Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gacuś - Moja wypowiedz dotyczyła tego że Ty tak zrobiłeś i o czy ma to świadczyć? HD1940 wyjaśnił już i po co się dopisałeś w typie " i ja ,i ja"? Co do kitu o symetryczności- właśnie tu wykazałeś się całkowitym brakiem znajomości tematu. W większości są asymetrycznie i warto a czasem nawet trzeba je przetoczyć żeby nie czuć abeesu pod nogą lub ręka . Przy emkowskch bębnach gdzie pół bęben jest wąski zabiegi typu bardzo dokładne dobieranie części i ich obróbka decydują o tym czy będziesz w stanie jeździć w ruchu czy tylko pobawić sie motorkiem w błocie z dala od innych .

Ok przyznaje mój blad. A co do asymetryczności to fakt za dużo to o tym nie wiem bo nie sposób o wszystkim wiedzieć na kazdy temat. Temat do opanowania.

Wybaczcie niewiedze i blędy młodości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie kosztuje to 100 zł hehe ale tylko rama rafki i tyle a resztę muszę malować zwykłą i później lakier czy czasami nie będzie sie to różniło hmm ot mi przede wszystkim chodzi!!!

A malowanie tym sposobem nie jest takie proste rama musi być czysta bez podkładu i na dodatek szpachla jak by była to odpowiednia i kosztuje sobie nie źle hmmm

Jeszcze jedno pytanie naklejki naklejone na błotnik i potem lakierem położone temperatura w takim piecu co by zrobiło, :icon_eek: facio nie jest pewien ale mówi ze by przetopiło chyba ma racje :lapad:

dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bedziesz malował rame na czarno to z pewnoscia nie bedzie sie różniło. Mam tak pomalowane (na czarno) 2 motocylkowe ramy oraz 1 od kosza i nie widać żadnych różnic.

Jeśli rama bedzie np. czarwona to bedzie trudno trafić/znaleść taki sam odcień.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie kosztuje to 100 zł hehe ale tylko rama rafki i tyle a resztę muszę malować zwykłą i później lakier czy czasami nie będzie sie to różniło hmm ot mi przede wszystkim chodzi!!!

A malowanie tym sposobem nie jest takie proste rama musi być czysta bez podkładu i na dodatek szpachla jak by była to odpowiednia i kosztuje sobie nie źle hmmm

Jeszcze jedno pytanie naklejki naklejone na błotnik i potem lakierem położone temperatura w takim piecu co by zrobiło, :wink: facio nie jest pewien ale mówi ze by przetopiło chyba ma racje :biggrin:

dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Naklejki na pewno się albo stopią albo zniekształcą. Folia nie wytrzyma 180-200 stopni. Co do malowania ramy lakierem proszkowym a blach klasycznie to jest to dobra metoda, ale ma jeden być może nieistotny problem. Otóż jednak odcień i faktura lakieru proszkowego nie do końca jest zbieżny z dobrym lakierem 2 składnikowym (baz + klar). Ten drugi po wypolerowaniu jest ładniejszy i ma większą głębię. Jeśli to jest dla ciebie akceptowalne (dla mnie jest i w większości sprzętów w ten sposób traktowałem co się tylko dało) to na pewno warto. Piszę o tym szczególe tylko dla tego, że są pedanci którym najmniejsze różnice odcienia czy faktury od razu dyskwalifikują całość prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości pytam:) Ale chyba skusze się renowacje tego sprzęta tylko pewnie bedzie mnie to sporo kosztować:/

Majątek. Szkoda ładować w taki złom i to jeszcze ze szmelcmetalu ;] Lepiej oddać na złom gdzieś w okolicy kluczborka ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam BMW R2 z 1931r. Motor jest do renowacji. Czy wiecie może ile taki sprzęt może być wart?

Jak mówią ludzie: "czapkę drobnych" albo "tyle ile zapłaci kupujący".

Jeśli nie interesuje cię odbudowa albo nie masz pasji do restauracji zabytkowych motocykli (bo wówczas priorytetem jest odbudowa sprzęta i robi się wszystko, aby potrzebny pieniądz zdobyć) to od razu wystawiaj BMW na allegro. Dostaniesz taką kasę, że będziesz miał na nowszy sprzęt na którym możesz rwać laski. Przy starym motorku lasek nie wyrwiesz bo większość czasu spędzisz w garażu. Jak kiedyś pisałem: stare pojazdy to kwestia wyboru i priorytetów nie pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...