Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak "wali z odmy" to czeka cię szybki remont "góry" silnika (w najlepszym wypadku tylko pierścienie - ale może się zdarzyć, że będzie trzeba wymienić i inne rzeczy);

Moja K-650 łapała przedmuch i waliła z odmy olejem i dymem - okazało się, że miałem do naprawy układ tłoki - pierścienie - cylindry (i wymieniłem wszystko na nowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goska, czy ty nie mowisz o stopniu sprezania ?

To zupelnie cos innego niz cisnienie sprezania, ktore wyraza sie w ATM, psi, czy innych jednostkach.

 

ale plama...

nie wskazane dla mnie pisac po nocach. :biggrin: ale tak czy owak pierscienie daja mu we znaki. ok, w takim razie jakie cisnienie powinno byc w cylindrach?

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rosyjskich silnikach nigdy nie sprawdzalem ( bo w gruncie rzeczy na rosyjskim silniku jezdzilem tylko w Dnieprze kolegi ), ale maja BSA gdy miala okolo 65 psi na jednym a 95 na drugim to miala juz powazne problemy z jazda ( wyrabane prowadnice ). Pozniej sprawdze ilu waszym jednostkom to odpowiada. Jej normalne cisnienie powinno byc okolo 140 psi na tlokach ze stopniem sprezania 9 : 1.

 

Adam M.

PS. Pomylic sie to nie plama - uczysz sie tego jeszcze.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was przerabiał kiedyś montowanie obrotomierza do ruska? Stacyjka u mnie to typowa puszka z prędkościomierzem po prawej i aż się prosi dodać obrotomierz po lewej :icon_biggrin:

Od czego zegar pasuje, bo tam jest trochę ograniczone miejsce i nie pierwszy leprzy ze złomu podejdzie tam.

Mój brat zakładał (kupił ze złomu za niebagatelne 60 zł) ale miał łatwiej, bo montował poza puszką z prędkościomierzem i światłem (jak to w weteranach).

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Granat z tego co słyszałem to na każdym moto -bajzlu można kupić taki napęd tylko mówisz ze chciałeś do dyfra 9 i on powinien mieć więcej tych ząbków napędowych od tego standardowego czyli od dyfra 8 ile tych zębów jest to nie wiem najlepiej wyjąc stary i zobaczyć jak wygląda i policzyć te ząbki i będzie wiadomo że do 9 musi być o 1 lub 2 ząbki więcej.Ale tez słyszałem, że te napędy licznika od 9 są jakieś trefne, że coś tam będzie nie tak i że to jakieś jest nie trwałe, że podobno cos się będzie działo niedobrego w skrzyni.:) koleś mówił że jak chcę wiedzieć co się będzie działo to kazał mi założyć i wtedy się przekonam czy było warto :D A co do szybkiej 4 ja kupiłem swoja na allegro i spox a talerz 9 i atak kupiłem na wawie od takie Pani Ukrainki chyba czy Rosjanki i jest lux po przejechaniu 3 tys rozebrałem dyfer i zobaczyłem stan jak nowy tak samo z tym co miałem 8 od nowości miał przejechane 2500 i tez jak nowy.Nawet widziałem u tej babki dyfry 10 ale cena był kosmos 280 chyba cos koło tego moze 10 20 zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ronon Napisano 13 czerwiec 2007 - 09:59

ja mam 9 dyfer a naped licznika z 8 i jak jade tak 60 to pokazuje 40

 

A po jaką q..... (tu wstawić słowo które określa panią skąpo przyodzianą sprzedającą swoje wdzięki) wymieniać napędy skoro są dobre a że źle pokazują .... to narysujta se nową tarcze do prędkościomierza

szybciej taniej a przyokazji jakiś komentarz np: pomiędzy 40 - 60 prędkość drgawiczna . no chyba że orginał w 110 % :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Granat z tego co słyszałem to na każdym moto -bajzlu można kupić taki napęd tylko mówisz ze chciałeś do dyfra 9 i on powinien mieć więcej tych ząbków napędowych od tego standardowego czyli od dyfra 8 ile tych zębów jest to nie wiem najlepiej wyjąc stary i zobaczyć jak wygląda i policzyć te ząbki i będzie wiadomo że do 9 musi być o 1 lub 2 ząbki więcej.Ale tez słyszałem, że te napędy licznika od 9 są jakieś trefne, że coś tam będzie nie tak i że to jakieś jest nie trwałe, że podobno cos się będzie działo niedobrego w skrzyni. koleś mówił że jak chcę wiedzieć co się będzie działo to kazał mi założyć i wtedy się przekonam czy było warto

 

Zabki zabkami, ale to musi byc komplet (zabierak i ten walek napedowy od 9). W przeciwnym wypadku beda sie dzialy dziwne rzeczy ze skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...