Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was pomysł na to czym powlec bawełniany oplot tak żeby go (niekoniecznie mocno) zespoić ze stalowym lub tworzywowym podłożem? Jakaś żywica/impregnat ? Jakiś kontakt z kimś kto zna ich temat? Cokolwiek, plisss ^^

Kiedyś idealny efekt dawał lakier chemoutwardzalny do parkietu. Teraz podobno takich już się nie produkuje się. Ale myślę, że można zastosować klar do lakierów bazowych, też jest 2 składnikowy i chemoutwardzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock: Prince jutro wrzucę tobie czym to robiłem i jak nakładałem Okej ja osobiście kleiłem otwór i super wyszło potem szpachla i nic nie widać było tylko ze to jest troszkę pracochłonne i trzeba etapami oczywiście zależy od ciebie czy chcesz twardziej czy miększej

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ladne bembny ze zdrowymi wieloklinami, lecz miejsce gdzie szczeka styka sie z bembnem jest pokryta rdza :icon_mrgreen: Jak skutecznie usunac rdze? Tak aby bembeny byly doprowadzone do stanu uzytecznosci.

http://img147.imageshack.us/img147/69/dsc00472vy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ladne bembny ze zdrowymi wieloklinami, lecz miejsce gdzie szczeka styka sie z bembnem jest pokryta rdza :icon_mrgreen: Jak skutecznie usunac rdze? Tak aby bembeny byly doprowadzone do stanu uzytecznosci.

http://img147.imageshack.us/img147/69/dsc00472vy3.jpg

Najłatwiej w tokarkę i papierem sciernym. Jak nie masz tokarki to sam papier ścierny o gradacji 80-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prince o to mój sekret heheh o to mi chodziło nakładając zawartości z tej puszki na włókninę ile razy nałożysz tą włókninę tym twardziej i smarując !!!! Powodzenia w pracy i oczywiście nie wiem czy o to tobie chodziło

http://img509.imageshack.us/img509/6558/img2334dx4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prince o to mój sekret heheh o to mi chodziło nakładając zawartości z tej puszki na włókninę ile razy nałożysz tą włókninę tym twardziej i smarując !!!! Powodzenia w pracy i oczywiście nie wiem czy o to tobie chodziło

http://img509.imageshack.us/img509/6558/img2334dx4.jpg

Nie zupełnie o to xDD Ale dzięki :biggrin: . Chodzi o przewody w bawełnianym oplocie . O tym czym powlec żeby zaimpregnować i zabezpieczyć przed szczepieniem nie bardzo tracąc na elastyczności(giętkości) . Poszukam klaru(HD1940 :biggrin: ) ale nadal jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ladne bembny ze zdrowymi wieloklinami, lecz miejsce gdzie szczeka styka sie z bembnem jest pokryta rdza :) Jak skutecznie usunac rdze? Tak aby bembeny byly doprowadzone do stanu uzytecznosci.

http://img147.imageshack.us/img147/69/dsc00472vy3.jpg

Jak to HD1940 "powiedział" najłatwiej zrobić to na tokarce, ja własnie tak zrobiłem ze swoimi falbanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to HD1940 "powiedział" najłatwiej zrobić to na tokarce, ja własnie tak zrobiłem ze swoimi falbanami.

Myślę że najlepiej będzie zrobić to na tokarce. A jeśli nie to papierem ściernym. Ja tak zrobiłem. Super -no nie? Ktoś jeszcze? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko mianowicie czy będzie sie różniło jak pomaluje ramę Piecówką i potem lakierem (w firmie) a resztę zwykłą farbą i na farbę lakier położony będzie różnica !!!

Od fachowców słyszałem ze nie będzie różnicy !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko mianowicie czy będzie sie różniło jak pomaluje ramę Piecówką i potem lakierem (w firmie) a resztę zwykłą farbą i na farbę lakier położony będzie różnica !!!

Od fachowców słyszałem ze nie będzie różnicy !!!!!!!

Baza / Akryl ? Że jaka piecówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:flesje: Kurna nie wiem jak sie to nazywa hmmm tak mówią w starzy wyjadacze na to jak malujesz HMMM. Odpowiednią farbą malujesz ( nie wiem jak sie nazywa :crossy: ) potem dajesz do pieca temperatury nie znam hmm i potem lakier i nie do zdarcia !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepiej będzie zrobić to na tokarce. A jeśli nie to papierem ściernym. Ja tak zrobiłem. Super -no nie? Ktoś jeszcze? ;]

Ja nie widze żadnego problemu z usuwaniem rdzy z piast, bebnów zamontowanych na tokarce przy użyciu papieru sciernego. Nikt tu nie mówi o przetaczaniu nożem tokarskim.

Tylko nie wciskaj mi tu kitu z z jakąś symetrycznością czy czymś podobnym.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze żadnego problemu z usuwaniem rdzy z piast, bebnów zamontowanych na tokarce przy użyciu papieru sciernego. Nikt tu nie mówi o przetaczaniu nożem tokarskim.

Tylko nie wciskaj mi tu kitu z z jakąś symetrycznością czy czymś podobnym.

Gacuś - Moja wypowiedz dotyczyła tego że Ty tak zrobiłeś i o czy ma to świadczyć? HD1940 wyjaśnił już i po co się dopisałeś w typie " i ja ,i ja"? Co do kitu o symetryczności- właśnie tu wykazałeś się całkowitym brakiem znajomości tematu. W większości są asymetrycznie i warto a czasem nawet trzeba je przetoczyć żeby nie czuć abeesu pod nogą lub ręka . Przy emkowskch bębnach gdzie pół bęben jest wąski zabiegi typu bardzo dokładne dobieranie części i ich obróbka decydują o tym czy będziesz w stanie jeździć w ruchu czy tylko pobawić sie motorkiem w błocie z dala od innych .

 

To sie nazywa elektrostatyczne natryskiwanie farba proszkowa, po wszystkim sie wypala w piecu, zeczywiscie swietny patent ale troche drogi, zreszta......jak cie stac tak cie znac:-)

Jeśli to proszkowy to maluj śmiało takim podkładem wszystko byle fosforanowali pod spodem, a dalej szpachle czy co tam chcesz. Dobra metoda ;)

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...