Skocz do zawartości

Smart do lancucha


Rekomendowane odpowiedzi

Czasami nie wchodź na stoisko "motor" do Auchana. Nie dość, że wahacz, koło zachlapane smarem to jeszcze na serwisie zostałem posądzony, że smaruję łańcuch pędzlem

smar ten to jakoś xceramic coś tam

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motostore na Wiertniczej, jadac w strone Wilanowa troszke przed McDonaldem. Czynne do 20stej chyba!

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup hipol na Orlenie 24h...

możesz rozwinąć? czy chodzi o olej przekładniowy 80w90? cena tego to ok 10zł za litr, czy nie warto zainwestować w np castrola 500ml (ok 30zł) ew belray specjalnie do łańcuchów? na forum przeczytałem o tym, że nawet DID zaleca olej przekładniowy. dochodzi aspekt praktyczny, tzn droższy wybór jest w sprayu. Proszę o konkretną odpowiedź, nie chce robić wrzątku z tak trywialnego pytania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smaruje lancuch hipolem. Juz pozbylem sie calego tego gowna jakie zostawial spray. Teraz lancuch zrobil sie bardziej elastyczny. Tylko trzeba sie troche pitolic z nakladaniem. Musze cos wymyslic zeby to wszystko szybciej szlo. A jesli chodzi o brudzenie felgi i w ogole wszystkiego wokol, spraye brudza tak samo, tylko ze hipol latwiej sie czysci.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele szkół. Ja z racji tego, ze Hipol mam na półce przy motocyklu używam Hipolu :icon_rolleyes:. 80W90, GL-4 czy jakoś tak. To samo lałem do skrzyni i dyfra w Uralu.

 

A nakładanie? Ruszyłem głową i nawet rąk sobie nie brudzę.

 

Idź do apteki, kup strzykawkę 100ml. Będzie miała dziubek dość sporej średnicy, ale na tłoczek powinna być od środka wsadzona taka mała redukcja, ze średnicą o wiele lepiej nadającą sie do nakładania oleju. Nakładasz redukcję, podnosisz tylne koło w motocyklu i labo ręką, albo zapinając jedynkę na jałowych, obracasz nim, wlewasz olej do strzykawki i nie zakładając tłoka pozwalasz olejowi grawitacyjnie kapać na łańcuch. I najpierw celujesz na lewe oringi łańcucha, potem na prawe... Nie przesadź z ilością - olej ma właściwości penetrujące. Za godzinę lekko zwilżony olejem łańcuch zrobi sie cały mokry.

 

Zawsze te 20pln oszczędzisz na czymś, na czym akurat można w przypadku motocykla oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nakładanie? Ruszyłem głową i nawet rąk sobie nie brudzę.

 

Idź do apteki, kup strzykawkę 100ml. Będzie miała dziubek dość sporej średnicy, ale na tłoczek powinna być od środka wsadzona taka mała redukcja, ze średnicą o wiele lepiej nadającą sie do nakładania oleju. Nakładasz redukcję, podnosisz tylne koło w motocyklu i labo ręką, albo zapinając jedynkę na jałowych, obracasz nim, wlewasz olej do strzykawki i nie zakładając tłoka pozwalasz olejowi grawitacyjnie kapać na łańcuch. I najpierw celujesz na lewe oringi łańcucha, potem na prawe... Nie przesadź z ilością - olej ma właściwości penetrujące. Za godzinę lekko zwilżony olejem łańcuch zrobi sie cały mokry.

Dzieki :P. Ja myslalem zeby wziac jakas mala butelke po wodzie z ustnikiem, nalac tam oleju i na tyle uchylic ustnik zeby wlasnie tylko kapalo. Pomysle jeszcze nad ta strzykawka :crossy:.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie wchodź na stoisko "motor" do Auchana. Nie dość, że wahacz, koło zachlapane smarem to jeszcze na serwisie zostałem posądzony, że smaruję łańcuch pędzlem

smar ten to jakoś xceramic coś tam

 

pod względem brudzenia ten smar jest kiepski, trzeba sie nameczyc zeby go potem zmyc z felgi i wachacza, ale jezeli chodzi o wlasciwosci smarujace to nie jest zły.

Wg mnei najlepszy jednak jest smar w sprayu shella ( teflon coś tam) ale niestety w polsce nie udalo mi sie go nabyc. Jak bede w niemczech to kupie na zapas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...