Skocz do zawartości

Niemiła akcyja... KU PRZESTRODZE !!!


Rekomendowane odpowiedzi

proponuje jednak najpierw zaszalec z kamera i czujka, a potem myslec o barierach. tak jak ktos pisal wyzej, najlepiej sie sprawdza w polaczeniu z innymi systemami.

fakt tez, ze zima potrafi krwi napsuc jak sie wlacza od sniegu

 

ew. podepnij pod WRke 220V dyskretnym kablem.. nikt na nia nie wsiadzie :(

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaproponował te 220V napewno złodziejaszek miał by elektryzujący wzrok:) myśle ze jakaś syrena która właczała by sie po otwarciu drzwi komórki była by też spoko do tego jakiś kogut na dachu i zabezpieczenie jest, napewno żaden złodziej nie bedzie wiedział jak to działo bo sam to zrobisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukradziono mi już 2 motocykle z garażu :-(

 

teraz mam takie coś :

http://www.allegro.pl/item211775441_bezprz...230v_pilot.html

To powyżej sprawdza się doskonale, nie powoduje fałszywych alarmów.

Nie działa na koty itp.

Dobrze jest podłączyć tą syrenę do gniazdka 220 V poprzez wyłącznik

programowany załączający prąd do niej np. codziennie o godz. 20:00

Wtedy nie zapomnimy włączyć alarmu.

Tego alarmu nie da rozbroić ani oszukać, a przynajmniej nie

przez złodziei którzy kradną motocykle.

Edytowane przez Tomy M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna noga, chyba jutro coś zmontuję na nieproszonych gości .

najlepszym patentem był by szeroki płaskownik z kolcami podwieszony do dachu na mocnej sprężynie, a ramę drzwi pod 380V ( u mnie jest) tylko gorzej jeśli sam właściciel o tym zapomni :D

 

teraz to jakaś plaga z tymi włamaniami, pół bied jak moto w pełni ubezpieczone, ale dużo ludzi wykupuje tylko OC :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden pies nawet w ilości 5 czy 10 sztuk nie zabezpieczy cię przed kradzieżą. Pies działa szablonowo i leci jak głupi do ogrodzenia.... porcja gazu i po psie. Poza tym są specjalne gwizdki ogłuszające niesłyszalne dla ludzi. Żaden pies nie wytrzyma bulu jaki wywołują w uszach.

Pies może cię obronić przed obszczymurami.

Najlepsze jak zwykle samoróby. Alarm który zadziała po otwarciu drzwi + gruby łańcuch zapięty np. do oczka wbetonowanego w podłogę.

Jeśli mimo to ukradną..... to się ciesz, że cię tam nie było bo by cię zabili a i tak by ukradli.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. koledzy chyba z UK o ile dobrze widze... ja mam przed domem w londonie z 5 motorkow (fajni sasiedzi..) i juz dwa zwineli... podobno enduro kradna najbardziej w uk bo potem opychaja to latwo rolnikom a inne motorki to juz bardziej na czesci ... lancuch i alarm na budke to chyba super rozwiazania ... czesto widze tez jebitne swiatla ktore wlaczaja sie na ruch jezeli ktos wejdzie na ogrod... tez dosc skuteczne ... btw mieliscie farta nie ma co..

 

 

Pozdro rudee :icon_question:

Ta, my z Coventry ok 120 mil od londynu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem system monitorujący za ponad 500 funtów firmy SWANN podobno to ta najwyższa półka 200GB serwer + dwie kolorowe kamery z możliwością nagrywania w nocy z prędkością 120 klatek na sek. włączane na ruch i kupa pierdów które musze jeszcze porozkminiać żeby w pełni wykożystać możliwości sprzęta. Musze zamówić ze dwa boa na moto i na noc spinać je ze sobą, za pare tyg. zabieram sie za murowanie normalnego garażu i Bóg jeden wie co tam zamontuje żeby tylko spać spokojnie :buttrock:

 

 

 

POZDRO dla WSZYSTKICH i dziękuje za dobre rady na pewno sie przydadzą

I UWAZAJCIE NA SWOJE CACKA ;) :) :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wkońcu czy ktoś może sprecyzować co będzie najlepsze?? (oprócz tych łańcuchów co są rozwalane w 17sekund) żeby spać spokojnie...

 

Pozdrawiam

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...h_kotwiczny.jpg

 

:)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako maniak myślałem o takim zabezpieczeniu.

 

na stadionie XXlecia kupujemy granat hukowy.

mocujemy go w garażu (SWOIM!!!).

zawleczkę łączymy żyłką z kołem motocykla.

 

oczywiście idąc dalej i zakładając że macie cierpliwość uzbrajać taki alarm to może on być wyzwalaczem do dosłownie WSZYSTKIEGO.

granatu hukowego, syreny, stroboskopu (cholernie skuteczne, przetestowane na sobie - warunek.. nie trzymaj w garażu wideł ani grabi), granatu z gazem łzawiącym, minikomputerem wysyłającym SMSa do Ciebie i znajomego policjanta z miejscowego posterunku, że ktoś włamał się do szopy jak Ty jesteś na wyjeździe.

Edytowane przez wr0na
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukradziono mi już 2 motocykle z garażu :-(

 

teraz mam takie coś :

http://www.allegro.pl/item211775441_bezprz...230v_pilot.html

To powyżej sprawdza się doskonale, nie powoduje fałszywych alarmów.

Nie działa na koty itp.

Dobrze jest podłączyć tą syrenę do gniazdka 220 V poprzez wyłącznik

programowany załączający prąd do niej np. codziennie o godz. 20:00

Wtedy nie zapomnimy włączyć alarmu.

Tego alarmu nie da rozbroić ani oszukać, a przynajmniej nie

przez złodziei którzy kradną motocykle.

 

Ten "super" system da się ominąć bez problemu - wystarczy ubrać się w piankę do nurkowania - nawet nie miałknie

 

Dzisiaj zakupiłem system monitorujący za ponad 500 funtów firmy SWANN podobno to ta najwyższa półka 200GB serwer + dwie kolorowe kamery z możliwością nagrywania w nocy z prędkością 120 klatek na sek. włączane na ruch i kupa pierdów które musze jeszcze porozkminiać żeby w pełni wykożystać możliwości sprzęta. Musze zamówić ze dwa boa na moto i na noc spinać je ze sobą, za pare tyg. zabieram sie za murowanie normalnego garażu i Bóg jeden wie co tam zamontuje żeby tylko spać spokojnie :crossy:

POZDRO dla WSZYSTKICH i dziękuje za dobre rady na pewno sie przydadzą

I UWAZAJCIE NA SWOJE CACKA :icon_twisted: :buttrock: :bigrazz:

 

Słusznie zauważyłeś "podobno" - detekcja ruchu za pomocą kamer jest koszmarnie zawodna - siądzie Ci mucha na obiektywie i system uzna, że w polu widzenia kamery chodzi człowiek. Dodam jeszcze, że kamera dość kiepsko "widzi" w nocy - trzeba więc oświetlać jej pole widzenia - zwykłe żarówki łatwo załatwić za pomocą szkolnej "procy", a podświetlenie IR (podczerwień) zdecydowanie kosztuje więcej.

 

 

Podsumowując: Na rynku nie ma tanich i skutecznych metod zabezpieczenia. Najlepiej byłoby wymyślić coś zupełnie niestandardowego. Tak na szybko wpadłem na następujący pomysł:

 

Nie będę rozpisywał całego systemu - jak ktoś będzie zainteresowany to pomogę za pomocą PW. Natomiast na pewno elementem zabezpieczającym drzwi i okna do pomieszczenia chronionego (tego gdzie znajduje się nasz dwókołowy skarb) powinny być zabezpieczone kontraktonami. Dodatkowo dualna czujka ruchu (nie da się jej oszukać za pomocą maskowania ani za pomocą ubioru izolującego termicznie, jak wspominana wyżej pianka do nurkowania. W ścianie 2 ucha do mocowania łańcucha - ucha podłączone do alarmu tak by nie było tego widać - umożliwia to wszczęcie alarmu gdy łańcuch zostanie przecięty. Szansa na sforsowanie takiego systemu szybko i bezgłośnie jest dość duża. Koszt elementów i wykonania nie powinien dramatycznie duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to ja proponuje brac moto do domu i tyle :D

 

Postawić koło łózka, nitke do palca i na koło. Ktoś ruszy to pociągnie za palec :icon_eek:

 

Kto sprawdzi taki bajer ? :notworthy:

 

 

dobry pomysł

ja osobiście trzymam moto przed domem obok ursusa i mieszkam na zadupiu pod granicą mam czułego psa i jak ktoś sie pojawia to szczeka, nawet jak zawiedzie to złodziej musiałby być mistrzem ciszy oby nikogo nie obudzić zwłaszcza krów :biggrin:

współczuje tylko mieszkańcom z miast bo w garazu nie może być nigdy w 100% bezpieczne

a jakieś kombionowane zabezpieczenia mogą nam zaszkodzić jak o nich zapomnimy

w7ydaje mi sie że można zawsze ubezpieczyć moto od kradzieży i nie inwestować w jakis specjany sprzęt, a za dobre odszkodowanie kupić nowe moto, gożej jak dużó w nim przerobiliśy lub ma sie inny sentyment, to najlepiej wyprowadzić sie do domku jednorodzinnego z garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...