Skocz do zawartości

Sportowo turystycznie do 120KM - co polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie poszukuję do 120KM w miarę spokojne, nie wymagające kręcenia, wygodne dla pasażera również, oszczędzające kręgosłup, duży moment. Co byście polecili poza moimi typami? A jak nic więcej to co najlepsze z tych? Najbardziej skłaniałbym się do VFR i B12 co o tym myślicie?

 

 

A CBR 600 F, ALBO GSX 600 F? LUB NTV DEAUVILLE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CBR 600 F, ALBO GSX 600 F? LUB NTV DEAUVILLE?

 

Wszystkie trzy nie maja ze soba nic wspolnego.

 

Deauville jest typowym turystykiem ktory jest bezproblemowy i naprawde malo pali, do tego integrowane dosc pojemne kuferki, pasazer ma wygode i da sie tym naprawde fajnie jezdzic. Wlasciwie same superlatywy i 0 wad Nie da sie tym tylko jakbys powiedzial zapie****ac. ( mimo tego relatywne ).

 

GSX 600 F Sprzet bezproblemowy ale musisz service'owac w podanych przez producenta interwalach. Mnie przybijaly koszta regolacji zaworow + koszta plytek. Przejezdzilem nim 3 sezony i 2 zimy.

 

Cbr 600 F sprzecik fajny ale raczej dla Ciebie a nie dla Twojego ojca.

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua - wybrałem te modele, które się mojemu ojcu spodobały. Tego że nie będzie palił 5l to wiem odpisałeś jakbym nic kompletnie nie wiedział.

 

Po prostu piszcie wady i zalety.

 

- Stosunkowo mocny dół - żeby nie trzeba było go kręcić do 10 000rpm

- Wygodny zarówno dla kierowcy jak i pasażera

- W miarę pakowny, żeby kufry i pasażer nie sprawiły problemów

- Około 120KM mocy (Nie interesuję mnie wasze własne poglądy co do tego czy za dużo czy za mało)

- Jak najmniej awaryjny

- Powinien dawać trochę frajdy jeżdżąc solo

- Wcale nie musi palić 5l, ale żeby nie był jak sportowe V2 po 15l ;]

- Żeby nie był zbyt egzotyczny (części)

- Cena max 17tyś

 

Co waszym zdaniem wpisuje się w te kryteria? Nie musicie się sugerować moimi typami, tylko przemyślcie co napiszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua - wybrałem te modele, które się mojemu ojcu spodobały. Tego że nie będzie palił 5l to wiem odpisałeś jakbym nic kompletnie nie wiedział.

 

Po prostu piszcie wady i zalety.

 

- Stosunkowo mocny dół - żeby nie trzeba było go kręcić do 10 000rpm

- Wygodny zarówno dla kierowcy jak i pasażera

- W miarę pakowny, żeby kufry i pasażer nie sprawiły problemów

- Około 120KM mocy (Nie interesuję mnie wasze własne poglądy co do tego czy za dużo czy za mało)

- Jak najmniej awaryjny

- Powinien dawać trochę frajdy jeżdżąc solo

- Wcale nie musi palić 5l, ale żeby nie był jak sportowe V2 po 15l ;]

- Żeby nie był zbyt egzotyczny (części)

- Cena max 17tyś

 

Co waszym zdaniem wpisuje się w te kryteria? Nie musicie się sugerować moimi typami, tylko przemyślcie co napiszecie.

 

 

eee, moze do ery pojdz... :P

 

 

xj900 moze nie ma 120KM, ale za to jest to kawal motocykla, dla 2 osob powinien wystarczyc spokojnie - tak pod wzgledem mocy, jak i gabarytow. kardan to tez duzy plus... ale w erze moze cos wyczaruja :icon_mrgreen:

Edytowane przez Mazzzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua - wybrałem te modele, które się mojemu ojcu spodobały. Tego że nie będzie palił 5l to wiem odpisałeś jakbym nic kompletnie nie wiedział.

 

Po prostu piszcie wady i zalety.

 

- Stosunkowo mocny dół - żeby nie trzeba było go kręcić do 10 000rpm

- Wygodny zarówno dla kierowcy jak i pasażera

- W miarę pakowny, żeby kufry i pasażer nie sprawiły problemów

- Około 120KM mocy (Nie interesuję mnie wasze własne poglądy co do tego czy za dużo czy za mało)

- Jak najmniej awaryjny

- Powinien dawać trochę frajdy jeżdżąc solo

- Wcale nie musi palić 5l, ale żeby nie był jak sportowe V2 po 15l ;]

- Żeby nie był zbyt egzotyczny (części)

- Cena max 17tyś

 

Co waszym zdaniem wpisuje się w te kryteria? Nie musicie się sugerować moimi typami, tylko przemyślcie co napiszecie.

 

Vstrom....

- Bardzo mocny dół

- Fenomenalnie wygodny w 1 i 2 osoby

- Można założyć największe kufry i spory tankbag + 2 osoby

- 100KM V2... Na niskich i średnich obrotach rzadna czwórka nie daje się porównać

- Poza problemami ze sprzęgłem w starszych rocznikach moto jest bezawaryjne aż do bólu

- Oj frajda jest ;) Silnk z TL1000, dobre zawiechy. Da się poświrować (tj. chodzi mi o jazdę, nie o stunt)

- Nieegzotyczny aż do bólu

- W cenie się zmieścisz już przy ok 4-letnim sprzęcie, do tego wiele używek ma dobre wyposażenie turystyczne

 

B12 też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda sroka swój ogon chwali.

Cezar, kup ojcu katalog z motocyklami, niech ma frajdę wyboru.

Albo zabierz go do jakiegoś komisu i niech na własne gały zobaczy czego szuka, np do Marcina do Brwinowa, tu masz link - namiar na firmę:

http://motonita.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M432919

 

Albo wpisz do wyszukiwarki w otomoto swoje kryteria i wysypie ci motocykle jakie pasują do wyboru.

 

I po sprawie. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda sroka swój ogon chwali.

 

W moim przypadku to nie o to chodzi... Generalnie wali mnie kto na czym lata :lalag:

Po prostu dopasowałem motocykl z listy do kryteriów.

 

Komfortowy sprzęt dla 2 osób + bagaż, z mocnym dołem i wygodną pozycją - czy to może być inny sprzęt niż duże enduro V2? :( Szczególnie na polskie drogi...

 

Sorry, ale jak czytam, że np. Z750 czy Thundercat mają być wygodnym motocyklem dla dwojga do spokojnej jazdy na niskich obrotach, to już sam nie wiem co napisać :( Równie dobrze można stwierdzić, że Subaru Impreza STI to przestronna i komfortowa luksusowa limuzyna dla starszego statecznego pana prezesa :icon_rolleyes: No "prawie" jak merc S500 :banghead:

Odnoszę wrażenie, że część z piszących tu osób nigdy nie jeździła na motocyklu innym niż sportowy. Bez urazy oczywiście - sporty są ok. Niemniej jeśli ktoś szuka sprzęta do spokojnego nawijania dłuższych dystansów, to proponowanie mu plastika jest niedźwiedzią przysługą.

 

ps. BMW są git, choć przy tych większych pojemnościach proponuję sprawdzić wagę sprzęta przed zakupem.

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...