Skocz do zawartości

"cykanie" przedniego hamulca


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewien problem, gdy nacisne hamulec przedni podczas jazdy to słysze takie cykanie, czestotliwosc "cyk, cyk, cyk" zalezy od predkosci jazdy, wiec to wyglada jakby to na tarczy bylo i obcieralo o cos, glosnosc tego cykania, ani czestotliwosc nie zalezy od sily hamowania, wystepuje ono zawsze i nie ma wpływu na skuteczność hamowania. Poradzcie co to moze byc, bo nie chce z tym jezdzić. Nie chce rozbierac tak w ciemno, bo gdy to okaze sie np pekniety klocek to przeciez go nie zaloze z powrotem, z wiadomych powodów, a nie bede mogl jezdzic bo bede czekal na czesc 3 tygodnie :buttrock:

pozdro :bigrazz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem, gdy nacisne hamulec przedni podczas jazdy to słysze takie cykanie, czestotliwosc "cyk, cyk, cyk" zalezy od predkosci jazdy, wiec to wyglada jakby to na tarczy bylo i obcieralo o cos, glosnosc tego cykania, ani czestotliwosc nie zalezy od sily hamowania, wystepuje ono zawsze i nie ma wpływu na skuteczność hamowania. Poradzcie co to moze byc, bo nie chce z tym jezdzić. Nie chce rozbierac tak w ciemno, bo gdy to okaze sie np pekniety klocek to przeciez go nie zaloze z powrotem, z wiadomych powodów, a nie bede mogl jezdzic bo bede czekal na czesc 3 tygodnie :)

pozdro ;) :wink:

 

Witam,

na moje jest to również krzywa tarcz hamulcowa. Chociaż niekoniecznie, a podczas hamowania z prędkości przykładowej 130 km\h skacze lekko klamka?? Bo jeżeli występuje tylko sam hałas mogą być zużyte klocki hamulcowe, ja tak miałem w DT 80 :wink: Ale najlepiej to zdjąć zaciski i sprawdzić.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmienilem dzis klocki i gdy zobaczylem w jakim stanie sa stare to blady strach nie przelecial. Klocki byly w opłakanym stanie, w lewej tarczy jeden klocek byl praktycznie starty (moze 0,5mm zostalo) a drugi byl w 1/3 urwany. Prawe byly jeszcze ok. Zalozylem CL SBK5 i nie wiem czy ustapilo cykanie czy nie, bo nei mialem czasusie przejechac.

Mam pytanie, jak nalezy sie obchodzic z nowymi klockami zeby sie nei zeszklily i zeby uzyskaly maksymalna skuteczosc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niedawno zmienilem na tylnej tarczy bo zdarty byl do golej blachy.:) Slyszalem ze trzeba je dobrze dotrzec zeby dopasowaly sie do starej tarczy. Zadnego mocnego,dlugiego hamowania z maksymalnym naciskiem zeby sie nie przegrzaly.Narazie lekko,spokojnie, pulsacyjnie a powinne dlugo posluzyc.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a w moim nowym sprzęcie też jest taki odgłos podczas hamowania, i w serwisie powiedzieli mi że niektóre sprzęty tak mają. W Africe tego nie było słychać zupełnie, teraz w Bandicie słychać i też mnie to wystraszyło że coś jest nie tak. Podobno w niektórych bikach słychać bardziej odgłos pracy klocków na wentylowanej tarczy.

Ponieważ sam nie wiem, to pozostaje mi wierzyć mechanikowi a ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a w moim nowym sprzęcie też jest taki odgłos podczas hamowania, i w serwisie powiedzieli mi że niektóre sprzęty tak mają. W Africe tego nie było słychać zupełnie, teraz w Bandicie słychać i też mnie to wystraszyło że coś jest nie tak. Podobno w niektórych bikach słychać bardziej odgłos pracy klocków na wentylowanej tarczy.

Ponieważ sam nie wiem, to pozostaje mi wierzyć mechanikowi a ASO

 

Ja bym nie wierzył mechanikom z ASO .

Kiedyś miałem nauczkę w servisie na bokserskiej. Zakosztołało mnie tam jakieś 1200 zeta, nic nie pomogło no i chcieli mi robić silnik w aucie koszt 4000+. A co ciekawe przyczyna tkwiła w drobiazgu ( korek zbirnika uzupełniającego) koszt 25 zeta. :icon_mrgreen:

Więc wole dobrego mechanika ktoremu chce się dobrze zrobić sprzęt , który wie o czym mówi, nie czeka patrząc na zegarek , zeby iść do domu. I ktoremu zależy na klijencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...