Skocz do zawartości

cięzko pali jak ciepły czemu ??


Arni22222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bynajmniej u mnie wymieniłem ostatnio:

 

- świecie,

- filtr powietrza,

- ustawiałem luzy zaworowe,

- impulsatory - w poprzednich popękał plastik i motor nie palił jak był ciepły (nie było iskry).

 

Co do synchronizacji to chyba na razie nie muszę robić, bo moto ładnie trzyma obroty i nie ma "dziur" w gazie. Ale z tym zapalaniem i synchronizacją gaźników może być trochę racji. Bo w kumpla motocyklu szukamy przyczyny dlaczego nie odpala jak jest zimny, tzn po wstrzyknięciu w filtr powietrza trochę paliwa - motocykl zapala. A jeden gość w serwisie powiedział że synchro. może rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to taki typ też jest. Co ja zauważyłem, to że odpalając gorącym silniku trzeba gaz na siłę ZAMKNĄĆ. Tak, kręcić manetkę w drugą stronę i odpala bez problemu. Przynajmniej w dówch róznych moto tak miałem.

 

To musi mieć związek z mieszanką. Może jest tak, że na gorącym iskra jest słabsza (pry paleniu z aku) a jak mieszanka rzadsza to dopiero wtedy się przebija? Nie wiem, ale u mnie skutkowało.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam zauważyłeś trzeba dodać gazu, bo mieszanka jest zas bogatana zapalenie, a jak już zapai to ok, myślę że nie ma sie czym martwić, moze tylko wg mnie pomóc synchronizacja gaźników i usawienie poziomu paliwa w komorach,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiłeś wszystko przed sezonem na cacy a TYLKO świec nie wymieniłeś too jak myślisz co może byc przyczyną

załóż nowei ustaw odpowiednią przerwe miedzy elektrodami

 

świece NGK kupujesz z odpowiednią przerwą i ręka Boska broni zmieniać przerwę.

Masz wtedy pewne kłopoty z powodu uszkodzenia izolatora wewnętrznego.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...