Skocz do zawartości

Czy HONDA CBR FIREBLADE 929 Nadaje sie na pierszy motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem na pierwsze moto mozna kupic kazdy motocykl - jesli nie szkoda kasy na gleby parkingowe - te na poczatku sa czesciej niz w dalszej karierze.

Takie dodawanie co sezon po 100 cm i kilkanascie koni potrzebne jest tylko tym, ktorzy nie panuja nad wlasna adrenalina i nie potrafia odkrecac manetki stopniowo, lecz musza koniecznie jezdzic ile fabryka dala.

Znam motocyklistke w bardzo mlodym wieku ktora ma GSXR 1000 K3. Na poczatku wydawalo mi sie ze to szalenstwo ale po kilku sezonach nic sie nie stalo oprocz gleb parkingowych. Po prostu potrafi ocenic mozliwosci i sytuacje i dostosowac do nich predkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jestem mile zaskoczony takim podejściem, jeszcze kilka miesięcy temu każdy kto mówił o 1000 na 1 moto dostawał zjebkę a koledzy umoralniacze jeździli po delikwencie jak po brudnej szmacie.

 

Nie ważne, czy ktoś pisze, że litr się nadaje, czy też zupełnie nie nadaje na pierwsze moto - każda wypowiedź w temacie kogoś, kto nie śmigał nigdy dłużej na litrowym sporcie, powinna trafiać do oczyszczalni a tacy "fachowcy" powinni zbierać ostrzeżenia.

A już zwłaszcza za wypowiedzi w stylu "nie jeździłem, ale znam kogoś kto jeździ" :)

- byłeś kiedyś w ameryce?

- nie

- ja też nie... ale znam kogoś kto był... i opowiedział mi to i owo

:) :banghead: :crossy:

 

 

:/ masz jakies obiekcje motocykl kupilem w niemczech byl robiony pod wyscigi uliczne kilkanascie rzeczy pozmieniane w silniku sportowy tlumik a standardowo wr ma 50-55KM jak go kupilem mial normalne drogowe oponki na kolach niewiem jaka to dyscyplina nieraz to w tv widzalem raz jada na arenie raz na drodze motorek wlasnie byl tak oklejony

 

Oo, a tą moc to jak obliczyłeś? Z jakiegoś wzoru? Liczba pozmienianych rzeczy w silniku razy 1 KM? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ masz jakies obiekcje motocykl kupilem w niemczech byl robiony pod wyscigi uliczne kilkanascie rzeczy pozmieniane w silniku sportowy tlumik a standardowo wr ma 50-55KM jak go kupilem mial normalne drogowe oponki na kolach niewiem jaka to dyscyplina nieraz to w tv widzalem raz jada na arenie raz na drodze motorek wlasnie byl tak oklejony

Siem to nazywa Supermoto :)

 

Co do 929........................no cóż, jeżeli masz duże doświadczenie w terenie i w głowie poukładane to nie widze problemu. Tylko na początku z respektem, bój sie maszyny bo ona nie wybacza błędów, narwisty sprzęt :)

 

Powodzenia

Klaudiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne, czy ktoś pisze, że litr się nadaje, czy też zupełnie nie nadaje na pierwsze moto - każda wypowiedź w temacie kogoś, kto nie śmigał nigdy dłużej na litrowym sporcie, powinna trafiać do oczyszczalni a tacy "fachowcy" powinni zbierać ostrzeżenia. (...)

 

parafrazując:

nieważne, czy ktoś napisał, że litr się nadaje czy też zupełnie nie nadaje na pierwsze moto - każda wypowiedź w temacie kogoś, kto nie miał jako pierwszego motocykla w życiu takiego właśnie sportowego litra powinna trafiać do oczyszczalni, a tacy "fachowcy" powinni zbierać ostrzeżenia :biggrin:

jsz

Edytowane przez jeszua
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec moja wypowiedz jest wypowiedzia czlowieka, ktory doswiadczyl tysiaca na pierwsze moto - byl to Sokol 1000.

I stwierdzam ze 1000 sie na pierwsze moto nie nadaje, a wlasciwie to jest zbyt meczacy jak na pierwsze moto - z dzisiejszym doswiadczeniem zaczynalbym na jakiejs 125 - 250 enduro.

Rozmawialem z innymi ktorzy zaczynali na tysiacach ( juz troszke szybszych od mego Sokola ) i tez mowili ze to zbyt meczace :)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
:/ masz jakies obiekcje motocykl kupilem w niemczech byl robiony pod wyscigi uliczne kilkanascie rzeczy pozmieniane w silniku sportowy tlumik a standardowo wr ma 50-55KM jak go kupilem mial normalne drogowe oponki na kolach niewiem jaka to dyscyplina nieraz to w tv widzalem raz jada na arenie raz na drodze motorek wlasnie byl tak oklejony

 

Shamuj ją i pokaż wykres, zamiast farmazony z sufitu brać. A WR450 ma fabrycznie poniej 50 KM, wiem bo niejedną w życiu na hamowni widziałem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec moja wypowiedz jest wypowiedzia czlowieka, ktory doswiadczyl tysiaca na pierwsze moto - byl to Sokol 1000.

I stwierdzam ze 1000 sie na pierwsze moto nie nadaje, a wlasciwie to jest zbyt meczacy jak na pierwsze moto - z dzisiejszym doswiadczeniem zaczynalbym na jakiejs 125 - 250 enduro.

Rozmawialem z innymi ktorzy zaczynali na tysiacach ( juz troszke szybszych od mego Sokola ) i tez mowili ze to zbyt meczace ;)

 

Adam M.

Adam, ale kolega już podobno pomykał jakiś czas na WR 450, a 929 ma być jego pierwszą szosową Maszyną :)

 

Pozdro

Klaudiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej po przerwie!

 

U mnie to wygląda tak.

 

Przejeździłem 3 sezony na 600ccm i przesiadłem się na litra, nom nie do końca :flesje: . Już pisałem kiedyś, że różnicy wielkiej nie ma, ale pewna jest.

W 600 nie bałem się odkręcać na wyjściach, koleinach, nierównościach itp. W tej po 5tys. km się boję. Boję się, że mi odleci, uślizgnie, zrobi jednym słowem w jajo.

Wniosek nasuwa mi się taki: gdybym zaczął od litra to bym jeździł podobnie jak na 600 ale z nieustannymi lękami. Zacząłem od 600, a i tak mam teraz lęki. Cholera wie co lepsze.

Obstawiam jednak 600 bo:

1. Mogłem zmienić na coś większego i się tym rajcować

2. Jestem pewien na 100%, że na dzień dzisiejszy na poprzedniej F3 objechałbym siebie na obecnej 929.

 

Pzdr

Edytowane przez ABG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...