Skocz do zawartości

BMW 525tds, BMW 530d


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nad 525 nawet bym sie nie zastanawial... chyba ze nowy w E60

 

stary silnik pamietajacy najodleglejsze czasy z nie najlepsza glowica...

 

natomiast 530 - to juz duzo nowsza konstrukcja i baaaardzo fajna :icon_twisted: polecam

 

i tak zostaje przy moim 2.8 benzyna :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja mam e39 525 TDS, głowica rzeczywiście wymaga uwagi (temperatura), auto elastyczne, mocne (chip na 180 KM), pali mi w mieście 8 l przy obojętnie jakiej jeździe.

Auto trochę się psuje, no ale moje ma już 10 lat...

Kupiłem TDS bo chciałem bmw w dieslu, trójka dla mnie za mała, a nowe 530 niestety dla mnie za drogie. Jeśli teraz bym zmieniał auto to na 530 po 2001 roku.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW :buttrock:

POLECAM FORUM www.beemka-klub.pl :biggrin:

jezdziłem 525 tds e34 turing z 95r. auto jesli chodzi o ekonomie jak na ta pojemnosc i osiagi paliło bardzo malutko ( w trasie 6,5l. ON w miescie 8l ON).

co do awaryjnosci- jesli dbasz o auto i tankujesz dobre paliwo to wszystko bedzie ok :eek:

to co najczesciej boli te tds-y to pompa paliwa (jej rozszczelnianie sie).

jesli chodzi o nowsze modele to osobiscie jeszcze ich nie przetestowałem :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cholery z tym 525 TDS???? piszecie, że ile wam spala w mieście? ja mam ten sam silnik tylko w omedze, i nie mogę zejść poniżej 10l na mieście (zwykle ok 13) a w trasie przy prędkości ok 120-140 nie schodzi poniżej 8 litrów......

dodam, że silnik nie jest dobity, chodzi dobrze.... w ogóle cały samochód jest cacy. jak kupowałem, też zastanawiałem się nad bmw z tym silnikiem, ale sorry: bmw jest straszne w środku. jest proste jak bawarski rolnik..... pomijam już to, że z zewnątrz wszystkie bmw wyglądają tak samo. omega ma o wiele ładniejszy środek.

sory, nie chciałem nikogo obrazić..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesia stary ma 525 TDS , oczywicie glowica poszla , spawanie nic nie dalo bo znowu pekala , skonczylo sie na kupnie nowej glowicy w zamian za stara + spora doplata , spalanie 8 -10/100. Co do srodka to owszem strasznie prymitywne jak na BMW.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Omegę z tym silnikiem. Problemy (i w BMW i w Omedze) biorą się stąd że wszystko ściągnięte do Polski to zajeżdżone egzemplarze, bo na zachodzie te bryki najczęściej latają jako służbowe i robią 100tys rocznie.

 

Realne spalanie oscyluje wokół 9-9,5 litra i to zarówno w mieście jak i w szybkiej trasie.

Barnaby - pompa do ustawienia...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co chcecie od wnętrza, mi się podoba - minimum plastików, wszystko dobrze rozplanowane, nie za dużo guzików, nie ma się co psuć, nie jest to co prawda żaden high end, ale mi tam pasi, nie lubię choinki przed sobą:

 

http://img72.imageshack.us/img72/1581/bmw040hy2.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie od wnętrza, mi się podoba - minimum plastików, wszystko dobrze rozplanowane, nie za dużo guzików, nie ma się co psuć, nie jest to co prawda żaden high end, ale mi tam pasi, nie lubię choinki przed sobą:

 

Dam Ci kiedyś posiedzieć w Omedze, zobaczysz co to znaczy wnętrze... ;)

E39 jest ładne w środku ale wcześniejsze modele to była tragedia.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

browarny a nie robi ci sie zle jak patrzysz na predkosciomiez wielkosci duzego talerza i wskazowke dlugosci olowka ?? :buttrock:

 

e39 jast zajebiste w srodku :biggrin:

 

wiem bo mam :)

 

a jesli chodzi o wnetrza na serio to ople maja tragiczne - na maxa...

 

i jeszcze te dzwignia od autommatu - jak lopata wbita w...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... marudzisz Street :buttrock:

No dobra, Ople nie powalały wnętrzem ale omega to co innego, to cadillac catera na rynek usa a to zobowiązywało, rozumiesz... a prędkościomierz duży bo się dużo cyferek musiało zmieścić, do 280 bodajże :biggrin:

Co do wnętrza starych beemek piątek... po ch...j im grill na desce rozdzielczej, i to większy niż ten z przodu? D

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...