Skocz do zawartości

Początkujący


Filavandrel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie takich tematów i postów jest co nie miara, ale widzę, że forum jest bardzo rozrośnięte i na pewno znajdzie się ktoś kto mi doradzi.

 

Otóż fascynują mnie motocykle. Wiele czytałem na temat wyboru pierwszego modelu. Lecz nie wiem co traktować serio, a co jako przewrażliwienie.

 

Chciałbym zakupić swojego pierwsze choppera, ale nie wiem co wybrać. Miałbym do wydania około 10000 zł. Zainteresował mnie model Virago 535. Lecz chciałbym poznać waszą opinię na temat tego co powinieniem wybrać na sam początek. Motocykl używałbym do codziennego jeżdżenia na krótszym dystansie, a co jakiś czas na dłuższe wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie takich tematów i postów jest co nie miara, ale widzę, że forum jest bardzo rozrośnięte i na pewno znajdzie się ktoś kto mi doradzi.

 

Otóż fascynują mnie motocykle. Wiele czytałem na temat wyboru pierwszego modelu. Lecz nie wiem co traktować serio, a co jako przewrażliwienie.

 

Chciałbym zakupić swojego pierwsze choppera, ale nie wiem co wybrać. Miałbym do wydania około 10000 zł. Zainteresował mnie model Virago 535. Lecz chciałbym poznać waszą opinię na temat tego co powinieniem wybrać na sam początek. Motocykl używałbym do codziennego jeżdżenia na krótszym dystansie, a co jakiś czas na dłuższe wypady.

 

 

jezeli nie przekraczasz 175 cm w kapeluszu to bedzie dobry. Tak na serio to moto bardziej dla kobiety. Sam sie na poczatku kariery 2 OO do niego przymierzalemi pamietam te rozesmiane geby jak pytalem o ten model. Drad Star 650 bylby chyba najleprzym rozwiazaniem, ewentualnie cos z rodziny Shadow o malej lub podobnej pojemnosci.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ważne, że wiesz do czego chcesz go używać.

Zwykle jest tak, że każdy swój motorek chwali i będą różne propozycje. Jest parę modeli coby się do tego nadawały-virago 535, drag star 650, honda shadow 500 - 750.

Co do virażki - jest tu sporo info o nim, można pokręcić się po tematach jej dotyczących.

Wg mnie jest OK jak na pierwsze moto - pojeździsz, sprawdzisz, zawsze później można nabyć coś innego jak bedzie za mała.

Pozdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy motocykl musi być lekki tak do 200 kg ,

by się łatwo prowadził , i nie utrudniał manewrów na parkingu

bo wtedy najczęscie zalicza sie pierwszą glebę,

 

i nie za mocny , bo wtedy zbyt duże odkręcenie manetki na śliskim nie spowoduje utraty przyczepności tylniej opony

 

535 się nadaje , najczęsciej jest to właśnie pierwszy motocykl na 1-2 sezony , a potem sam stwierdzisz czy aby napewno chcesz choppery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci doradzil wlasnie virago 535 - motocykl jest ok. Ma i moc i jest poreczny. Dla nowicjusza jak w sam raz. A i znam ludzi, ktorzy latami smigaja virazka i spoko. Reasumujac, motocykl wart przyjrzenia sie mu. Za ta kwote zanabedziesz fajnie ubrana, nie zajechana 535-tke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostanę pewnie za to chłosty w kletnie, ale pomyśl o shadow, albo vulkanie, albo o virago 1100. 535 jest świetnym motocyklem, ale wszyscy wiemy, że i tak jest to motocykl do zmiany..

 

a za 10k to nie napiszę, bo co można ze stanów ściągnąć :icon_twisted:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostanę pewnie za to chłosty w kletnie, ale pomyśl o shadow, albo vulkanie, albo o virago 1100. 535 jest świetnym motocyklem, ale wszyscy wiemy, że i tak jest to motocykl do zmiany..

 

a za 10k to nie napiszę, bo co można ze stanów ściągnąć :icon_twisted:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostanę pewnie za to chłosty w kletnie, ale pomyśl o shadow, albo vulkanie, albo o virago 1100. 535 jest świetnym motocyklem, ale wszyscy wiemy, że i tak jest to motocykl do zmiany..

 

a za 10k to nie napiszę, bo co można ze stanów ściągnąć :icon_twisted:

 

pozdrawiam

Oj dostaniesz baty...a Virówka to piękna maszynka i żadna opinia tego nie zmieni....ONA si sama broni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowanie proponuję VT 600. Dużo ładniejsza linia choppera, tył a'la softail, większa gabarytowo.

Choć zaczynałem od Virago, to jedyni z tego wzgledu, że nie było mnie stac na Shadow. Też polecałbym ten właśnie motocykl, choć Virgo może i nic nie brakuje. Jednak Shadow ma ładniejszą linię i rzeczywiście jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadow 600 lub virago 535

 

wirago jest tyci lzejsza - i latwiejsza w manewrowaniu przy niklych predkosciach.

shdow (no co tu duzo mowic) jest ladniejsza - i przy twoim wzroscie - powinienes dac sobie rade bez problemu z utrzymaniem jej gdy zajdzie potrzeba.

 

pozdro all

Edytowane przez Heffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...