Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej chyba o 4T mowa czyli o CRF tak wyglądało?

http://www.bikepics.com/pictures/1274274/ zapewne było takie :icon_eek:

 

 

:icon_rolleyes:

Gosc mowil ze to 2t. Mi tez sie tak wydawalo po tym odglosie jaki wydawal, ryk straszny wiec mi jako laikowi tym bardziej bylo ciezko poznac:P

 

No nic, dzieki juz wiem gdzie mam szukac odpowiedzi! Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie "Michałek1992" to chyba XR400, zastanawiał bym się nad XR250 ale XR400 starczy ci na dłużej.

 

No dokładnie o taka odpowiedz czekałem :icon_rolleyes:) Bo nie chce sobie kupic moto i za rok czy dwa już sie go pozbywać :icon_eek: Wcześniej jeździłem na klr mojego kumpla (W sumie to była wspólna bo sie dokładałem do niej ) ale jemu była potrzebna kasa to ja sprzedał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc "tnt1200" z tego co piszesz to wynika że macie tam CRF450. jest to 4t cross pełną gębą ,moc około 60km. Jeśli rocznik około 2000r. i pojemność około 400Cm3 to raczej nie jest to 2T, no chyba że CR500 moc około 75km. Ale to łatwo sprawdzić choćby po dyfuzorze (taka duża grucha na wydechu z prawej strony) ,jeśli jest dyfuzor to jest to 2T, jeśli nie to 4T. Ile twój koleś ma lat, z tego co piszesz to kompletny "zieleniec" , a jeśli tak to ja bym mu odradzał zarówno CRF jak i CR w takiej pojemności, taki smok jako pierwsze moto to zły pomysł ,bardzo łatwo zrobić sobie "kuku" ,a wiadomo że to dość skutecznie zniechęca (no chyba że oto chodzi :notworthy: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc "tnt1200" z tego co piszesz to wynika że macie tam CRF450. jest to 4t cross pełną gębą ,moc około 60km. Jeśli rocznik około 2000r. i pojemność około 400Cm3 to raczej nie jest to 2T, no chyba że CR500 moc około 75km. Ale to łatwo sprawdzić choćby po dyfuzorze (taka duża grucha na wydechu z prawej strony) ,jeśli jest dyfuzor to jest to 2T, jeśli nie to 4T. Ile twój koleś ma lat, z tego co piszesz to kompletny "zieleniec" , a jeśli tak to ja bym mu odradzał zarówno CRF jak i CR w takiej pojemności, taki smok jako pierwsze moto to zły pomysł ,bardzo łatwo zrobić sobie "kuku" ,a wiadomo że to dość skutecznie zniechęca (no chyba że oto chodzi :biggrin: ).

 

 

Nie ma tej gruchy na bank, macie racje moj blad, to jest 4t wiec tak jak piszecie to CRF;-)

Ja sobie zdaje sprawe ze to smok, koledze tez tlumaczylem ale to juz inna kwestia, wiadomo ze nie powinno sie od takiego sprzetu zaczynac no ale. Serdeczne dzieki jeszcze raz za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów po długiej przerwie :biggrin: Znalazlem dwie cr-ki z olsztyna na otomoto moze ktos juz oglądał albo znajomy sprzedaje i ma troszke informacji na ich temat to bardzo chetnie bym posluchal. a

Ooto linki do ogłoszeń

 

1.Pisze ze po remoncie 3700zł http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5759312

2. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M900542

Z góry dzieki i pozdrawiam

ta pierwsza hinda to 90-92 napewno nie 95 ta druga bardziej mi wygląda na ten rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza hinda to 90-92 napewno nie 95 ta druga bardziej mi wygląda na ten rok

 

Nie wiem jakim cudem rozróżniasz rocznik... one niczym się nie różnią poza plastikami przy baku i z tyłu :) Lecz może miał jakaś glebę i je połamał, może natrafiła mu sie okazja kupić taniej starsze plastiki :icon_mrgreen:

Edytowane przez Stiff_Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :)

po raz pierwszy wypowiadam się w tym dziale, a konkretnie to z zapytaniem tutaj zawitałem... :D

 

posiadam yamahę r1 od kilku lat ale zaczynam odczuwać pewien brak. Niedawno miałem okazję przegarnąć yamahą wr 450 kolegi i wtedy zrozumiałem, że właśnie tego mi potrzeba jako uzupełnienia...

Motocyklem jeździło mi się świetnie i jestem już przekonany że na pewno dokonam zakupu czegoś w tej klasie. Chciałbym tylko aby ktoś doświadczony w dziedzinie się wypowiedział jaką markę najlepiej w tym zakresie preferować. Yamaszką jeździło mi się super ale ciekaw jestem co oferują inni producenci (może są np. mniej awaryjni albo tańsze części itp.) proszę doradźcie czy to ma jakieś głębsze znaczenie i ewentualnie jakie roczniki bo na nowy to mnie na pewno dłuugo jeszcze nie będzie stać chciałbym najlepiej się zmieścić w 6-7 tys. zł, a jakby się dało taniej to tym bardziej (choć na to nie liczę w klasie 450)...

 

z góry dzięki i wielkie pozdro... po nocach już śnię czasami o śmiganiu w terenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :)

po raz pierwszy wypowiadam się w tym dziale, a konkretnie to z zapytaniem tutaj zawitałem... :D

 

posiadam yamahę r1 od kilku lat ale zaczynam odczuwać pewien brak. Niedawno miałem okazję przegarnąć yamahą wr 450 kolegi i wtedy zrozumiałem, że właśnie tego mi potrzeba jako uzupełnienia...

Motocyklem jeździło mi się świetnie i jestem już przekonany że na pewno dokonam zakupu czegoś w tej klasie. Chciałbym tylko aby ktoś doświadczony w dziedzinie się wypowiedział jaką markę najlepiej w tym zakresie preferować. Yamaszką jeździło mi się super ale ciekaw jestem co oferują inni producenci (może są np. mniej awaryjni albo tańsze części itp.) proszę doradźcie czy to ma jakieś głębsze znaczenie i ewentualnie jakie roczniki bo na nowy to mnie na pewno dłuugo jeszcze nie będzie stać chciałbym najlepiej się zmieścić w 6-7 tys. zł, a jakby się dało taniej to tym bardziej (choć na to nie liczę w klasie 450)...

 

z góry dzięki i wielkie pozdro... po nocach już śnię czasami o śmiganiu w terenie :-)

Za 6-7tyś. w klasie 450 to będzie ciężko, za takie pieniądze dostaniesz coś ciekawego w 2T ale w 4T będzie ciężko. Poza tym sprecyzuj do czego moto będzie wykorzystywane czy tor czy raczej lasy i bezdroża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasy i bezdroża bo mam tego opór w okolicy, w której mieszkam (może z czasem dorosnę do potrzeby spełnienia się na torze... na razie tylko pośmigać w dziczy:)). Liczyłem się z tym że cenowo może się tak nie udać... ile w takim razie potrzeba żeby kupić coś fajnego w 4T? ;)

może nie brzmi to zbyt dojrzale ale jestem maniakiem mocy i dlatego tak się upieram przy tym 450... tym bardziej że mam nauczkę z supersportów... pojeździłem trochę i musiałem przeskoczyć na tysiąca bo chciałem czegoś więcej... i tak właśnie tutaj wolę od razu "more power" :P

Edytowane przez lof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że chcesz coś mocnego ;) to polecał bym Ci WR 450, DR-Z 400 albo KTM EXC 450 tylko na takie moto trzeba dać ok. 10tys. W okolicach 6-7tys. jak mówisz możesz kupić Suzuki DR 350, Honda XR 400 te moto też są bardzo dobre i maja dużo kucy :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze rafael za około 8tyś. możesz dorwać yzf426 ale trzeba pamiętać że to są wyczynowe sprzęty i większość z nich w ciągu swojego życia dostaje ostro po dupie, więc znalezienie za te 8tyś. yzf w normalnym stanie może być nie łatwe. Poza tym jeśli ma być "power" to popatrz na Hondę XR650R np. tą http://www.allegro.pl/item418803379_honda_...0_z_anglii.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w poniedziałek jade obejrzeć i najprawdopodobniej kupić Honde MTX 125 z 93 r. Potrzebuje kilku porad co do tego na co zwrócić największa uwagę przed kupnem tego motoru od sprzedającego. Właściciel mówi że był jakiś problem z 2 biegiem ale został w pełni naprawiony tłok po wymianie nie długi czas temu, nie wiem kiedy dokładnie. Honda ma zdjęty dozownik oleju i akumulator przystosowana do jazdy w terenie z kostkami, ma także jedno uszkodzenie a mianowicie padnięty simering w lewym lagu. Czy koszt takiej naprawy jest duży?? Powiedzcie mi na co mam zwrócić największą uwagę żeby nie kupić motocykle z usterkami. I jeśli ktoś wie ile dolewa sie oleju do benzyny w takim sprzęcie to tez przyda mi sie ta informacja, lub skąd moge taką uzyskać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...