Skocz do zawartości

Przyczepka motocyklowa gotowa!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Dżizas! Kozacki wygląd! Nieźle się przyłożyłeś. To światło też bym inne wybrał (chyba, że faktycznie nie ma wyboru to co innego). Z tym chromem to nie przesadzaj, żeby nie zepsuć tego oldschoolowego wyglądu. Ja bym buchnął jakieś listwy na dolne krawędzie i by mi wystarczyło. Nie lubie zbyt dużo bajerów przy moto.

Robota świetna. Congratz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrować nie trzeba ,przegląd też odpada. Muszę tylko dorobić tablicę taką jak mam na moto bo tej na motorze prawie nie widać, a nie chcę by niebiescy się czepiali! ;)

Sama koncepcja takiej przyczepki nie jest nowa. Takie zestawy robila jawa. Nie baw sie w dorabianie tablicy rejestracyjnej bo tym bardziej niebiescy moga sie przyczepic o podrobienie dokumentu (a takim dokumentem jest tablica) W takich przyczepkach w przepisach zadna rejestracja nie jest wymagana i miski maga doslownie Ci naskoczyc, nie ma tez obowiazku dublowania numerow motocykla na przyczepce. Jak juz to proponuje inne rozwiazanie: tablice z motocykla przybuduj wyzej aby wystawala nad obrys przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do prędkości to ona powinna być ustalona na oponie, ja przy Pavie mam ze do 70km/h ale teraz w produkcji sa oponki do 100km/h

skąd wziąłeś takie ładne łaczenie kabli po repliko do czeskich przyczepek sa drogie to dobrze wygląda

Edytowane przez aker6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ładna robota.

Pomyśl jeszcze o tłumiku drgań na przegubie. To daje bardzo dużo i znakomicie stabilizuje jazdę z przyczepą. W przypadku większych przyczep widziałem tłumiki wykonane z elastycznego materiału przypominającego twardą gumę i tłumiki z elementami ciernymi. Chodzi o usztywnienie przegubu, ale nie do końca (aby mógł pracować jako przegub). Bardzo sobie chwalilem jazdę z przyczepą samochodową z wypożyczalni wyposażoną właśnie w taki tłumik. Zupełnie inna bajka przy większych prędkościach, a gdy jechałem bez ładunku to w ogóle nie do porównania lepiej z tłumikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do złączek to nie są wojskowe :bigrazz: tylko typowe 5 pin jak się montuje w CB radiach mikrofon - radio,popatrz w sklepach elektronicznych odpadnie przesyłka.

Przykład z allegro:

 

http://www.allegro.pl/item178013161_wtyk_m...5_pin_nowy.html

http://www.allegro.pl/item178319498_gniazd..._na_kabel_.html

 

Gniazda na pięć pinów na allegro nie znalazłem to dałem jako przykład czego szukać.

 

Przyczepka jest orginalna przyczepką z fabryki w Niewiadowie z lat 70-siątych ja ją tylko odrestaurowałem.

 

Myślę ,że nie było by problemu zrobić coś podobnego,parę rurek giętarka,trochę żywicy, i zdolności do obróbki w drzewie aby zrobić kopyto do produkcji nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przyczeka ma bardzo dziwny element resorujacy, mianowicie, sa to dwa kontowniki skrecone ze soba w srodku ksztaltownik o przekroju kwadrata, tak ze rogami wskazuje na plaskie czesci kontownika, czyli miedzy sciankami profilu a laczeniami kontownikow i katem kontownika powstaje trojkatna przestrzen, w ktora wsadzone sa gumowe walce :icon_rolleyes:

mam nadzieje ze ktos zakuma co napisalem :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przyczeka ma bardzo dziwny element resorujacy, mianowicie, sa to dwa kontowniki skrecone ze soba w srodku ksztaltownik o przekroju kwadrata, tak ze rogami wskazuje na plaskie czesci kontownika, czyli miedzy sciankami profilu a laczeniami kontownikow i katem kontownika powstaje trojkatna przestrzen, w ktora wsadzone sa gumowe walce :icon_mrgreen:

mam nadzieje ze ktos zakuma co napisalem :icon_razz:

 

hihihi skumalem dopiero jak sobie to rysowalem - hihi ale naprawde dziwny element resorujacy - ciekawy na ile trwaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...