Skocz do zawartości

waga motocykla / waga motocyklisty


Rekomendowane odpowiedzi

No sory ale co to ma do rzeczy ile kto waży ??, ktoś może ważyć 60 kg i mieć więcej siły niż ktoś kto waży 160 i nie ma w tym nic dziwnego, a to siła i sprawność decyduje o tym jak radzimy sobie z motocyklem a nie waga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ważne: waga, siła, zwinność, wyczucie równowagi, refleks, waga, geomatria i wyważenie moto itd. Ja jestem bardzo drobny (60 kg, średni wzrost) i czuję znaczną różnice w prowadzeniu moich motorków.

 

YBR pełna waży ok, 115 kg. Comet 170 kilo. YBR jest bez porównania łatwiejsza dla mnie do opanowania, wolnego manewrowania, przerzucania w zakręty, w korkach itd. Bardzo spora różnica. (oczywiście lekkośc jest minusem przy wietrze, Tirach itd.).

 

Siła bez wagi to nie wszytko - bo możesz mieć silę, ale gdy jesteś za lekki, to moto nie podeprzesz (piszę mętnie - ale już idę spac - wiadomo, o co chodzi - fizyka, punkt oparcia, przeciwwaga itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory ale co to ma do rzeczy ile kto waży ??, ktoś może ważyć 60 kg i mieć więcej siły niż ktoś kto waży 160 i nie ma w tym nic dziwnego, a to siła i sprawność decyduje o tym jak radzimy sobie z motocyklem a nie waga :icon_idea:

 

I długość nóg :icon_razz:

 

Bo ja sobie ważę 50kg, mam wielkiego motona (jak na mnie :bigrazz: ) i mimo, że podobno jestem kobietką to jak mi się wykopyrtnie

(co się niestety zdarza :evil: bo mała prędkość lub jej brak + krótkie nóżki + nieprzewidziana dziura = leżę... :icon_evil: )

to nawet jeśli jest zatankowany na fulla i zapakowany w tygodniową trasę (czyli jakieś 220 kilosów)

adrenalina i wq..enie daje takiego kopa, że wręcz go podrzucam do pionu :)

 

Moje spostrzeżenie jest takie - waga motocyklisty (przynajmniej ta niska) ma się nijak do jazdy, zarówno tej wolnej jak i szybkiej. Pewnie jak bym ważyła 100kg przy swoim wzroście - moto i tak by mi się walił :buttrock:

A to co poważnie utrudnia mi operowanie maszyną, to tylko i wyłącznie stosunek odległości od kłębu motonka do ziemi i długości moich nóżek :bigrazz: (i to tylko przy manewrach :lalag: )

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 kg motocykla / 53 kg motocyklisty.

 

Wydaje mi się że najbardziej masa motocykla przeszkadza mi przy hamowaniu. Cały ciężar przechodzi na przod motocykla. Ramionami trzeba utrzymywać przez kierownice stabilność.

 

Czy w cięższym (200kg? 240kg?) ale nowocześniejszym motocyklu będzie gorzej?

 

A może poprostu w moim motocyklu mam za miękko zestrojony przód który głeęęęboko nurkuje?

Nie obraź sie ale porównanie CZ do Japońca nie ma sensu. Waga nie ma tu nic do rzeczy. Sam jeździłem TS i po przesiadce na GSX byłem zszokowany jakością prowadzenia motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcących przytyć zapraszam na siłownie! Samo jedzenie nie da pożądanego efektu ;P

 

Siłownie to ja mam 8 godzin dziennie w robocie :crossy:

 

I długość nóg :crossy:

 

 

Mam 174 wzrostu. Więc chyba nie jest tragicznie...

 

Nie obraź sie ale porównanie CZ do Japońca nie ma sensu. Waga nie ma tu nic do rzeczy. Sam jeździłem TS i po przesiadce na GSX byłem zszokowany jakością prowadzenia motocykla.

 

Przymierzałem sie do Transalpa. Troche wysoko.

 

Dziś przymierzałem BMW K100 :) Fajnie niżej sie siedzi. Moto do turystyki jak zalazł. Tylko te 240 kg daje w d... jak trzeba przepchać kawałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcących przytyć zapraszam na siłownie! Samo jedzenie nie da pożądanego efektu ;P

Ja polecam wyjazd do Anglii ;P, przed wyjazdem ważyłem 59kg przy 185cm a po półrocznym pobycie w UK 65kg. Może za mała różnica wagowa, ale kompletnie żadnej różnicy na moto nie czułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema a ja wam powiem ze dla mnie jest roznica jak nabyłem pierwsze xt 600 wazyłem cos 75kg-teraz nabyłem niedawno 2 xt ja waze ponad 90kg przy 184cm i jest jak dla mnie znaczna roznica w odczuciu mocy:))) I znacznie łatwiej wypchać to bydle jak sie zakopie w bagnie niz kiedys -jednak masa i krzepa sie przydaje -zwłaszcza w enduro.A moc łatwiej poskromic.Co do przytycia to chłopaki dieta i cwiczenia(pamiętajcie tylko ze dieta 80% wazna a cwiczenia 20%)Chcesz być duzy-jedz,jedz i jeszcze raz jedz i jeszcze trzeba wiedzieć co jesc.heh POZDROOO

Edytowane przez mackon4089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przewidywac takie sytuacje jak wypychanie motocykla. Nie nalezy parkowac motocyklem w dołku, trzeba uważać przy manewrach z małą predkością itp. Po prostym terenie bez problemu da się przepchnać motocykl. No chyba, że droga z garazu jest pod górkę :biggrin:

 

Chcesz być duzy-jedz,jedz i jeszcze raz jedz i jeszcze trzeba wiedzieć co jesc.heh POZDROOO

 

Najlepiej wszystko i dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przewidywac takie sytuacje jak wypychanie motocykla (...) No chyba, że droga z garazu jest pod górkę :lalag:

 

To nie problem... wystarczy pomyśleć... i wprowadzić moto tyłem,

a potem najnormalniej w świecie wyjechać.

Wszystko da się... jak się chce...

 

Bo ja z tych krasnali jestem (żeby jasność była) i ciągle muszę kombinować :lalag: .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I długość nóg :)

 

Moje spostrzeżenie jest takie - waga motocyklisty (przynajmniej ta niska) ma się nijak do jazdy, zarówno tej wolnej jak i szybkiej. Pewnie jak bym ważyła 100kg przy swoim wzroście - moto i tak by mi się walił :biggrin:

A to co poważnie utrudnia mi operowanie maszyną, to tylko i wyłącznie stosunek odległości od kłębu motonka do ziemi i długości moich nóżek :) (i to tylko przy manewrach :bigrazz: )

 

:D

 

Z tym się zgodzę długość nóg to dla motocyklis-tki/ty bardzo ważna sprawa, poznałem ostatnio gościa co ma 2m usiadł na moim moto i jak zobaczyłem z jaką łatwością manewruje na postoju to zacząłem mu zazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...