Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Adam M. Napisano 26 minut temu

Wlasnoreczne wywazenie polega na tym ze stawiasz motocykl tak zeby wlasciwe kolo bylo uniesione i zaczynasz nim krecic, oznaczajac sobie miejsca w ktorych sie zatrzymuje.

Jezeli stwierdzisz ze zatrzymuje sie w jednym i tym samym miejscu to obciazasz obrecz po przeciwnej stronie, nakrecajac po prostu drut na szpryche, do momentu az zatrzyma sie w innym miejscu.

Chodzi o to zeby uzyskac sytuacje gdy po kilkakrotnym zakreceniu kolem stawierdzamy ze zatrzymuje sie za kazdym razem w innym miejscu.

Centrowanie musi byc zrobione przedtem.

 

Adam M.

Jaka prosta czynnosc i jak znaczaco wplywa na komfrot jazdy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronon, masz jakieś zdjęcie jak to twoje urządzonko wygląda??

 

 

foty wywazarki do kol :)

 

 

 

http://picasaweb.google.pl/sowietboxer/Wywazarka

 

 

a tu jest wykaz srob i lozysk do m 72

 

 

http://picasaweb.google.pl/sowietboxer/WykazRBM72

Edytowane przez ronon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy dyfry rusków róznia sie od siebie?Mka kaska ural dniepr, sa zmienne? nie ma róznicy w przełozeniach?

Do dumnie brzmiącego dyfra wsadzisz to co będzie Ci pasować . Masz do wyboru tzw 8 ,9 i 10. Raczej ważna jest obudowa bo musi pasować do koła chociaż ludzie sobie kątówkami radzą ,czasem nawet szpachlą. A jak kupisz tzw dyfer to na 99% w środku będzie koszowo-terenowa ósemka ,czyli jak znalazł do nie wycentrowanych kół :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, to wiem, ale zaintrygowało mnie jedno, bo posiadacze emek czy kasiek tak sie tu czasem chwala ze wyciagaja swoimi wspaniałymi maszynami po 200km/h a ja z piecem kasi ledwo 75 wytargałem, i zastanawiam sie czy cos zmienic czy tez sie chwalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czym się chwalą ale ja na dnieprowsim piecu z szybka czwórką i ósemką w dyfrze oraz koszem wyciągłem 90 km. Na mocy w terenie nie straciłem a na szosę taka czwórka jest dobra. i to będą jak narazie wszystkie modyfikacje u mnie w napędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, to wiem, ale zaintrygowało mnie jedno, bo posiadacze emek czy kasiek tak sie tu czasem chwala ze wyciagaja swoimi wspaniałymi maszynami po 200km/h a ja z piecem kasi ledwo 75 wytargałem, i zastanawiam sie czy cos zmienic czy tez sie chwalic?

Jest tak. O co nie zapytasz to najszybciej jeżdżą ,nie zużywają oleju i palą 5,5 litra na sto. Ostatnio koleś mi sie chwalił i pouczał ze tylko gaziki k68 w dolniaku bo jak założył to przez godzinę pracy silnika spalił mu tylko trzy litry. Super. Nieco podążyłem temat i okazało sie ze było to pod garażem z uniesionym kołem na jałowym biegu. Osobiście w trakcie użytkowania ruska może w sumie z pięć razy spojrzałem na licznik. Nie interesuje mnie ile kilometrów zrobiłem -ważne ze było przyjemnie. Nie interesuje mnie prędkość -ważne ze w mieście jestem szybszy niż samochody . Założona dziewiątka z tyłu i właśnie założyłem szybką czwórkę do skrzyni. Takie zestawienie mam nadzieję że da mi przyzwoitą radochę poza miastem. Ale nie jestem miłośnikiem zaprzęgu wiec to jeszcze inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym chwalić w kwestii prędkości na rusku. Pierwszy lepszy "katamaran" i tak nas wyprzedzi na prostej :) Ale nie powiem, jako świeży posiadacz Dniepra chciałem sprawdzić ile pójdzie po obwodnicy, a tu licznik zatrzymuje się przy 80 km/h i dalej nie idzie. Pocieszam się, że to wina licznika a nie mojej maszyny dla tego kupuję licznik rowerowy i wtedy się okaże.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o zawrotnych predkosciach na mojej kasce nie chce juz slyszec- raz przez pewnego zawodnika zatarl sie caly silnik, bo zachcialo mu sie gonic za japonia mojego ojca. rezultat- opisywalam w moim temacie "zaczynam remont". ze tak powiem w baardzo efektowny sposob zajebal silnik :eliv:

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie powiem że faktycznie ja także nie patrze ile właściwie jade ale czy dojade i jazda terenowa mnie bawi. Jak kiedyś z kumplem pojeżdziłem po polach w koszu to dopiero dowiedziałem się co te sprzęty potrafią, pare razy zakopany w błotach bez napędu na kosz a i tak wyjechał :icon_mrgreen: . Teraz po głowie mi chodzi by pozbierać pieniążki na przednie zawieszenie na phanym wachaczu :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Po bardzo krótkiej jeździe próbnej mój Ural zachowuje się następująco:

-po przejechaniu ok. 5km. (jazda w terenie) bardzo się nagrzał, przez cały czas dym walił z odmy gorzej jak z wydechu (do tego stopnia że jak się zatrzymłem to wyglądało jak by się palił). W drodze powrotnej silnik zaczął słabnąć (tak jak by hamulec w tylnym kole się zaciął) i w końcu zdechł. Byłem przekonany że się zatarł. Dałem mu ostygnąć. Odpalił bez problemu i przejechałem następne 300 metrów. Po czym powtórka z rozrywki.

Po powrocie do domu sprawdziłem ciśnienie w cylindrach (ok. 6 i 6,5), spalał dobrze bo świece były szarawo-brunatne, luzy zaworow sprawdzone (jeden wydechowy był trochę sztywny ale po regulacji to samo). Motor odpala ale nawet na wolnych obrotach wali z odmy. Czy moze to być problem z pierścieniami tłokowymi mimo że jest sprężanie? A może coś ze smarowaniem? Wyczerpały mi sie pomysły.

Macie jakieś rady lub pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otor odpala ale nawet na wolnych obrotach wali z odmy. Czy moze to być problem z pierścieniami tłokowymi mimo że jest sprężanie?

 

oczywiscie i jak najbardziej. kompresja w uralu ma byc 7:1, w kasicy zas 6:1.

sciagnij glowice, cylindry.. byc moze cie czeka szybki remont..

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...