Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam co proponujecie dla amatora? bo przymierzam sie do enduro 125. co myslicie na temat tego motoru?jesli chodzi o cross

KTM EXC 125

Husqvarna WR 125

Kasasaki KDX 125

Aprilia RX 125

Honda CRM 125

Yamaha DT 125

Kawasaki KMX 125

 

Może najpierw powiedz ile masz sianka i jaki rocznik cię interesuje??

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie wr odpada a jak wagowo roznia sie np taka wr 250 od yz 426 ? bo chce mozliwie jak najlzejszy motor a i musi miec homologacje i papiery

kupuj wr250f bo większe moto rozniesie cię jak gówno po polu jak nie miałeś styczności i doświadczenia z takimi sprzętami.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zabawy na torze, do nauki, do szaleństwa, do wszystkiego polecam sete

 

125 cm pojemnosci to może nie 450 cm czy 600 cm ale jest wystarczająco mocne, lekkie i wybacza niektóre błędy......

 

ja smigam na secie i jest to dla mnie bomba pojemność, nie chce być mistrzem prostej ( bo tym może byc każdy) a raczej chcę się wyszaleć. Seta na to pozwala, a po secie za ok rok przesiadam się na TE 250 i na niej zostane.

 

Jak ktos chce się bawić i czerpać przyjemnośc z jazdy w terenie ( tor, żwirownie itp) to niech kupuje 125 2T lub 250 4T i będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie jesli chodzi o hajc to tak do 7000zl.

!rocznik 2001 2002 2003 i widzialem nawet 2004!ale w mobile de.

jesli chodzi o 250 to narazie niemialem z tym stycznosci.jak na razie jechalem ktm450 i omal sie nie posikalem!

i na cross125niewiem jakiej firmy!

byl bardzo leciutki w poruwnaniu do 450!

a pytalem o enduro bo jest na sprzedasz o przyzwoitej kwocie dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj wr250f bo większe moto rozniesie cię jak gówno po polu jak nie miałeś styczności i doświadczenia z takimi sprzętami.

pozdro

Jezdziłem juz wiekszymi sprzetami teraz mam kmxa 125 z przerobionymi zebatkami i jest juz za słaby dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzwoniłem. Remont był robiony przez poprzedniego właściciela i z tego co zrozumiałem koleś nie zaglądał do silnika. Zarejestrowany jest, tak mi powiedział. I z tego co pamiętam jest luz pomiędzy wahaczem a tylnym amorem. Ale zadzwoń i jak masz blisko to podjedź.

Pzdr, Maciek

P.S.

Motocykl latał raczej w takim dosyć ciężkim terenie. Jak pojedziesz to napisz potem na forum co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat :wink:

Planowałem zmienić obecne moto na cos większego, ale z 600 to tylko na litra mozna sie przesiąść, a jak litr to tylki fazer, a na to jeszcze za wcześnie :smile: więc wymysliłem sobie, że stane się szczęśliwym posiadaczem enduro ;) . Ma to służyć do latania po lesie, polach, łąkach (których mam w okolicy pod dostatkiem), okazjonalnie po torze, też w akceptowalnej odległości.

Myslałem o czymś niezbyt mocnym, 20-30KM. Najlepiej jakaś 125 2T z mozliwościa zarejestrowania i przejechania przez miasto czyli z lampami i innymi bajerami.

Na moto chcę wydać 5-6K, roczniki nieistotne, mam kilka typów:

Honda CRM

KTM LC2

Kawa KMX

Yama DT125®

jedynie Suzi nie ma nic co by odpowiadało moim kryteriom, albo beż mozliwości zarejestrowania (brak swiateł) albo 125 w 4T i 12KM :lapad:

Który z wymienionym sprzętów nie spowoduje, że zniechęcę się do latania po "błocie"? Może Suzi DR350 albo inny w kwocie j.w.? Czy DRka mnie nie przerośnie?

Nie latałem nigdy w terenie, nigdy na 2T nie jeżdziłem, podobno specyficzna charakterystyka silnika.

Za wszelkie wskazówki będę zobowiązany.

Czytam tu i tam że coś tam jest hard enduro, a inne to full cross - co to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast kmx lepiej kdx brac , mniej wiecej 125 2t jedzie jak Dr 350 - to nie sa potwory a lagodne enduraki nie ma co sie bac ze nie poradzisz sobie z nimi.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle Hard Enduro,to są crossowki tylko posiadają światłą i mają lekko zmienione nastawy zawieszenia i silnik jest trochę bardziej elastyczny i co za tym idzie minimalnie słabszy ;) Full Cross to są maszyny na tor które nie mają świateł,homologacji...DR możesz spokojnie brać bedzie ci sie napewno lepiej jezdziło niż na 125 2T... no chyba że chodzi ci o szaleństwa to bierz 125 ale jak chcesz poprostu pojezdzić po lesie to weż DR.Jest temat "Wszystko o DR 350" poczytaj napewno dowiesz się interesujących rzeczy o tym motocyklu.pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle Hard Enduro,to są crossowki tylko posiadają światłą i mają lekko zmienione nastawy zawieszenia i silnik jest trochę bardziej elastyczny i co za tym idzie minimalnie słabszy ;) Full Cross to są maszyny na tor które nie mają świateł,homologacji...DR możesz spokojnie brać bedzie ci sie napewno lepiej jezdziło niż na 125 2T... no chyba że chodzi ci o szaleństwa to bierz 125 ale jak chcesz poprostu pojezdzić po lesie to weż DR.Jest temat "Wszystko o DR 350" poczytaj napewno dowiesz się interesujących rzeczy o tym motocyklu.pozdrawiam :D

 

 

full cross? a co to takiego?

 

jeżeli hard enduro to crosówka z lampami to

 

enduro to taki cross tylko że z innym zawieszeniem silnikiem i rama!

 

pieprzysz trzy po trzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest prowakacja tylko prośba o niewypisywanie bredni! potem każdy dzieli motocykle na full crossy, crossy, crossy zarejestrowane, hard enudro (crossy zarejestrowane fasbrycznie) i bóg wie ile jeszcze podziałów!

 

a jeżeli full crossy to nazwa prawdziwa to daj dowody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...