Skocz do zawartości

jedziesz - uważaj


bert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...zacznij uważać.

 

[przecież nie napiszę: nie jedź :) ]

 

małe przypomnienie o tym, by aktywnie korzystać z tego co wozimy pod kaskiem.

 

 

wszystkim forumowicz/k/om i nie forumowicz/k/om życzę udanego sezonu i sprawnego anioła stróża.

 

:)

 

ps.

...to na końcu filmiku to zdecydowanie nie była robota anioła stróża ;)

Edytowane przez bert

s*am na polityczną poprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście do bezpieczeństwa bardzo mi się podoba i przemawia do wyobrazni a nie jakieś bzdurne i do tego martwe przepisy forsowane przez panów posłów. Pod tym względem jesteśmy daleko w tyle za zachodem

:D

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi w nowym sezonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim forumowicz/k/om i nie forumowicz/k/om życzę udanego sezonu i sprawnego anioła stróża.

Dzięki i Tobie również tego samego !!! :biggrin: Pozdrawiam

 

Jedno jest pewne , w GB potrafią puszczaś takie przestrogi w TV , a w PL ograniczają sie do pierdolenia ilu nas zgineło , jak to szybko "dawcy" po mieście jezdzą , itp. Mogli by próbować choć troche zapobiegać , tłumaczyć , puszczaś takie reklamy-przestrogi, bo komentować to co sie juz stało i jest nieodwracalne to każdy potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos bezpiecznej jazdy to zawsze staram sie jezdzic z glowa.. no i dzieki temu teraz zyje. Jechalem ostatnio poza krakowem swoja Virazka, w pewnym momencie wjechalem do jakiejs wioski i byl teren zabudowany, dojezdzalem do zakretu w lewo i nie widzialem co sie za nim kryje (w oddali widzialem dwoch gosci po prawej stronie stojacych pod drziami domu na schodach) , dzieki bogu odpuscilem troche gazu i zaczalem zwalniac, i gdy tylko wjechalem w ten luk to wylonil mi sie traktor z naczepa wyjezdzajacy z posesji z lewej strony, gdybym wtedy nie zwolnil na bank bym sie rozj*****, a co mnie wk***** to Ci goscie co stali po drugiej stronie ulicy patrzyli sie wprost na mnie jak nadjezdzam z daleka i ch*** nawet nie ostrzegli, pewnie gdybym sie wbil w naczepe dalej by sie patrzyli, znieczulica w tym kraju jest porazajaca. Zwykle ch****.

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos bezpiecznej jazdy to zawsze staram sie jezdzic z glowa.. no i dzieki temu teraz zyje. Jechalem ostatnio poza krakowem swoja Virazka, w pewnym momencie wjechalem do jakiejs wioski i byl teren zabudowany, dojezdzalem do zakretu w lewo i nie widzialem co sie za nim kryje (w oddali widzialem dwoch gosci po prawej stronie stojacych pod drziami domu na schodach) , dzieki bogu odpuscilem troche gazu i zaczalem zwalniac, i gdy tylko wjechalem w ten luk to wylonil mi sie traktor z naczepa wyjezdzajacy z posesji z lewej strony, gdybym wtedy nie zwolnil na bank bym sie rozj*****, a co mnie wk***** to Ci goscie co stali po drugiej stronie ulicy patrzyli sie wprost na mnie jak nadjezdzam z daleka i ch*** nawet nie ostrzegli, pewnie gdybym sie wbil w naczepe dalej by sie patrzyli, znieczulica w tym kraju jest porazajaca. Zwykle ch****.

Masz racje znieczulica jest straszna.. wiele o tym myslałem dlaczego własnie tak jest?

Mhy może dlatego że w TV nie pokazuja jak zapobiegac wypadkom,jak ich uniknąć( to by wycwiczyło w nas pewna automatyczna rekacje) żeby pomyśleć zanim cos się może zdarzyć, a wyłącznie skutki tych wypadków,statystyki przydała by się jakas akcja ogólnopolska.

Co mnie zastanawia jeździmy właściwie sezonowo, jest nas coraz więcej to do jasnej cholery dlaczego w TV chociażby w sezonie nic o nas nie ma... no chyba że o wypadkach albo dawcach, mogli by chociaz na poczatku sezonu jakąś akcje zrobić żeby przypomnieć kierowcom że po zimie wracamy na drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film ekstra, szkoda, że takich poglądowych pokazów nie robi się na części teoretycznej kursu prawa jazdy, zarówno kat. B jak i A. powiem więcej, obowiązkowo pokazywał bym tego rodzaju filmy również na samym egzaminie. może jest to sposób poruszenia wyobraźni niektórych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja, pierwszy film już widzłem kiedyś, ale właśnie w powinni puszczać w polskiej telelwizji filmy tego typu.

 

a w PL ograniczają sie do pierdolenia ilu nas zgineło , jak to szybko "dawcy" po mieście jezdzą

a to dlatego że w mediach pokazują tylko takich co dostali przecinaka w nagrode zdania prawka i po każdym zakręcie dają w pizde i wkońcu sie rozwlają. Normalni motocykliści na tym tracą, ale to też wina warunków drogowych, bo niby gdzie się wyszaleć a jednak to stado koni trzeba gdzieś wypasać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film dziala, widzialem go 1wszy raz juz dosc dawno ale wciaz go pamietam.

szkoda ze w naszym kochanym zasranym kraju zamiast edukowac kierowcow wola puszczac reportaze o tym ilu z nas poleglo i debilne programy typu "pirat"

wiecie ilu kumpli w angli po tych spotach mowilo mi ze nie zdawali sobie sprawy ze trzeba wiecej czasu aby dostrzec motor??sam bylem w szoku.

ale takie filmiki pomagaja a puszczaja je tak czesto jak reklamy..

 

zycze wszystkim udanego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik. Ja widziałem tez filmik produkcji brytyjskiej pokazujący w bardzo tragiczny sposob skutki picia, niezapinania pasow itd. Duzo krwi, zabici ludzie i rozbite szcześliwe rodziny działały na wyobraźnie dosc mocno. Wszystko pokazane bez ogrodek.......skombinuje link to go tu wrzuce.

 

EDIT

 

http://www.youtube.com/watch?v=WGW0errwWhw to to, jest tego wiecej , bede szukał jeszcze.

 

http://www.youtube.com/watch?v=FtkK1I_opqs

 

http://www.youtube.com/watch?v=dTbbYuNiTSQ

 

Tragiczne, ale przemawia do rozsądku.

Edytowane przez Arni GS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie narzekajmy az tak bardzo bo sa sporadyczne przypadki puszczania ostrzezen typu ""ostatni wyskok", zapinaj pasy itp.

niestety to kropla wody w morzu

miejmy nadzieje ze to sie zmieni

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...