Skocz do zawartości

skrzywiona kierownica


ratosny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

mialem dzisiaj spotkanie z gleba.przekakiwale przez row,ale krzywo najechalem na hopke,no i oczywiscie krzywo lecialem,wiec sie wyglebalem.ja nie ucierpialem prawie w ogole,ale moto niestety ;( podczas upadku upadl na lewy bok,i kierownica jest lekko skrzywiona.kumpel powiedzial ze z przednim kolem w porzadku ale ta kierownica mnie niepokoi(nie moj motor ;( )czy cos trzeba z tym zrobic?

dzieki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zepsules czyjes moto to chyba nie wypada to tak zostawic... Co do samego skrzywienia to jesli to kiera zwykla stalowa to latwo pojdzie prostowanie po podgrzaniu. Jesli aluminiowa rowniez mozesz sprobowac, jednak kiery alu latwo moga pekac. W takim przypadku warto wymienic na nowa. Chyba, ze skrzywienie jest naprawde niewielkie i nie przeszkadza w prowadzeniu to wtedy lepiej zostawic tak jak jest.

 

P.S. A moze na polkach sie tylko przestawilo??

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem dzisiaj z kumplem i mowi ze sie to robi odkrecajac kierownice i przykrecajac ja jeszcze raz(?)

przez skrzywienie kierownicy rozumiem fakt,iz trzymajac kierownice prosto, kolo jest skierowane w prawo

dzieks

pzdr

Masz przestawione lagi na półkach...

Jak masz lagi(amortyzatory z przodu) to są takie półki które je łączą. Musisz je poluźnić, ustawić koło i dokręcić:)

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Mianowicie, mam lekko popuszczone sruby na polkach. Przy jakiejs takiej sredniej glebie przestawiaja mi sie polki. Mysle ze tak jest lepiej poniewaz jest mniejsze prawdopodobienstwo ze sie wygna. Czy moja teoria jest sluszna ? Poprostu nie sa dokrecone na siłe.

a Prostuje to tak. Podjezdzam pod kraweznik, kolo dociskam do niego, i przekrecam kierownice, tak zeby sie spowrotem dobrze ustawily.

 

Pozdrawiam

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A ja mam takie pytanko. Mianowicie, mam lekko popuszczone sruby na polkach. Przy jakiejs takiej sredniej glebie przestawiaja mi sie polki. Mysle ze tak jest lepiej poniewaz jest mniejsze prawdopodobienstwo ze sie wygna. Czy moja teoria jest sluszna ? Poprostu nie sa dokrecone na siłe.

a Prostuje to tak. Podjezdzam pod kraweznik, kolo dociskam do niego, i przekrecam kierownice, tak zeby sie spowrotem dobrze ustawily.

 

Pozdrawiam

:icon_rolleyes:

 

Dobrze, choć za dobrze. Za mocno masz ją poluzowaną. Nie może być tak, że możesz ją ruszać na półkach zwykłym dociśnięciem do krawężnika. Dobrze dokręcone półki są wtedy, kiedy puszczą jak przytrzymasz kierownicę, a drugi kopnie w górną część koła z całej siły.

Za luźne mocowanie zawieszenia na półkach jest ryzykowne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...