Skocz do zawartości

moto dla syna


Rekomendowane odpowiedzi

a co sadzicie o yamaszce pw80?

moto wydaje sie nie za duze no i polautomat -co ma swoje wady ,jak i zalety. na poczatek nie mialby problemow z opanowaniem go [tak mysle] ale za chwile te 4.5KM moze sie okazac za malo

co sadzicie?

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wakacjach będę sprzedawał Aprilia rx80 więc polecam dla syna :clap:

 

 

Dobrze ze nikt ojca i matki nie szuka ( o babuni nie wspomne ), bo tez chetnie bys sprzedal, byle tylko leszcz sie znalazl, bo co Ciebie obchodzi codze zycie :icon_razz:

 

pozdrawiam experta

 

:banghead:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. ogladalem dzisiaj yamahe yz 80 .na wielkosc to by mi pasila ,akurat dla mojego syna .wiem wiem jest mocna i to bardzo .ale mozna przeciez ja 'ograniczyc' w prosty sposob ,aby chlopak mogl przez te pierwsze dni przyzwyczaic sie do sprzeta i ogarnac go. jestem duzo w domu ,praca mnie nie goni i pod moim okiem, mysle ze zalapalby o co kaman . moto mi sie podoba jest proste, zero elektryki i innych pie**ol .silnik wyzylowany na maxa ale chlodzony ciecza no i 2suw -wiec tani i prosty w obsludze .mysle ze spoko sezon na nim przelata .przeciez na poczatek nawet 1/4 potencjalu drzemiacego w tym silniczku nie wycisnie .moj synek jest rozsadnym dzieciakiem i dopuki sie nie oswoi i przyzwyczai to nie bedzie sie wyglupial. ogladalem tez u kolegi ktory ma ta 80tke inne motocykielki , minn. dt , aprilke ,kawasaki i honde wszystkie wielkosci niebotycznej jak dla mojej latorosli .to sprzety raczej dla mnie gabarytowo dopasowane [182cm.wzr.] a nie dla niego .chyba ze pojemnoscia [ok 125ccm]

jeszcze sie zastanawiam ale wydaje mi sie ze jesli ja zdlawie [ogranicze skok przepustnicy] to z powodzeniem sie nauczy jak na tym jezdzic . potem zdejme blokade i pozna co to znaczy cross prawdziwy. jesli mu sie nie spodoba to mysle ze nie bedzie problemu z uplynnieniem takiego sprzeta

tyle ja . co sadzicie koledzy ?

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ograniczysz skok? Przecież to moto ma jebnięcie od pewneych obrotów i niżej w ogóle nie jedzie a potem lata. Jeżdziłes na tym? Bo uważam ze sam byłbyś zaskoczony co takie 80 cm potrafi. Uważam że to za dużo dl 11 latka jak na pierwsze moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jechalem na yz80, i sie zdziwilem, ona byla na malych kolach, na 3,4 to ryła z samego gazu.i wedlug mnie troche minie zanim sie oswoji zeby odkrecac, nia, jak juz pisalem znajomy ma taka, jako pierwsze moto, jezdzi juz caly sezon, i dalej boi sie polowe gazu przekroczyc, a poki nieprzekraczasz polowy gazu to niema sie czego bac bo strasznie slaba.

ale ogolnie fajny motorek

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. ogladalem dzisiaj yamahe yz 80 .na wielkosc to by mi pasila ,akurat dla mojego syna .wiem wiem jest mocna i to bardzo .ale mozna przeciez ja 'ograniczyc' w prosty sposob ,aby chlopak mogl przez te pierwsze dni przyzwyczaic sie do sprzeta i ogarnac go. jestem duzo w domu ,praca mnie nie goni i pod moim okiem, mysle ze zalapalby o co kaman . moto mi sie podoba jest proste, zero elektryki i innych pie**ol .silnik wyzylowany na maxa ale chlodzony ciecza no i 2suw -wiec tani i prosty w obsludze .mysle ze spoko sezon na nim przelata .przeciez na poczatek nawet 1/4 potencjalu drzemiacego w tym silniczku nie wycisnie .moj synek jest rozsadnym dzieciakiem i dopuki sie nie oswoi i przyzwyczai to nie bedzie sie wyglupial. ogladalem tez u kolegi ktory ma ta 80tke inne motocykielki , minn. dt , aprilke ,kawasaki i honde wszystkie wielkosci niebotycznej jak dla mojej latorosli .to sprzety raczej dla mnie gabarytowo dopasowane [182cm.wzr.] a nie dla niego .chyba ze pojemnoscia [ok 125ccm]

jeszcze sie zastanawiam ale wydaje mi sie ze jesli ja zdlawie [ogranicze skok przepustnicy] to z powodzeniem sie nauczy jak na tym jezdzic . potem zdejme blokade i pozna co to znaczy cross prawdziwy. jesli mu sie nie spodoba to mysle ze nie bedzie problemu z uplynnieniem takiego sprzeta

tyle ja . co sadzicie koledzy ?

Dobrze mowisz ;) Ograniczyc przepustnice i juz,sam sie przejedziesz i wyczujesz ile mu wystarczy . Ja tez bym tak zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik wyzylowany na maxa ale chlodzony ciecza no i 2suw -wiec tani i prosty w obsludze

 

Według mnie pomyśł z ograniczeniem skoku przepustnicy jest bardzo dobry, tylko zeby nie przesadzić bo mozna zakatować sprzeta na niskich obrotach- ten motorek zbiera się od pewnych obrotów dopiero.

Niewiem co masz na myśli mówiąc "tani w obsłudze"- serwis "osiemdziesiątki" kosztuje więcej (wymaga częstrzego zaglądania do silnika) od sety, niemówiąc o ćwiarze. Wachy też potrafi łyknąć od serca.

pzdr.!

Edytowane przez k_smart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...