Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

:icon_twisted: nie sądzę, żeby koleżanka gustowała w takich brzydalach ;)

 

Look i fun da er łan :icon_mrgreen:

A poważnie, dla kobietki na początek proponuję jakąś 125tkę, ewentualnie 250, koniecznie bez plastików, najlepiej 4T, jeśli brak zacięcia do jazdy terenowej. Do tego ostre treningi pod okiem dobrego nauczyciela. Bez gleb się raczej nie obejdzie.

No bez przesady. 125 i 250 znudzą się błyskawicznie. A co do plastików to się zgadzam, im mniej się może połamać i poobijać tym lepiej ;)

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się fajnie składać w winklach to może Ducati Monster? 600 lub 620.

Moto stosunkowo niskie i lekkie.

Natomiast wszystkie 600 mające po 100KM możesz sobie póki co odpuścić.

 

Myślisz, że V'ka to dobry pomysł ? :)

 

słyszałam wersje, że pali 12.. więc się zdziwiłam lekko i szukam bardziej wiarogodnego źródła :>

 

12L to chyba ZX6R albo ZX10R

 

Moja posiada wtrysk i pali 4,5L przy pałowaniu w jedną osobę z dużym plecakiem. Taka starsza powinna się zmieścić w 5L może 5,5L jeśli jest dobrze wyregulowana i sprawna silnikowo.

 

No bez przesady. 125 i 250 znudzą się błyskawicznie. A co do plastików to się zgadzam, im mniej się może połamać i poobijać tym lepiej ;)

 

Ta, i co jeszcze ? :icon_rolleyes: ja mam 6 motocykl i drugi 250ccm, nadal ciągne z niego radoche po pachy patrząc jak 600 wącha moje spaliny i kurz.

 

Szczerze mówiąc, zastanawiałam się cały czas nad Kawą 250 Ninja, ale zostałam odwiedziona od tej myśli...

Lecz teraz znów zaczynam do niej powracać ;]

Czy moglibyście mi coś więcej o niej powiedzieć? :>

 

To zależy co chcesz wiedzieć i o której :) Stara czy nowa ?

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że V'ka to dobry pomysł ? :)

Hmm, znam taką jedną, która zaczynała od Monstera właśnie. I spokojnie dawała radę. Teraz śmiga na ST4 i też daje radę. :clap:

Mam wrażenie, że dziewczyny są jednak nieco bardziej rozsądne od facetów. A jednak Monster daje niesamowicie dużo frajdy z jazdy. Na pewno więcej niż np. er5. Na sobie sprawdzałem ;)

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. 125 i 250 znudzą się błyskawicznie.

 

Taaa.....:icon_mrgreen:

Widać, nie jeździłeś 125tką w winkielkach, albo jeździłeś ,ale tylko po prostej :icon_razz: .

Najlepsze moto na naukę jazdy w winklach to moto poręczne, lekkie, bo tam głównie o wyrobienie właściwej techniki chodzi.

 

Jeśli podoba Ci się ninja 250 to zapytaj o to moto koleżanki Butterfly. Miała takową, użytkowała, będziesz miała info z pierwszej ręki.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz fajny artykuł o Kawasaki Ninja 250R - http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59445...Ninja_250R.html

Znajoma właśnie robi kurs i myśli o takim motocyklu na pierwszy. Mało się może znam, ale myślę, że to dobry wybór.

Sam zacząłem od ER-5 i jestem bardzo zadowolony, choć następny będzie na pewno z owiewkami, bo przy większych prędkościach jest mało komfortowo. Ale to może to i dobrze, bo studzi pirackie zapędy.

Edytowane przez dervozavilus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest inny materiał o Kawasaki Ninja 250R vs Hyosung GT250R EFI

 

 

Wg mnie Koreańczyk to świetna alternatywa. Nie płacisz za markę a dostajesz Suzuki i V'kę. Zanim ktoś mi krzyknie, że opinia jest nieobiektywna to proszę rzucić okiem w sig i pod avatar :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, żeby koleżanka gustowała w takich brzydalach

 

Look i fun da er łan

 

 

A poważnie, dla kobietki na początek proponuję jakąś 125tkę, ewentualnie 250, koniecznie bez plastików, najlepiej 4T, jeśli brak zacięcia do jazdy terenowej. Do tego ostre treningi pod okiem dobrego nauczyciela. Bez gleb się raczej nie obejdzie.

 

Z tego co widze to Viktoria mieszka w Walbrzychu. Moim zdaniem enduro jest idealne aby sprawnie poruszac sie po tym miescie :wink:

Co do winkli i treningow to akurat bardzo blisko ma na droge stu zakretow :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, enduro króluje wszędzie :lalag: (festyniarskich imprez nie biorę pod uwagę). Zważ jednak na fakt, iż koleżanka Viktoria ma 18 lat i z jej wypowiedzi jasno wynika, że poszukuje czegoś ładnego :wink: zatem enduro ma u niej marne szanse...

 

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie... nie jestem plastikiem aby poruszać się różowym motocyklem... Chociaż może są i takie panie co kupują koszyczek do moto i wożą w nim swoją chihuahua ;]

 

A odnośnie "składania się na winklach", to jest coś co mnie kręci i podnieca, poza tym mieszkam w górach więc zakrętów nie brakuje... i nie wyobrażam sobie siebie jeżdżącej po równinach... Chyba że na torze za ileś przejeżdżonych porządnie sezonów...

 

Nie mówię też, że na nizinach nie można zaszaleć... aczkolwiek góry, to góry :)

 

 

A tak w ogóle to dziękuję Wam za odpowiedzi, bardzo się przydały :)

Edytowane przez Viktoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha XJ6 i najlepiej kup sobie biala to bedziesz sexi wygladac... ;)

 

fajnie sie nia jezdzi, jest najlepsza do miasta a na trase musisz miec szybke. nie daje w palnik jak gixxer to fakt ale dla dziewczyny jest idealna. szczerze powiem ze nawet sam ja lubie mimo ze prywatnie mam sporta... ;)

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie xjtę 600 za małe pieniądze i jak zamkniesz na niej oponę to będziesz o wiele lepiej wiedzieć co chcesz. z r1 albo r6 poczekaj aż będziesz miała więcej kmów za kierownicą. Poważnie. Taniej i zdrowiej Cię wyjdzie.

Bo "yamaha 250" to bardzo enigmatyczne....

O, tutaj smutny przykład dziewczyny na motorze.... otwarte złamanie, jej wina... :(

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,30147

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...