Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

noga ma byc lekko zgieta - nie ma prawa sie nic stac co najwyzej noga po zetknieciu z podlozem znajdzie sie migiem z tylu :crossy: nie wiem jak inni ale jezeli mam zbyt zgieta noge, zginam automatycznie cala sylwetke i wtedy nie wychodzi mi zbyt poprawnie jazda po bandzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy całkowicie wyprostowana

ja czasem mam obawy żeby kolanem o kierownice nie przyfasolić , czteropak zajebiście skłania do coraz głębszych zejść w zakręcie :crossy:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakręty to się wpada na stojąco. Stojąca pozycja daje o wiele większą kontrolę motocykla i mniejsze ryzyko utraty równowagi. Oczywiście nie jest to regułą i niektóre zakręty warto brać na siedząco ale takie lajtowe szutrowe zakręty to ładnie wychodzą na stojąco. Ogólnie to siedzisko motocykla enduro jest do odpoczynku, a nie do ostrej jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ku.... nieżle.ale wylądował raczej za mocno na tylnym kole co?Jak to sensownie regulowac?

To, że leciał przechylony w tył to nie znaczy że tak wylądował. Akurat on umie balansować motocyklem w powietrzu, tyle , że wiadomo im cięższy tym trudniej.

Tu następny skok na lc4 http://w2.bikepics.com/pics/2006%5C11%5C05...716021-full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesss, skoki są jak najbardziej realne, ale to nie jest motocykl dedykowany do FMX. Ja miałem problemy z kontrolą lotu-raz że silnik ma potęzny moment hamujący i trzeba na najeździe mieć idealnie wcelowany gaz na neutralnie, a dwa że jak mi moto leciało gdzieś w bok, to miałem już raczej pozamiatane-trudna kontrola w locie, fakt ze mało trenowalem skoków na LC4. Ale skoki takie typowe dla enduro-jak najbardziej.

Nie narzekaj na wagę, XTZ 750 też mozna trochę polatac, a to ponad 200 kg zelaza. Sprzęt bardzo stabilny w locie:)

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...