wybór padł na Yamahę YZ 400 F. Jak na początek może zbyt mocny, ale liczę, że rozsądek nie pozwoli mi odczuć negatywnych stron tej mocy :) .

materiały ścierne i spawalnicze - www.maxolkusz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Koledzy, przymierzam się do zakupu pierwszego enduro. Będzie to pierwszy motor w ogóle, do tej pory jeździłem razy kilka motorynką, skuterkiem i ogarem parę lat temu.

 

Moto ma służyć do jazdy po łąkach, "lasach", generalnie w każdym terenie jaki znajdę, ale nie po torze.

Mam 180cm wzrostu, 85 kilo masy własnej i 26 lat. Więc myślę, że w razie czego to i trochę oleju w głowie.

 

Szczerze mówiąc do dwutaktów przekonany nie jestem, więc wolałbym coś 4T.

Cena graniczna to powiedzmy 10tys. Oczywiście mniej to lepiej, ale świadom jestem, że nadmierna oszczędność przekłada się na długie godziny z zestawem narzędzi w garści i dopłacaniem do części.

 

Proszę o jakieś wskazówki, w jakiej pojemności szukać, jakich konkretnie modeli.

 

Pozdrawiam

Tymon

celowałbym w 250 4T np yamaha wr 250 lub ktm exc-f 250. Zależy jeszcze gdzie i jak chcesz latać

 

Moje poszukiwania zakończone. Dziękuje kolegom za sugestie, na pewno wiele pomogły.

Mój wybór padł na Yamahę YZ 400 F. Jak na początek może zbyt mocny, ale liczę, że rozsądek nie pozwoli mi odczuć negatywnych stron tej mocy :) .

łołł.. miałem yz 400 po dt 125 i mną zamiatała jak chciała. Dwa razy pomyśl zanim jej odwiniesz :D

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lc4 to nie jest hard enduro? Zobacz na YT jak na nim zamiatał Guy Perret, kwesta kierownika. Zresztą XR i zawody Baja 1000 do 'light' tez bym nie zaliczył...Faktem jedak jest ze przecietnego amatora te sprzety mogą przerazic w terenie mocą i wielkością.

 

Nie, nie zaliczę LC4 do hard enduro.

 

zacytuje urywek z pierwszego akapitu tego artykułu

 

Postanowiliśmy nieco ułatwić sobie zadanie i ustaliliśmy, że szukamy sprzętu do 10 000 zł, musi to być hard enduro, którym będzie można pojechać w najtrudniejszy teren, a może nawet po raz pierwszy spróbować swoich sił w jakiś lokalnych zawodach. Odpadają więc wszystkie dual sporty, pojemność nie może być mniejsza niż 125ccm. Z racji tego, że jest to enduro, szukamy jednośladu z możliwością rejestracji
Edytowane przez Katsumoto

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post na ty forum mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna pierwszego enduro głównie ma służyć do jazdy w terenie po lesie, na asfalt tez bym wyskoczył ;] mam wzrostu 170cm waga 70kg proszę o pomoc w doborze, nie musi to być coś super jak na pierwszy taki moto i fajnie by było niedrogo :).

 

Pozdrawiam i dzięki góry za propozycje

Edytowane przez oculta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post na ty forum mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna pierwszego enduro głównie ma służyć do jazdy w terenie po lesie, na asfalt tez bym wyskoczył ;] mam wzrostu 170cm waga 70kg proszę o pomoc w doborze, nie musi to być coś super jak na pierwszy taki moto i fajnie by było niedrogo :).

 

Pozdrawiam i dzięki góry za propozycje

 

Jaki budżet? Jeździłeś czymkolwiek wcześniej? Prawko jest? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celowałbym w 250 4T np yamaha wr 250 lub ktm exc-f 250. Zależy jeszcze gdzie i jak chcesz latać

 

Generalnie to tak jak napisałem lasy, łąki, ogólnie pojęty teren. Raczej na pewno nie na torze. Jak na razie nie interesuje mnie jakaś radykalna jazda wyczynowa. Bardziej przeprawowo. Tak żeby bez stresu dało się pokonywać bezdroża Mazowsza. Bardziej interesuje mnie większy bak i niezajebliwy silnik niż te 2kg mniej na wadze. I tutaj też pytanie o sprzęt w którym wymianie oleju można robić rzadziej niż co 5 mth ;) Na pewno musi mieć toto światła i dać się zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zaliczę LC4 do hard enduro.

 

zacytuje urywek z pierwszego akapitu tego artykułu

dla mnie zwykłe enduro to xt600, xl600, turystyczne enduro to xtz, big, ktm adventure, a hard enduro zaczyna się od lc4, choć jak się jezdzi górach to oczywiście lc4 nie polecam, kolega wytrzymał na nim tylko jeden dzień, a do "miętkich" nie należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet? Jeździłeś czymkolwiek wcześniej? Prawko jest?

 

 

prawko się robi :) a wcześniej jezdziłem na wiejskich sprzętach wsk,mzk itp. więc nie było tego za wiele, co do kasy którą mogę wydać na początek to w granicach 3000 - 4000 PLN nie jest to za wiele ale może na cos wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha DT 125 / Suzi DR 350 / koledzy Pewnie XT poleca czy XR :) Chyba ze hardcorowo chcesz orac to full cross 125 :)

 

ogólnie chodzi zeby moto nie było za ciężkie a do tego zrywne i dynamiczne co do full cross nie wiem co mam zaliczyć do tej kategorii moze jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...