Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak on do emki zalozyl pierscienie uszczelniajace bez sprezyny..

 

je*any mechanik..

 

 

:) :)

 

pierscienie uszczelniajace to uszczelniajace, a pierscienie zgarniajace to zgarniajace - trzeba jedno i drugie rozrozniac ... Do tego moze byc mix uszczelniajaco-zgarniajacy.

 

Ruscy w oryginale nie maja zadnych sprezyn na zgarniajacych (pierscienie jak w sprezarce :D ) , no chyba ze to nowe pierscienie, ale te troche inaczej wygladaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jaki olej od kąśki do silnika?? pare lat temu jak miałem to lałem mobila 10W/40. A wy jaki polecacie??

- ktoś się z was zastanawiał nad założeniem elektronicznego regulatora napiecia do kachy z 6 v instalacja??

Od ku***y takich samych pytań. Weź sobie kurde poszukaj w wyszukiwarce. Czesto się zastanawiam jak te ruskie maszyny chodzą jak mają takich łaścicieli co najprostrzej rzeczy zrobić nie mogą i to już całkiem za darmo.Nie wszyscy oczywiście .

I tak, zastanawiałem się "nad założeniem elektronicznego regulatora napiecia do kachy z 6 v instalacja??"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to byl za gosc ? Wlasnie zamierzam kupic tarcze do urala, bo sie skonczyly.

bede w katowicach na motobajzlu to zobaqcze czy będzie, generalnie miał dorabiane na wzór oryginałów tajle do BMW r72 i 35 oraz właśnie te tarcze do m72, zachwalał że jak chcesz to rusłanem beton targasz :D a ile w tym prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-emka- cylindry rozwiercone pod polonezoswskie.

nie zmienia faktu przez lenistwo.

 

no dobra troche sie ciachnelam :icon_biggrin:

jak pomysle o tym gosciu to mnie nosi na boki.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jaki olej od kąśki do silnika?? pare lat temu jak miałem to lałem mobila 10W/40. A wy jaki polecacie??

- ktoś się z was zastanawiał nad założeniem elektronicznego regulatora napiecia do kachy z 6 v instalacja??

15W40 każdy, ale osobiscie wlałem sobie syntetyk:-) a co:-) ale pózniej jak mi wszystkie brudy wypłucze chce dac diesloski-city jest gestszy a przy tych maszynach pompa podaje róznie i gestszy podniesie cisnienie i bedzie sie lepiej smarował, mozez wlac kazdy lepszy oleum silnik sie ucieszy, byle nie gorszy, chociaz dolniaki i na smalcu pojada tylko po co? ale faktycznie warto spojrzec na wyszukiwarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po prostu w tym motorze jest zle zlozona pompa olejowa (wiem kto skladal, mialam nawet ja w lapie) niby okej,

No - sprawdziliśmy dzisiaj - i pompa była dobrze złożona;

A "wydmuchiwanie oleju" było spowodowane...........................pęknięciem w przedniej pokrywie silnika (tuz pod zaworem obrotowym (już naprawione). Dymienie z odmy to zużyte pierścienie (będą w środę, łącznie z uszczelniaczami zaworowymi i resztą "gumek");

No, ale "ten mechanik" postarał się, żeby zalało aparat zapłonowy (spadła sprężynka z simmeringa pod aparatem);

 

Jeszcze jedno pytanie;

Jaką wysokość powinny mieć wznosy krzywek wałka rozrządu w Dnieprze (bo stąd pochodzi ten wałek), ewentualnie jaka będzie "graniczna wartość", kwalifikująca wałek do "naprawy przez wyrzucenie"?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek rozrzadu mozna rowniez ocenic wzrokowo ... Silne wzery na powierzchni krzywek, czy tez wyraznie "kartoflany" ksztalt kwalifikuja go do wymiany.

Jezeli chodzi od liczby to zobacz na allegro, moze ktos ma nowy walek to zapytaj o wysokosc. Graniczna wartosc zuzycia - z tym to troche ciezko bedzie, no chyba ze ktos ma serwisowke :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie;

Jaką wysokość powinny mieć wznosy krzywek wałka rozrządu w Dnieprze (bo stąd pochodzi ten wałek), ewentualnie jaka będzie "graniczna wartość", kwalifikująca wałek do "naprawy przez wyrzucenie"?????

 

Paolo, jak chcesz to mam wałek prawie nówka zdaje się z dniopra - trza by było porównać. podejrzewam że będzie dużo lepszy od tego co masz...

 

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pęknięciem w przedniej pokrywie silnika

no i masz...

Dymienie z odmy to zużyte pierścienie (będą w środę, łącznie z uszczelniaczami zaworowymi i resztą "gumek");

on ci niby da nowe pierscenie?

 

niech jeszcze raz ku*wa dotknie moich rzeczy to go zapierdole, bo nie doszukalam sie juz kilku :)

pewnie ci da moje bo kiedys dostalam silnik z dniepra w rozsypce i byly "zjadliwe" niektore rzeczy- mnie to co prawda nie bedzie potrzebne, ale sie rozporzadza ch*j :)

 

nie mam do niego sily

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mialam..

mam nadal? tego juz ku*wa nie wiem..

wypisze chyba mu liste co bylo moje a co sobie przywlaszczyl.

burdel na garazu, nic nie na miejscu, albo na stos, ojebane olejem.

i noz sie sam otwiera.. nawet o papier do kaski musialam sie upominac.

 

mam nadzieje ze go dzis troche pod temperowales..

 

 

eeehh

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawialem z nim - nie było na to czasu;

Ale jutro pewnie zadzwonię i zobrazuję mu stan silnika (nie przebierając w słowach);

 

masz moje blogoslawienstwo.

ja musze sie jeszcze jedna kwestia uporac.

odi!*

 

dwulicowe szmaty ;)

 

po prostu nie moge sie powstrzymac. jeszcze chwilke i naprawde go poobkladam zdrowo po ryju...

za drugim razem wylozy orla.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...