Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam to stworzyłeś?Jest ok.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuknęło raz czy dwa.Jeśli nie powtarza się więcej to nie ma co się obawiać.Prawdę powiedziawszy nawet dobijający amor nie powinien stukać.

 

Jeszcze raz wsadzę łeb pod moto, może coś przeoczyłem...

A za chwilę się szykuję przecwiczyc sprzęta, może co wyjdzie... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję za bardzo się nie wsłuchiwać tylko cieszyć się z jazdy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stuk był by z przodu to mogły to być łożyska główki,a tyłu może być za miękko ustawiony amor.Ale trzeba dobrze obejrzeć wszystkie połączenia z zwłaszcza połączenie amora z wahaczem.

 

No i GRATULUJĘ wreszcie kupionego sprzęta.

 

Miałeś chyba jednak rację... :clap: Po dzisiejszych wojażach wychodzi mi,że to chyba łożyska na główce... :evil:

Czy może byc tak,że np mogła się śruba popuścic, wystarczy dokręcic i powinno pomóc ? (nie zdążyłem sprawdzic)... Czy jak już stukło, to amen i łożyska do wymiany...? A jeśli tak , to orientuje się ktoś ile taki zabieg...? W VL 1500 coś koło 650 zł mnie to kosztowało...

Pytanie czy nie za mały ten przebieg trochę na wymianę łożysk...? 15 000 km...

Chociaż drogi w naszym kraju...........................

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś chyba jednak rację... :clap: Po dzisiejszych wojażach wychodzi mi,że to chyba łożyska na główce... :evil:

Czy może byc tak,że np mogła się śruba popuścic, wystarczy dokręcic i powinno pomóc ? (nie zdążyłem sprawdzic)... Czy jak już stukło, to amen i łożyska do wymiany...? A jeśli tak , to orientuje się ktoś ile taki zabieg...? W VL 1500 coś koło 650 zł mnie to kosztowało...

Pytanie czy nie za mały ten przebieg trochę na wymianę łożysk...? 15 000 km...

Chociaż drogi w naszym kraju...........................

Możesz sam sprawdzić dokręcenie górnej śruby tej na półce.Może być minimalnie poluzowana i z tąd może być stuk.A więc klucz 27 w rękę i dokręcić.Jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy wymiana.Jeśli chodzi o koszty serwisowe to nie powinny być różne.Oba motocykle mają podobną budowę.Nie jest to trudna sprawa do zrobienia jeśli choć trochę masz doświadczenia mechanicznego no i podnośnik.Bez niego to raczej trudne.Ja mam przejechane ponad 30 tyś mil i łożyska nadal oryginalne.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wildstar-fan.de/bilder/lenkkopflager.mpg

 

Morze ten filmik pomorze na problemy z główką

 

Logo to nalepka, fotka Meguli i Fotosklep

 

Pozdro

Krzysiek

Megula (modelka)

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadziu nie panikuj :-) Ja walcze już dwa miesiące :-)

W tym tygodniu będe miał uszczelke pod pokrywę sprzęgła i będę wyciągał czujnik położenia wału.... Dla mnie to już praktycznie ostatnie niesprawdzone ogniwo. Im więcej czytam fachowej lektóry tym więcej za tym przemawia. Jak już Ci pisałem sprawdź czy nie gubu Ci zapłonów i będziesz wiedziałczy gaźnik ma jakikolwiek wpływ na tą sytuację.

 

Perkusisto łozyska wymień sam. Zaoszczęśdzisz pewnie 400 pln jak znam życie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wildstar-fan.de/bilder/lenkkopflager.mpg

 

Morze ten filmik pomorze na problemy z główką

 

Logo to nalepka, fotka Meguli i Fotosklep

 

Pozdro

Krzysiek

Megula (modelka)

 

Dzięki!

W takim razie mogę narazie spróbowac zciągnąc kierę i dokręcic śrubę, a jak to nie pomoże to dopiero kombinowac z wymianą łożysk...?

 

 

Możesz sam sprawdzić dokręcenie górnej śruby tej na półce.Może być minimalnie poluzowana i z tąd może być stuk.A więc klucz 27 w rękę i dokręcić.Jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy wymiana.Jeśli chodzi o koszty serwisowe to nie powinny być różne.Oba motocykle mają podobną budowę.Nie jest to trudna sprawa do zrobienia jeśli choć trochę masz doświadczenia mechanicznego no i podnośnik.Bez niego to raczej trudne.Ja mam przejechane ponad 30 tyś mil i łożyska nadal oryginalne.

 

Nie wiem czemu już mogło to pasc...:(

Ale po filmie podesłanym przez kolegę Krzyśka, spróbuje dociągnąc, może pomoże...

A jeśli przyszłoby do wymiany, to pytanie czy łożyska dawac orginały YAMAHY, czy może zamienniki...?

Bo różnica w cenie może nawet drugie tyle...

Z tego co się doczytałem na drugim forum, to masz chyba podnośnik do motocykli...?

Co za firma? Gdzie kupiłeś? Bo jest w sklepie moto-akcesoria i tak się zastanawiam, bo przydałby się nie tylko do remontów...:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=19141

A za robotę w serwisie miałbym prawie podnośnik... :biggrin:

 

 

 

A na Allegro znalazło się chyba to samo za 260 złotych...

Pytanie czy takie coś pod Wildka wystarczy... Chodzi mi o parametry ( wys. podnoszenia , udźwig ) ...

Oczywiście do takich robót jak wymiana aleju, regulacja amorka czy aktualnie grzebanie przy główce ramy...

 

http://www.allegro.pl/item654897105_podnos...nda_suzuki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem łożyska główki koledze,ale on miał najechane prawie 40 tys.km.Przy okazji wymieniliśmy olej w lagach.Podnośnik mam taki sam,daje radę już dwa lata.A przydaje się do tego co wspomniałeś i do np. zimowania.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

moja sprawa to wprawdzie pierdółka przy Waszych problemach ale od czegoś trzeba zacząć :) znów się bujam z piszczącym paskiem. Byłem już dwa razy w serwisie ale oni zamiast pokombinować z nim coś więcej to tylko go umyli (tak jakbym tego nie potrafił :D , przynajmniej za darmo :) )

 

Moim zdaniem pasek jest za blisko ścianki pulleya i ociera o niego. Problem jednak w tym że nigdy nie bawiłem się w odkręcanie śrub przy kole - a jako że jest to dość istotna część motocykla :) wolałbym to zrobić pod okiem kogoś "znającego się"

 

TYm samym - czy ktoś z Warszawy lub okolic (może bardziej zachodnia część od strony Ożarowa) byłby w stanie poświęcić godzinkę np. w sobotę z rana lub w piątek wieczorkiem żeby pomóc mi z tym paskiem?

Oczywiście podjadę

 

Z góry dzięki

B.

 

PS. Wykrzyknik - a Ty jak tam? Jeszcze moto potrzebne? W weekend jestem wolny w razie czego (chyba że będzie wycieczka do Liwu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem łożyska główki koledze,ale on miał najechane prawie 40 tys.km.Przy okazji wymieniliśmy olej w lagach.Podnośnik mam taki sam,daje radę już dwa lata.A przydaje się do tego co wspomniałeś i do np. zimowania.

 

Dokręciłem dziś śrubę, tak jak na filmiku podesłanym przez kolegę Krzyśka, i narazie się uspokoiło, przestało stukac i drgac. Na jak długo - zobaczymy...

Wróce do podnośnika...

Te 40 cm podnoszenia wystarczy żeby wyciągnąc widelec na dół do wymiany łożysk...?

Jakbym miał podnośnik to nie zaszkodziłoby tego rozkręcic i posmarowac dół i górę...

Jeszcze tylko muszę klucz pazurkowy sobie strzelic do tych śrub....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...