Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie XR


Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dzisiaj udało mi sie zdobyć klucz 18 oczywiście musiałem go odpowiednio przerobić kilka dni wcześniej parę kropli nafty i świeca puściła, co ciekawe średnica świecy to 17.5 mm wieć poprzedni dorabiany klucz na rozmiar 18 obkręcił się. Stara świeca to NGK DPR8Z i chyba taką samą kupię czyba że polecacie coś innego ( coprawda ostatnio słyszałem że produkty NGK dosyć się popsuły). Postanowiłem sprawdzić iskrę ponieważ moto stoi juz bardzo długi czas i niechciało zagadać w sumei to zawsze jak zimnybyły z tym problemy i okazało sie że w komarku mam wieszą iskre jstco prawda niebieska ale mizerniutka co poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra w komarku optycznie wydaje się większa bo przy CDI jest krótszy czas wyładowania i iskra wydaje się słaba i cienka ......

 

a co jest ogólnie ?? nie pali wcale ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciał bym spytać o opinie wałków hot cam czy nadają się do xr 600 podobno są z nimi problemy? Ponieważ popsuł mi się wałek rozrządu i trzeba kupić drugi tylko nie wiem czy brać sportowy hot cam czy oryginalny z serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra w komarku optycznie wydaje się większa bo przy CDI jest krótszy czas wyładowania i iskra wydaje się słaba i cienka ......

 

a co jest ogólnie ?? nie pali wcale ??

 

Sprawa wyglada tak, skręciłem nogę i nie mogłem jeździć przeszło 1,5 roku, moto stało dodam jeszcze że zawsze był problem z odpaleniem jak była zimna to czasem 15 min mogłem kopać jak ciepła odpalałą od strzała xr odstawiłem po jeździe, na jesień 2012 próbowałem odpalić i lipa podpiołem xr pod samochód i wkońcu zagadała ale silnik nie pracował równo w ogóle nie było wolnych obrotów. Dosłownie wczoraj udało mi się sprawdzić iskrę i była dosyć kiepska w porównaniu z komarami i wsk bo na tych moto znam sie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciał bym spytać o opinie wałków hot cam czy nadają się do xr 600 podobno są z nimi problemy? Ponieważ popsuł mi się wałek rozrządu i trzeba kupić drugi tylko nie wiem czy brać sportowy hot cam czy oryginalny z serwisu

 

jeżeli kupisz dedykowany do 600 to nie powinno być problemów,miałem w 400 hot camsa i było spoko,żadnych problemów,i lepsze pierdolniecie w porównaniu do serii,osobiście wybrał bym hot cams

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak, skręciłem nogę i nie mogłem jeździć przeszło 1,5 roku, moto stało dodam jeszcze że zawsze był problem z odpaleniem jak była zimna to czasem 15 min mogłem kopać jak ciepła odpalałą od strzała xr odstawiłem po jeździe, na jesień 2012 próbowałem odpalić i lipa podpiołem xr pod samochód i wkońcu zagadała ale silnik nie pracował równo w ogóle nie było wolnych obrotów

 

to przyczyna leży w gaźniku a nie w iskrze.........xr ogólnie ciężko palą (oprócz 650l i 125 które mają rozrusznik elektryczny ) ale bez przesady żeby 15min kopać zimną to już jest coś źle albo brak techniki, albo coś z regulacją zaworów/gaźnika.....

 

musisz wszystko dokładnie posprawdzać, gaźnik wyczyścić przejrzeć.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden wątek kiedyś w gażniku urwał mi się kawałek przepustnicy i cała przepustnica jest dorobiona chyba jednak niezbyt dokładnie , znawcy tematu znaja gaźniki xr to pewnie wiedzą o co chodzi, ewentualnie polecalibyście jakis zamiennik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek przepustnicy czy blaszki od ssania ?? bo to jest różnica :D ?? przepustnica jest cylindryczna a przesłona ssania to zwykły kawałek blaszki.....

 

najlepiej dorobić ją raz jeszcze to jest kawałek zwykłej stalowej blaszki wyciąć brzeszczotem , pilnikiem nadać pożądany kształt zadbać żeby ranty nie były ostre (bo zniszczy gaźnik ) i tyle

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem wałek rozrządu hot cam do mojej xr 600r 95r niedługo będę zakładał i nie chce tego zepsuć i zalać jakiś porządny olej, chodzi mi po głowie motul 300V 10w-40 lub zwykły 5100 10w-40 czy zostać przy starym eni i-ride 10w-40 (syntetyk)?

Edytowane przez barszcz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej 5100, to i tak o niebo lepszy olej niz te które były dostępne 30 lat temu gdy projektowali to moto, pamiętaj zeby przed pierwszym odpaleniem posmarowac krzywki i dzwigienki zaworowe przed złozeniem

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...