Skocz do zawartości

Hornet 02r. Charakterystyczny dzwięk przy naciskaniu sprzęgła ?


dm15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim hornecie przy naciskaniu lekko sprzęgła ( na odpalonym sprzęcie) słychać takie charakterystyczne klekotanie. Czy to może być jakaś poważna usterka czy jest to typowe dla tych moto ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu to znaczy że u mnie jest jakos nietypowo..albo.. :wink:

Jak to nietypowo?

typowa praca dla silnika motocyklowego to jazda na biegu a nie a wciśniętym sprzęgle.

wszystko jest dobrze i nie czepiaj się dziwnymi dźwiękami tylko nawijaj kilometry.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też tak mam, tyle że u mnie dość mocno hałasuje. Po wciśnięciu klamki jest ok - cichnie ale jak puszczę jest to dość niepokojące hałasowanie -stukanie. No i ja mam kawasaki zzr 600 a nie horneta i nie wiem czy tu jest to normalne. Myślę, że nie, bo dawniej tego nie było. Pojawiło się jak mi na jednym warsztacie motocyklowym grzebali w sprzęgle a nasiliło się po wypadku i rocznym postoju (silnik raczej nie oberwał). Czy te dziwne odgłosy stukania, milknące po wciśnięciu sprzęgła oznaczają problem ze sprzęgłem czy też skrzynią biegów? Tak na marginesie: olej zmieniony na właściwy motocyklowy castrol, a linka może być źle wyregulowana - sam pokręcałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta sama przyczyna, zuzyte lozysko wyciskowe sprzegla.

Chcesz to wymien, przestanie halasowac.

 

Adam M.

 

 

Jakieś podpowiedzi jak to zrobić? Czy po zdjęciu tarcz i kosza będę w stanie wyjąć łożysko, czy trzeba rozkręcić pół silnika? :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...