Skocz do zawartości

Licznik elektroniczny w ENDURO


Rekomendowane odpowiedzi

NO ja mam takie pytanie ?:

Czy sa takie liczniki, ktore wzkazuja predkosc plynnie?? Bo te co sa to zawsze skacza co 5 - 10 a nawet 30 km/h, wiec podczas przyspieszania licznik skacze jak glupi:D Chodzi mi o taki co by plynnie pokazywal i jednostki by przeskakiwaly o jedna a nie o kilka lub kilkanascie. Takie cos by ulatwialo odczyt rzeczywistej prekosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja mam takie pytanie ?:

Czy sa takie liczniki, ktore wzkazuja predkosc plynnie?? Bo te co sa to zawsze skacza co 5 - 10 a nawet 30 km/h, wiec podczas przyspieszania licznik skacze jak glupi:D Chodzi mi o taki co by plynnie pokazywal i jednostki by przeskakiwaly o jedna a nie o kilka lub kilkanascie. Takie cos by ulatwialo odczyt rzeczywistej prekosci.

 

 

Jeżeli czujnik jest dobrze zamontowany to nic nie skacze. Ważne aby

odległość pomiędzy magnesem a czujnikiem była jak najmniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja mam takie pytanie ?:

Czy sa takie liczniki, ktore wzkazuja predkosc plynnie?? Bo te co sa to zawsze skacza co 5 - 10 a nawet 30 km/h, wiec podczas przyspieszania licznik skacze jak glupi:D Chodzi mi o taki co by plynnie pokazywal i jednostki by przeskakiwaly o jedna a nie o kilka lub kilkanascie. Takie cos by ulatwialo odczyt rzeczywistej prekosci.

 

 

 

mnie nie przeszkadza przeskakiwanie, i tak to jest tylko rzecz informacyjna, przecież cały czas sienie gapisz na licznik :icon_biggrin:

zresztą nie wiem co to musiałby być za licznik żeby w ciągu 5sek przeleciał po kolei każdy kilometr do 100 :bigrazz:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja u siebie zrobiłem tak:

 

http://img129.imageshack.us/my.php?image=20715018rg8.jpg

http://img502.imageshack.us/my.php?image=61612071zj6.jpg

http://img502.imageshack.us/my.php?image=80072972ck8.jpg

http://img444.imageshack.us/my.php?image=16239828ty6.jpg

 

Na początku czujnik miałem przyklejony, ale odpadał. Dałem na opaski i jest git. W czasie jazdy i tak rzadko

się patrzy na licznik, no chyba że po asfalcie. Ale później można sprawdzić max, średnia, czas jazdy, ogólnie fajna sprawa. Pozdrawiam

PS. Oriana nie przejmuj się, kupuj licznik i dawaj do Stargardu napewno założymy ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartości muszą przeskakiwać co ileś bo tki jest czas zliczania ...typowo jest to 1s w licznikach sklepowych ale to zależy np gówniane liczniki za 10zł z marketu mają czasy odświeżania masakryczne rzędu 5s gdzie to naprawdę przeszkadza. niemniej związane jest to z prędkością procesora licznika który to przetwarza impulsy z czujnika zliczając je w jakimś tam okresie czasu i przeliczając jednostki do wyświetlenia na ekranie...od normalna sprawa z licznikami elektronicznymi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz , obrażam się za głupie pytania :evil: :bigrazz:

 

Po prostu wydawało mi się, że umieszczenie magnesu na tarczy , to już jest "wartość skrajna, gdzie magnesik jest bardzo blisko środka okręgu". [ cyt.thefex] ... ale dziękuję za wytłumaczenie tumanowi, tych fundamentalnych zagadnień z fizyki :flesje:

 

Wracam do pracy :flesje:

 

zawsze do uslug :)

jak masz mozliwosc to montuj na tarczy. to miejsce jest raczej mniej podatne na uszkodzenia w porowaniu ze szprychami (patrz przejazdy przez bagna i inne tego typu cuda)

 

pzdr :flesje:

 

BTW. nie strzelać mi tu fochów na forum naszego forum :)

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie znacie jakiegos dobrego licznika z podswietlaniem ale na pomaranczowo?? :buttrock: bo chetnie bym sobie taki zalozyl

pozdro

 

Eeeee ... no nie przesadzaj :-) ENDURO to SPORT a nie wystawa motocykli.

Gdyby okazało się że najlepiej te czujki przykręcić drutem, to każdy normalny

przykręcałby drutem, jakie to ma znaczenie jak wygląda motocykl ENDURO ?!!

Wybacz ale tunningowanie wyglądu motocykla ENDURO to dla mnie skrajne lamerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee ... no nie przesadzaj :-) ENDURO to SPORT a nie wystawa motocykli.

Gdyby okazało się że najlepiej te czujki przykręcić drutem, to każdy normalny

przykręcałby drutem, jakie to ma znaczenie jak wygląda motocykl ENDURO ?!!

Wybacz ale tunningowanie wyglądu motocykla ENDURO to dla mnie skrajne lamerstwo.

 

 

tym bardziej jak na moto stoi od 2 mies z silnikiem w skrzynce z powodu braku sprężynek zaworowych :buttrock:

 

 

P.S.

Czarci, husqa ma jedno z lepszych zawieszeń :bigrazz: , ktm się przy niej chowa :lapad: w nowszych modelach

jest lepiej

P.S.2

miałem to napisać w innym temacie ale nadgorliwy moderator zamknął wątek :(

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przy rowerach sigme sport 300 i 500.

pokazuja predkosci powyzej 99 km/h ?

 

poza tym macie jakis patent na magnesik?

bo te rowerowe maja za maly otworek na szprychy, przy rozwiercaniu sie to raczej popsuje.

mam magnes neodymowy, kwadrat o wymiarach 7x7 mm. tylko jak go przyczepic?

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...