Skocz do zawartości

artykuly z "motocykla" dot. techniki jazdy


Chri$
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy moglby ktos z czytelnikow tego miesiecznika zeskanowac i wrzucic gdzies na serwer artykuly z poszczegolnych miesiecy - dotyczace techniki jazdy? Chodzi mi o cykl artykulow ktore ukazywaly sie chyba od pazdziernika a moze listopada zeszlego roku.

 

z gory wielkie dzieki,

Chri$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zamówić numery archiwalne ?

Np maila do redakcji skrobnąć na adres -> [email protected]

Nie wiem czy skanowanie i publikacja byłaby legalna.

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego... ale poki co mam wszystkie nr z technika jazdy (uprzedzajac prosbe - nie mamm mozliwosci skana)... ale tam to jest napisane tak ze maslo jest maslane... ogolnie mam wrazenie ze nic nowego czy zaskakujacego tam nie napisali czego nie mozna znalezc na forum w tematach dotyczacych nauki jazdy, czy brania zakretow zalozonycy przez osoby kompetentne i w ktorych rowniez takie osoby rad udzielaja. W motocyklu jest to po porstu zebrane do kupy, ujete jakas oprawwa graficza, troche zdjec i tyle.

Jestem osoba ktora raczej zadaje pytania niz udziela na nie odpowiedzi a jednak wszystko co tam napisane wydaje mi sie jakies takie ocdzywiste i juz znane, a wprawionym motocyklista na bank nie jestem. Mozliwe ze moje zdanie wynika z faktu, ze zanim zabralem sie do lektury motocykla ledwie skonczylem czytac motocykliste doskonalego. Najbardziej zawiodlem sie na art dot jazdy z pasazerem/bagazem - wydaje mi sie ze w moim podreczniku na kurs prawaka kat A bylo to szerzej, lepiej i dokladniej napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mój gust artykuły raczej słabe, fragmentaryczne. opis jazdy na winklach mnie rozłożył, o czym już pisałem na forum: jakieś wyliczenia, ile stopni można jaki motocykl pochylić na asfalcie o przyczepności 1,2czegośtam. jakby asfalt na jezdni miał opisy, jaki ma współczynnik przyczepności :/

znacznie więcej można wyczytać w "motocykliście doskonałym", którego polecam

jsz

 

ps. nie sądzę, żeby skanowanie i umieszczenie na necie było legalne. w końcu są jakieś prawa autorskie

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w pierwszym odcinku autor się podłożył i stracił wiarygodność, twierdząc, że efekt żyroskopowy utrzymuje motocykl w pionie.

Te artykuły to nic specjalnego. Lepiej poszukać tekstów red. Andrzeje Kwiatkowskiego i książek które pisał z Krzysztofem Brunem. To jest literatura fachowa!

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem regularnie, teraz sporadycznie - z braku czasu.

Sprawdź stopkę gazety, jestem współpracownikiem redakcji.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał! Tomek, jakis ty sławny! :)

 

A chyba niemożliwe, że Paweł też tam coś skrobie?

wojtas, teraz to się możesz chwalić kolegom, kogo ty znasz!

 

:D

 

Ą, zapomniałem o Ryżej gwiaździe telewizyjnej! :wink:

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić z opiniami na temat artykułów,może nie są idealne ale lepsze coś takiego niż nic,nie wszyscy siedzą na forach a już na pewno mało jest ludzi czytających książki o podobnej tematyce.

Może to dziwne ale książki kupują zazwyczaj Ci którzy są obeznani z tematem i mają spore doświadczenie,natomiast gazety kupują wszyscy i ci co mają motor i ci co noszą się z jego zakupem.

Czytam też prasę rowerową i muszę przyznać że różni się ona diametralnie od motocyklowej,jest sporo artykułów praktycznych typu;

-techniki jazdy w górach,w zimie,skoków itp

-testy opon,hebli,części,łańcuchów......

-jak się ubierać,co kupić..

I wiele innych,a w prasie motocyklowej co?

Kiedyś były testy opon ( co mi daje test na torze?),parę testów kasków i butów,tylko było to parę lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem regularnie, teraz sporadycznie - z braku czasu.

Sprawdź stopkę gazety, jestem współpracownikiem redakcji.

tak też myslałem tylko nie byłem pewnien czy jesteś tym Tomkiem Kulikiem....

Paweł też coś chyba pisze do ŚM i chyba jeszcze ktoś na 4um

 

wow ale mam znajomośći:)

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przeczytaniu najnowszego artykułu " motocykla" dotyczacego jazdy po miescie

musze przyznac, że jestem mocno zawiedziony.

Mało,mało,mało... i w dodatku bez konkretów:)

Zainteresowały mnie jedynie dwie fotografie obrazujace jak mało widoczni jesteśmy

w szybach współczesnych puszek.

 

Nie ma to, jak "motocyklista doskonały" niezagrożona pozycja :icon_razz:

-------------------------------

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiele innych,a w prasie motocyklowej co?

Kiedyś były testy opon ( co mi daje test na torze?),parę testów kasków i butów,tylko było to parę lat temu.

Teraz są tylko testy nowych modeli moto. Opon się nikomu testować nie chce, bo to mniejsza frajda niż postawić na gumę nowego gixxera :banghead:

 

Motorrad w Rzeszy chyba nadal testuje gumy i kaski i takie tam? Tylko do nas przedruki nie docierają.

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. Cosmo: to czaba do nich pisać :banghead: ja tam piszę czasami, czego oczekuję. np w tym miesiącu - o testach opon do czegoś cięższego, niż sportowe 600-ki

ad. Piechur: nie zgadzam się z tymi tendencyjnymi fotkami! pierwsza (skrzyżowanie): w rzeczywistości motocykl jest zasłonięty tylko ułamek sekundy, a wcześniej jest widoczny. w drugim przypadku (parking) nawet ciężarówka byłaby słabo widoczna, nie tylko motocykl. fotki są tendencyjne: założono, ze motocykla nie widać i zrobione je tak, żeby potwierdzić hipotezę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...