Skocz do zawartości

CBR 929 -brać sprowadzaną z Włoch?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Od kilku miesięcy cierpliwie szukam sobie CBR 929. Efekty są takie, że poznaję różne zakątki naszego kraju oraz zdolności bajkopisarskie sprzedających. Cóż-jestem cierpliwy:)

 

Ostatnio na Motobazarze we Wrocławiu znalazłem stanowisko pewnej firmy z Sobótki (dolnośląskie) zajmującą się sprowadzaniem motocykli z Włoch. Do tej pory byłem dość sceptycznie nastawiony na maszyny z tamtego rynku. Wiadomo -sezon bardzo długi, mentalność południowców też ma swoje odbicie w podejściu to motocykla itd. Może to stereotypy ale coś w tym jest.

 

Po rozmowie z właścicielem firmy stwierdziłem, że może jednak warto się tym zainteresować. Stwierdził, że jest na tyle duży popyt na CBR, że sprowadzi ją bez wpłacania jakichkolwiek zaliczek i jeżeli mi się spodoba to rejestruje ją w Polsce, żebym bez ganiania z papierkami mógł ją kupić. Na pewno nic nie tracę zatem teraz spokojnie czekam na tel. odnoście oglądnięcia maszyny.

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Odpuścić "włoskie" motocykle i szukać nadal jakiegoś rodzynka tutaj, czy jednak brać taką (oczywiście wcześniej prześwietlić ją w serwisie).

 

Może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sprowadzilem SVke z Wloch i nie moge nic powiedziec zlego na temat maszynki i innych jakie mialem. Wyglada tak jakby wyszla z salonu. Serwisowna, zadbana. to nie jet moje pierwsze moto z wlocha..prawde mowiac kazde jakie mialem przez te 14 lat sprowadzalem stamtad..kolejne, jesli sprzedam tego, tez pewnie bedzie stamtad..:buttrock: ewentualnie nowe z PL. Moze ktos mial przykre wspomnienia z tamtejszymi moto ale ja nie - wiec ja polecam.

Inna sprawa ze moje sa raczej bardziej z polnocy najnizej co kupilem to z Verona, Bresci.

Jak sie dba to bedzie OK. w kazdym innym kraju mozesz znalesc cos zajechanego albo nie szanowanego. Tu i tu zdarzaj sie wyjatki..a regula jako ze wlosi nie dbaja jakos do mnie nie przemawia..moze dlatego ze nigdy nie trafilem na taki egzemplarz.

Rynek tam jest duzy i zawsze mozna znalesc cos naprawde fajnego i tansznego zarazem niz u nas..ale ja szukalem zawsze sam i pod siebie. nie wiem jak postapia panowie ktorzy zajmuja sie tym na co dzien..teoretycznie co ich to interesuje..wazne zeby sprzedac i zarobic..choc to nie regula ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Sienkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dra z wloch 91r. moto w zajebistym stanie . poprostu trza trafić. moim zdaniem nie ma regoly. chyba tylko u nas motocykle sa serwisowane po macoszemu heeh

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam tego gościa :smile: Ma też serwis ,,Ninja" prwda :) :(

 

Bardzo wporządku gość, ale dosyć zwariowany :)

 

 

Nie mam pojęcia czy ma jakiś serwis, czy nie. Znasz gościa z Sobótki, tak? Na reklamówce mam tylko nazwę firmy "Moto 45" sp.j R. Bogdański&P. Biczysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z pracy kupił na wiosnę jakoś 929 z Włoch sprowadzoną. Trafił ją jakoś na allegro, pogadał, pojechał i przywiózł. Motocykl w super stanie, albo nigdy nie leżał, albo jeżeli miał szlif, to zmieniono wszystko jak z ubezpieczenia. Bardzo zadowolony jest ze sprzęta, a jest sam mechanikiem więc byle czego by nie kupił.

Edytowane przez Nowy Kubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci powiem tak

jeśli moto jest całe, ma prosta rame, lagi itp, silnik nie zatarty w dobrym stanie to mozna wziac. jesli bedzie trzeba wymienic materiały eksploatacyjne (naped, rozrzad i takie tam) to w zaleznosci od tego co trzeba zrobic mozna sie potargowac co do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak posprawdzam wszystko dokładnie i nie będę się kierował krajem pochodzenia. W razie czego skorzystam z namiarów kolegi z forum (podziękowałem Ci na priw).

 

Dzięki wielkie. Może akurat trafię, to czego tyle czasu już szukam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy, Anglia. Na pewno motocykle z tych krajów będą miały większe przebiegi ale z drugiej strony to oni znają sie na motocyklach o niebo lepiej niż my. :biggrin:

 

Gdybyś się lepiej rozejrzał to pewnie zauważył byś na bajzlu Włochów którzy przyjeżdżają do nas sprzedawać sprzęty. :biggrin:

Edytowane przez pit

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

 

Naoglądałem się sprzętów we Włoszech, ponieważ spędziłem tam 3 lata.

I mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że po stokroć wolę maszynę z tamtąd niż z niemcowni.

Motocykle we włoszech (północna część) są dobrze serwisowane, nikt przy sprzedaży nie odziera ich z dodatków, i bardzo często dają na nie gwarancję.

A ceny też są nie złe.

Polecam.

 

P.s. Jak byś chciał się czegoś dowiedzieć, pisz na priv.

W tym roku pomogłem sprowadzić kumplowi sprzęt, więc jak by co, to służę wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wielkie!! Przepraszam, że tak późno odpisuję ale nie było mnie jakiś czas w kraju. Nie zamierzam sam sprowadzać, bo nie mam na to czasu ani kontaktów, jednakże bardzo mnie cieszy Twoje stwierdzenie odnośnie stanu tamtejszych maszyn. Dzięki wielke!!

 

Pozdrawiam serdecznie! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...