Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :smile: Dr sprzedana i mam nadzieję że niedługo będzie flo na nowe moto.Do przeznaczenia bedzie 15,max 18000zł.Nie wiem czy dobrze sobie kombinuje ale zastanawiam się nad KTM EXC 525 05-07 r.Chodzi mi o enduro + koła SM.Chciałbym pośmigać po okolicy ze znajomymi na szosowych motocyklach ale nie gdzieś daleko,powiedzmy 100-150 km w sumie na wypad.Spodobała mi się też jazda enduro i mam ochotę na większe podjazdy,ogólnie trochę trudniejszy teren.Wiem że może porywam się z motyką na słońce bo DR 350 S do hard enduro zaliczyć nie można ale chcę kupić już powiedzmy docelowe enduro.Czy EXC 525 będzie dobrym wyborem?Czy może lepiej 450?Sam nie wiem :unsure: Liczę się z ewentualnymi kosztami serwisu i zastanawiam się czy za te pieniądze kupie moto w naprawde dobrym stanie.Najgorsze jest to że nawet nie śmigałem na tym moto,z ktm miałem styczność tylko z 200 sx :tongue: Ogólnie jestem napalony na exc 525,powiedzcie co o tym myślicie :) Pozdrawiam bartekp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

525 bedzie dobrym wyborem jesli masz zamiar nim po szosie czasem latac , mocny i dosc zywotny sprzet jak na hard enduro - po Dr masz juz wprawe ,wiec moc cie nie zabije . Pamietaj ze zmiana kol to i zmiana przelozenia , czyli w sumie calego zestawu napedowego ,a 18 spokojnie kupisz cos w ladnym stanie .

 

 

 

 

 

 

 

Pisalem o znajomku ktory na 1 moto kupil SX 300 - po pierwszej sponiewieranej jezdzie, jest w szoku ze to tak zapie**ala i prawdopodobnie bedzie go sprzedawal :)

 

 

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o znajomku ktory na 1 moto kupil SX 300 - po pierwszej sponiewieranej jezdzie, jest w szoku ze to tak zapie**ala i prawdopodobnie bedzie go sprzedawal :)

Tak to jest z "napaleńcami". Doradzasz mu dobrze, a on zrobi i tak na odwrót :). Krzyż na droge bracia z przednim błotnikem na górze.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to silnik prawie identyczny z exc - typowo lesnym pomykczem, wiec spalanie jak najbardziej do przezycia, a nawet jak spalanie jest 4x wieksze niz w 4t to lepiej zrobic 25km po których padnie sie na glebe ze zmeczenia z bananem na gebie niz 100km pyrkając jak emeryt :icon_mrgreen:

 

sam odpowiedziałeś na moje pytanie :D

 

ja tam wole latać od świtu do nocy, nawet gorzej odpuszczać strome podjazdy czy bardzo trudny teren ale latać w słabszym więcej...nie powiesz chyba że utrzymanie xl600 jest droższe niż sx300 ?? jesteś w stanie tego sx300 wykorzystać ?? bo ja nie i nie będe lał hektolitrów paliwa tylko po to żeby odkręcać manetkę na 1/4 albo na prostej...

 

zresztą z tym pyrkaniem demonizujesz, ludzie na dt125 robią cuda, xt/xl ma w okolicach 40KM nie słyszałem jeszcze żeby ktoś narzekał z amatorów na brak mocy, na masę, słabe zawieszenie tak ale na brak mocy niet....

 

 

Co do 300 to zalezy jak jezdzisz. Nic nie zjada masy paliwa jak sie spokojnie jezdzi. Taka 300 spali nawet mniej niz 125 ktora krecisz do konca zeby Cie szarpala przynajmniej w moim przypadku. Wiec Zalezy jak kto jezdzi. Dla porownania latam z kolega ktory kxf 250 4t jezdzi a ja 300 w 2t. Oboje lejemy pelny bak a to ok.9.5 L i kiedy ja juz mam dno on ma jeszcze z 2 Litry czyli spalil mniej. Tylko ja juz nie mam sily stac na nogach a on ma ciagle malo bo ten motor nie daje mu tyle frajdy co YZ 25 w 2t ktora mial poprzednio... Taka 300 ma taki dol ze nie potrzeba jej krecic o zycie :) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KXF ma 7,5 litra zbiornik, chyba że zakładał akcesoryjny. Dla mnie nie możliwe żeby 300 paliła mniej od 125, mniej od 250 to tak ale nie od sety

Potwierdzam, z moich doświadczeń wynika że gdy jeżdze z kumplami na rm 250 i cr 250 to kat spala mi mniej wiecej tyle samo albo i deczko więcej (mowa o exc 300).

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KXF ma 7,5 litra zbiornik, chyba że zakładał akcesoryjny. Dla mnie nie możliwe żeby 300 paliła mniej od 125, mniej od 250 to tak ale nie od sety

W sumie to z ta seta to masz racje :) Ale nie Pali nie wiadomo jak duzo.. Wiec niech sie ludzie nie zrazaja ze nieco wiecej sie leje do 2t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie róbta dramatu z tym spalaniem 2T, niedawno wyczytałem gdzieś że komuś kibel 2T wciąga 9L/100 :icon_mrgreen: ja już pisałem że mnie EXC200 połyka niewiele więcej niż 520tka wiem, wiem co napiszecie: niemożliwe, pyrkam za grzybami, noszę połowę trasy na plecach i ogólnie jestem ciota :icon_mrgreen: ale prawda jest taka że norma dzienna dla EXC200 w moim przypadku to około 10L a dla 520 było jakieś 8L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mało jest informacji na temat tego motoru, może ktoś się wypowiedzieć czy warto brać?

Dr350 by mnie kosztowała 5 tysiecy w dobrym stanie a nie mam wyłożyć od razu takiej kasy, tak wydam 3 tysiace a za te "2 tysiace" moglbym zrobić niezły remont i poprawić wizual wiec wychodzi na korzyść cagivy:

http://allegro.pl/cagiva-t4-350-dr-xt-xl-klr-dt-etx-rx-rm-125-650-i1536593227.html?source=oo

 

wiecej zdj: https://picasaweb.google.com/kulkagsx1200/CagivaT4350ccm?authkey=Gv1sRgCKDqvobdsdWbhgE&feat=directlink#

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz do niej części to ok :D

 

cagiva, maico, stare aprille etx 4t, dlatego są takie tanie bo są problemy z częściami, chyba że ktoś kupuje jak jednorazówke zarżnąć i wyrzucić ale ja bym serca nie miał :D....

 

http://otomoto.pl/yamaha-xt-350-M2538694.html

 

taniej i bardziej sprawdzona konstrukcja z lepszym dostępem do części.........możesz poszukać jeszcze hondy xl 350 czasami idzie kupić za 3500...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części jak to nazwał serwis w sklepie są "ogólnie dostępne" więc najwyżej poczekam tydzień na dostawe i już - przynajmniej tak mi się wydaje.

+em tej cagivy jest też to że dobrze wygląda i raczej jest w dobrym stanie jak na swój rocznik, dlatego zastanawiam się czy nie warto wziąć a każdą część wydaje mi się że dałbym rade sprowadzić

Edytowane przez Shant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...