Skocz do zawartości

Licznik elektroniczny w ENDURO


Rekomendowane odpowiedzi

No jak zwodujesz moto pod lampe to chyba licznik jest wtedy najmniejszym problemem,bo motocykl już dalej nie pojedzie i robi sie poważny problem :) A jak ten licznik funkcjonuje w deszczu,nic tam mu sie nie mąci?

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj w końcu zrobiłem :icon_rolleyes: problemem była pieruńska podkładka pod koszem sprzęgłowym ..... a właściwie brak tej podkładki.....wczoraj to zlokalizowałem dzisiaj kupiłem podkładkę i złożyłem :icon_question: moto chodzi jak marzenie :D no ale wracając do licznika.....

 

Chodzi naprawdę super tylko mam wpisany zły obwód koła...muszę to dokładne zmierzyć to będzie pokazywał dokładniej..poza tym chodzi bardzo dobrze. Czujnik mam założony niestety dosyć prowizorycznie i muszę nad tym popracować ale nie zauważyłem żadnych problemów ...licznik pokazywał prędkość przez cały czas, liczy kilosy i przebieg tak samo jak prędkość średnią i chwilową wszytko tak jak trzeba, a jechałem troche w deszczu....taki chwilowy co prawda to było niewiele ale nie sądze zeby deszcz miał jakikolwiek wpływ na ten liczniczek, elementy są uszczelnione w rurkach termokurczliwych i zaizolowane taśmą ;P tylko mocowanie trzeba by dopracować do motoru...ech....no i muszę to koło dobrze zmierzyć.

 

Z tego wszystkiego aż boczek zgubiłem :P ale na szczęście się znalazł 1.5km wcześniej na drodze :D dobrze ze nikt go nie rozjechał. i między innymi przez boczek nie spojrzałem jak wygląda graf zarejestrowany z jazdy a trochę szkoda ...

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale extra wygląda ten palmtop !!! Sprzedałem niedawno Jornadę 720 i chyba coś takiego sobie kupię dla zabawy (do czytania książek coś innego dodatkowo)

Zobacz tutaj :

http://www.allegro.pl/item212868083_gps_do...handspring.html

 

Za 60 zł masz GPS'a do tego komputera ... i to już naprawdę jest niezłe !!!

 

Oczywiście mapy trzeba sobie zrobić ... ale i tak nie ma map terenowych więc w kazdym wypadku trzeba robić sobie mapy, nawet w sprzęcie za 2000 zł.

 

Wyświetlacz jest za to bardzo czytelny, kolorowe TFT są do kitu w świetle dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale extra wygląda ten palmtop !!! Sprzedałem niedawno Jornadę 720 i chyba coś takiego sobie kupię dla zabawy (do czytania książek coś innego dodatkowo)

Zobacz tutaj :

http://www.allegro.pl/item212868083_gps_do...handspring.html

 

Za 60 zł masz GPS'a do tego komputera ... i to już naprawdę jest niezłe !!!

 

Oczywiście mapy trzeba sobie zrobić ... ale i tak nie ma map terenowych więc w kazdym wypadku trzeba robić sobie mapy, nawet w sprzęcie za 2000 zł.

 

Wyświetlacz jest za to bardzo czytelny, kolorowe TFT są do kitu w świetle dnia.

 

 

Hihi a ja się właśnie zbieram do zakupu Jornady 720 bo moja Portege mi nieco ciąży (mimo iż to kompik 11" i 1,5kg wagi :P) do serwisowania sieci by się przydała ta Jornadka tylko ze z linuchem na pokładzie :)

 

Widziałem tego GPSa i zrobiłem na jego temat wywiad :D i w USA kupisz takowego za $3,99 plus $12 za przesyłkę...ale w sumie i tak jest taniej niż u nas :P....jak gość je wystawi za 40zł to kupie. albo przez ojca sobie ten ze stanów podeśle :D zobaczymy.

 

wyświetlacz jest cool bardzo kontrastowy nie to co TFT kolorowe przy słońcu nic nie widać...a tutaj lux :D no i to zajefajne podświetlenie :D na moto wygląda super :D

 

 

 

EDYT....

 

No i dzisiaj zmierzyłem (217cm) i liczniczek pokazuje zacnie jak trza :D tylko nad mocowaniem porządnym muszę popracować...jakiś kształtownik aluminiowy i wiertarka pójdą w ruch :D

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siamanitos!

 

I ja się skusiłam na elektryczny licznik.

Kupiłam Sigmę i mam małą zagwózdkę z umocowaniem w odpowiedniej odległości czujnika i magnesu ...

w obstrukcji insługi piszą, że minimalna odległość to 5 mm !

 

Nie wiem, czy dam radę tak blisko je zamontować. A może działa również z odrobinę większym dystansem?

 

No i kabelek za krótki :buttrock: ale to chyba nie problem.

 

Poradźcie cóś :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siamanitos!

 

I ja się skusiłam na elektryczny licznik.

Kupiłam Sigmę i mam małą zagwózdkę z umocowaniem w odpowiedniej odległości czujnika i magnesu ...

w obstrukcji insługi piszą, że minimalna odległość to 5 mm !

 

Nie wiem, czy dam radę tak blisko je zamontować. A może działa również z odrobinę większym dystansem?

 

No i kabelek za krótki :icon_rolleyes: ale to chyba nie problem.

 

Poradźcie cóś :icon_rolleyes:

 

nie raczej musi byc te 5mm bo nie bedzie go lapal....

 

btw. ide robic licznik do derzeta :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnesik na superglue do tarczy a sam włącznik do zacisku na tytki i hula :(

 

JAk to do tarczy!?!

 

Przynajmniej u mnie nie można do tarczy nic przykleić bo zacisk by to ściął... hmmm, chyba że na zacisk.

TAk chyba było w drz .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk to do tarczy!?!

 

Przynajmniej u mnie nie można do tarczy nic przykleić bo zacisk by to ściął... hmmm, chyba że na zacisk.

TAk chyba było w drz .... ?

 

 

zrób tak :

 

mocowanie magnesu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3945ea7e8c0cb1b3.html

mocowanie czujnika http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e484b1ad5e7f236f.html

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić a jakimś sklepie elektronicznym magnes neodymowy mały walcowy taki o długości gdzieś 15mm i średnicy 2-3mm taki magnesik jest duuuużo mocniejszy od tego z zestawu... mocujesz go wąskimi opaskami np do tarczy tam gdzie nie pracują klocki a czujnik do lagi albo gdzieś w pobliżu piasty koła. Przedłużyć kabelek to nie kłopot..od przecinasz lutujesz nowego ile trzeba zakładasz na łączeniach rurki termokurczliwe, zgrzewasz i musi działać :)

 

A co do 5mm miedzy czujnikiem a magnesem to najpewniej sprawdzisz ile ma być odległości jak po prostu przesuniesz magnes koło czujnika i zobaczysz kiedy łapie go licznik, z jakiej odległości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Akurat u mnie w tarczy nie ma takich dużych przestrzeni, żeby można było bez problemów wcisnąć magnes, oczywiście neodymowy, mocniejszy :icon_mrgreen:

 

A poza tym, ok, w tarczy, a co z ustawieniem w liczniku średnicy koła?

Czy mała średnica okręgu po jakim będzie się poruszał magnes nie będzie miała wpływu na wskazania licznika? Sory, może to durrne pytanie, ale oświećcie mnie :icon_razz:

 

Najlepsze możliwości mam do zamontowania czujnika na tylnym kole ... to może być nawet ciekawe....

fajnie było by wiedzieć ile tak naprawdę kręci ta padaka, bo przecież tylne koło w porównaniu z przednim na którym bywa ślimak, nieźle zachrzania :) ... no i nie było by problemu skoku zawieszenia ...

 

:)

Edytowane przez Oriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, ok, w tarczy, a co z ustawieniem w liczniku średnicy koła?

Czy mała średnica okręgu po jakim będzie się poruszał magnes nie będzie miała wpływu na wskazania licznika? Sory, może to durrne pytanie, ale oświećcie mnie :icon_razz:

:icon_mrgreen:

 

 

prędkość kątowa -> wikipedia -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Prędkość_kątowa

warto to wiedziec :)

 

uprzedzajac ewentualne nastepne glupie pytania, to gdzie umiescisz magnes, nie bedzie mialo wplywu na prawidlowosc wskazania predkosci (pomijajac skrajne wartosci, gdzie magnesik bylby bardzo blisko srodka okregu kola).

 

a obwod kola zmierzyc mozna na 2 sposoby: mierzac centymetrem krawieckim, albo zaznaczajac na ziemi i oponie miejsce startu, a pozniej pchasz motocykl tak, by kolo obrocilo sie o 360*

 

pzdr :)

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz , obrażam się za głupie pytania :evil: :icon_mrgreen:

 

Po prostu wydawało mi się, że umieszczenie magnesu na tarczy , to już jest "wartość skrajna, gdzie magnesik jest bardzo blisko środka okręgu". [ cyt.thefex] ... ale dziękuję za wytłumaczenie tumanowi, tych fundamentalnych zagadnień z fizyki :flesje:

 

Wracam do pracy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...