Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie XR


Rekomendowane odpowiedzi

to mogły rypnąć uszczelniacze taam nic innego oprócz oem się nie sprawdza

 

jeździj i obserwuj czy nie ubywa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Według mnie nie była jak kupiłem (a na pewno już nie jest:) ). Ogólnie zazwyczaj to co w dowodzie to zależy co sobie przy sprowadzaniu wpisali czy tam na pierwszym badniu (diagnosta czy ktoś) także co moto to może być co innego :)

Honda XR400R Enduro

Honda XR650R Supermoto (na sell)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie była jak kupiłem (a na pewno już nie jest:) ). Ogólnie zazwyczaj to co w dowodzie to zależy co sobie przy sprowadzaniu wpisali czy tam na pierwszym badniu (diagnosta czy ktoś) także co moto to może być co innego :)

Z tego co wyczytałem na różnych stronach oryginalnie ma 25kw.

Źródło: http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xr400r%2098.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Demontował ktoś z Was automatyczny dekompresator w xr 600?

46952957_522946054886974_430761504267881

 

Czy jak wyciągnę pin zaznaczony na zielono to nic się nie stanie?

Z tego co widzę pod nim jest sprężynka i wydaje mi się że odpowiadało to za dodatkowe smarowanie autodeko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego , mi ten malutki element zgubił pewien niedokształcony mechanik , i przez to motor stał rok czasu bo następnych 2 mechaników nie potrafiło wskazać czemu motor nieodpali, .Pierwszy ten co zepsuł - zgłupiał.Drugi naciągnął mnie na nowy tłok "bo kompresji niebyło", zresztą na nowym tłoku też niebyło - zgłupiał . Trzeci - zgłupiał . Czwarty odkręcił pokrywę zaworów , podniósł wałek rozrządu, włożył kawałek wiertła i po 30 min motor chodził. Nadmienię że każdy wiedział po jakich okolocznościach motor został "zepsuty".

Czyli niewywalaj tego czegoś, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego, jako wytłumaczenie. Ten element po zdjęciu dekompresatora w xr600 nie jest potrzebny, a nawet imo lepiej go wyciągnąć, bo przypadkiem mógłby wypaść i narobić ambarasu :) Silnik normalnie po złożeniu bez niego odpala, wkręca się na obroty i równiej chodzi niż z tym całym nieszczęsnym dekompresatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wytłumaczenia, mi nie usuwał autodeko a jedynie zgubił ten trzpień.Zapewne wg tego co piszesz to jakby usunąć oba elementy to silnik będzie pracował,



Panowie może ktoś podpowie bo mam taki problem. Motor cięzko odpalić, początkowo bardzo łatwo go przekopać jakby niemógł złapać kompresji, dopiero po parunastu kopach coś zaczyna być wyczuwalne ale bez samostartu niezałapie.Odpalić bez samostartu mogę jedynie jak jest bardzo ciepło(lato).Zauważyłem też że poci mi się lekko pod głowicą.M marcu /kwietniu mam zamiar rozbierać górę , ale tak na oko .....jak myślicie co może być nietak, usczelka głowicy , czy też tłok/pierscienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zacina się autodeko ? jak lekko się kopie i nie czuć kompresji to albo

-delikatnie popukać w pokrywę zaworów np gumowym młotkiem albo lekko kamieniem

-albo wibć 2 bieg i na chama pchnąć do tyłu na biegu bez sprzęgła aż spod pokrywy kliknie

 

u mnie zimą szczególnie często tak było jak np 2 tygodnie stała i było -5 że kopałeś a starter szedł jak w 125 2t , zero prawie oporu i nie chciała zapalić , pomagało odblokowanie deko

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...