Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd jak nie wiem . Jak się okazało poprzedni właściciel zamontował wyłącznik awaryjny no i on był włączony, kolega o tym nie wiedział (myślał że tak ma być) no i dwa dni biegał i rozkręcał maszyne na drobne :icon_eek: . Teraz jest :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki. Kupile Exc 125.

Co ile w co mam zagladac?

Co ile olej ?

Co ile filtry i te inne?

W ogole mam pytanko. Kupilem moto z rozlaczonym predkosciomierzem. ; /

Wykrecilem go i okazalo sie ze tam sa jakies dwa kabelki uciete gdzie mam je podlaczyc gdzies do silnika szukac czy moze gdzies przy kole?

Ma moze ktos schemat elektroniki exc 125 ? Moj to 2001 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okk. Dzieki wielkie ;D

A co ile mam zagladac do oleju, filtra? Co ile mam cos wymieniac?

A łancuch mam byc naciagniety bardzo czy czy ma zwisac i opierac sie na slizgaczach ?

I czesto mam tak ze przyjezdzam z terenu po calodziennej jezdzie, postawie go w garazu na drugi dzien wchodze nie moge go opdalic. a palil od starzala zawsze. Tata mi mowil ze jak tak mam biore strzykawke i wsstrzykuje paliwo pod swiece wkrecam szybko swiece i odpala !

a czemu jak pojezdze godzinke w terenie wroce i na drugi dzien pali od strzala a po calym dniu musze preprowadzac takie zabiegi ? Cos nie tak z moto?

Jeszcze jedno pytanko. Co zrobic zeby odpalic szybko moto jak wyjezdze paliwo do konca? Osatnio zdazylo mi sie pare razy wyjezdzic do konca i wlalem paliwo do zbiornika i musialem go kopac z pol godziny a moze i wiecej zeby odpalil. Ale nie zawsze cos daje takie dlugie kopanie. Musialem zrobic tak jak wyzej opisalem ze strzykawka i jezdzil. Ssanie pomoze mi ? I w ogole to ssanie moje fukncjonuje jak pompka ja je wyciagam a ona odbija i spowrotem jest jak przed wyciagnieciem. To ssanie w ogole ssanie? Jak go uzywac? Trzymac w gorze i kopac moto ?

Z gory dzieki : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zimny to robie tak: odkręcam kramik, ssanie (u mnie jak i u innych ssanie zostaje w górze) , zapłon, 3 kopnięcia i motor chodzi. A jak ciepły (nie zależnie ile jeżdźę) to bez ssania strzał lub dwa wystarczy. Jak paliwo sie skończy to tak: ssanie 3-5 kopnięcia bez zapłonu, włączam zapłon i chodzi. Odpalaj zawsze bez gazu.

Tak powinien palić jak jest wszystko ok. :rolleyes:

A co do łańcucha to naciągnij go tak żeby miał luz na środku ok 3cm. A jak jest używany to ustaw taki luz kiedy łańcuch jest najbardziej naprężony(nie równo sie wyciąga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr myjesz jak jest brudny

łańcuch powinien mieć luz na 1-2 palce

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b1e5156b8b.html

 

aby zalać gaźnik przechyl moto o 45st i poczekaj aż przez przelew paliwo poleci

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ogole to ssanie moje fukncjonuje jak pompka ja je wyciagam a ona odbija i spowrotem jest jak przed wyciagnieciem. To ssanie w ogole ssanie? Jak go uzywac? Trzymac w gorze i kopac moto ?

Z gory dzieki : D

 

 

To jest taka mała wada KTM-ów, ja to miałem i moi znajomi też znajomi...

Poprostu coś się tam wyrobiło( ale nie potrafie sprecyzować co konkretnie :icon_mrgreen: ) ja sobie z tym poradziłem tak, że mocno owinąłem tą gumę na ssaniu, cienkim drutem i było ok i już nie odbijało....

 

Ja braknie Ci paliwa i lejesz nowe to robisz tak:

- zalej paliwo i odkreć kranik :biggrin:

- potem przechyl moto mocno na bok, tak, żeby paliwo spłyneło i troszke wylalo sie przez te wężyki z gaźnika....

- kopnij lekko 2/3x,

- i potem kopnij mocniej(normalnie),najlepiej ze ssaniem....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Pytania i odpowiedz:D

Jaki Naped załozyc do EXC 125 tani i zarazem dobry przednia zebata tylna i lancuch co polecicie?

Ile gdzies kosztuje nowy zawor wydechowy caly mechanizm ?? Do EXC 125?

 

Za zawór do ktm gs powiedzieli mi ok 400zl-dostepne tyko u przedstawiciela ktm.Zebątki kup WRP i łańcuch DID 520 o ringowy

PS:Albo tani,albo dobry :icon_razz:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 280zl to raczej cudu nie będzie za w miare dobry zestaw juz ok 500zl trzeba dać ale w 125 raczej da rade :icon_razz:

 

 

w exc 250 2t 4 tys km wytrzymał taki zestaw

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...