Skocz do zawartości

moto dla syna


Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat ma "mini-crossa" tą Chińszczyzne która nadaje się do max ok. 9/10 lat a on ma 11 lat no i po 4 miesiącach jazdy już nie nadaje się dla niego. Jak jego ojciec zbierze kase to kupi mu właśnie tą kx 65. Mam nadzieje że da sobie radę. Na tym swoim to stawia na 1 koło może przejechać ok. 1,5 metra bo mu się już gaz kończy bo to automat. kx 65 to nie jest chyba zbyt duży na tym filmiku widać że właśnie ok. 11 lat chłopak jeździ.

 

ps. nie słyszałem o full-crosie który miałby więcej niż 70km :icon_idea:

 

Slyszales kiedys o doborze sprzetu do wieku i umiejetnosci ? To co ze po 4 mies w/g Ciebie on dla niego sie nie nadaje. Idac tym tokiem rozumowania rodzice powinni od razu kpic Ci buty 4 - 5 rozmiarow wieksze, spodnie i kurtke tez. Chodziles tak ubrany ? chyba nie.

 

Chcesz kupic moto na wyrost ? Przeszukaj forum bylo i aktualnie sa tematy jaka moc do umiejetnosci. Nikt nie powiedzial, ze zabawa w 2OO jest tania. Ona ma byc przedewszystkim bezpieczna, zeby mlody czlowiek / dziecko krzywdy sobie nie zrobilo ! i o to mi tu chodzi.

 

Bedac na torach ogladam 5 - 6 -cio letnich smykow na malutkich maszynkach crossowych, fajnie to wyglada. Inna bajka jest ze starzy maja stycznosc z tym sportem a co wazniejsze maja wyobraznie, co malcowi moze sie stac. Rozumiesz o co mi chodzi ?

 

Klasa A1 upowaznia Cie do prowadzenia pojazdow do 125 cm i 15 KM aby ja zdobyc musisz miec 16 lat. Zgodze sie, ze cross i wyczyn to inna bajka ale przenysl czy Ty majac 11 letniego syna wsadzilbys go od razu na 17 konna maszyne ? Idz do swojego ojca i spytaj jego. to graniczy prawie z mrderstwem.

 

pozdrawiam

 

:icon_mrgreen:

 

KX 65 może albo 80

 

 

O prosze nastepny EXPERT !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pierwszy raz wsiadłem na mt5, 5 lat temu jak miałem 9 lat i miałem może z 150 wzrostu max, moto ma ma 6 albo 8 km, pierwszego dnia tylko tata mi pokazał jak się rusza i hamuje a później sam jeździłem i nadal jeżdże, jeśli miałbyś czas pokazać młodemu jak się rusza, panuje nad motocyklem, pojeździć z nim chwile to nie widze problemu nad 50 cc enduro jak mt, dt, ts na małych kołach. Doświadczenie zdobyte w enduro przyda mu się w późniejszych latach jak będzie chciał się przesiąść na coś większego. pzdr

 

Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-Rider nie przesadzaj też w drugą stronę :)

Ja zacząłem od KX 80 - kupiłem to nieświadomy jak to jezdzi i jaką ma moc :icon_twisted:

 

Na początku wielki respekt, dopiero z czasem zacząłem bardziej odkręcac, wszystko jest dla ludzi.

 

Od razu odradzam mini cross'a, to gówno jakich mało :icon_evil:

Strasznie złe wykonanie i w kółko sie psuje :banghead: Mówie tu o tych <600 zł :icon_eek:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być jego pierwszy motor i chce nim jeździć po lesie to według mnie simson w zupełności wystarczy, a jak sie znudzi to sprzedać za bardzo podobna cene co sie kupiło i kupić coś innego,

 

chyba że chce po torach jeździć i skakać wyczynowo to wtedy odpada bo długo w ten sposub motor nie wytrzyma, słyszałem ze ktoś kiedyś chciał jakąś chudsza kanape skombinować żeby niżej siedzieć to może na jakiegoś japońca wymiarowego dał rade wejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas koles ma yz80, to jego pierwsze moto, ale wedlug mnie duzo wiecej by sie nauczyl zaczynajac od simsonow itp. ja go po lesie simsonem odstawialem, a na filmiku widac jak jezdzi::)

http://szpaq.wrzuta.pl/film/wxc2z4g8B5/zielona_gora_small

to jest zamocny motor dla niego, on sie tam boi zmieniac biegi, a jak juz zmieni to 1/3 gazu to max.

na moj gust najlepiej wyjdzie zaczynajac od jakis simsonow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas koles ma yz80, to jego pierwsze moto, ale wedlug mnie duzo wiecej by sie nauczyl zaczynajac od simsonow itp. ja go po lesie simsonem odstawialem, a na filmiku widac jak jezdzi::)

http://szpaq.wrzuta.pl/film/wxc2z4g8B5/zielona_gora_small

to jest zamocny motor dla niego, on sie tam boi zmieniac biegi, a jak juz zmieni to 1/3 gazu to max.

na moj gust najlepiej wyjdzie zaczynajac od jakis simsonow(albo jakiejs japoni wmiare podobnej, no bo wiadomo, w jakim stanie sa simsony na sprzedaz, a dawac 2000 za simsona to trzeba byc...) itp. bo po szybkim czasie zabraknie mu mocy, to zmieni moto na mocniejsze, ale stopniowo, i wedlug mnie 100razy lepiej na tym wyjdzie

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to był taki złom że to szok. Ale według mnie lepiej na początek kupić sobie (jak już było mówione) jakiegoś TS50 niż simsona. Bo wiem jak to jest jak się jeździ takimi sprzętami po lesie. Miałem MZ 250 no i w ogóle nie nadaje się do lasu. może na jakieś leśne drogi utwardzone. bo nawet jak się wjedzie w lekki piach to już koniec kiere tak rzuca. Nie ma jak to coś przystosowanego do warunków jazdy po lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jebitny simson kosztuje tyle co dt ts kmx

dajmy na to simsona kupisz za ten 1000zl wmiare dobrym stanie, wiem bo sam chce sprzedac swojego za 1000 i stan jest dobry, pojezdzisz nim ten sezon i sprzedaz go z tyle samo, no moze stracisz 100zl przyjmujac ze bedziesz robil remont, wedlug mnie to gglupi pomysl na pierwsze moto brac cos typu mtx,dt dla lepka ktory ma 1.50 i to jego pierwsze moto

 

Ale to był taki złom że to szok. Ale według mnie lepiej na początek kupić sobie (jak już było mówione) jakiegoś TS50 niż simsona. Bo wiem jak to jest jak się jeździ takimi sprzętami po lesie. Miałem MZ 250 no i w ogóle nie nadaje się do lasu. może na jakieś leśne drogi utwardzone. bo nawet jak się wjedzie w lekki piach to już koniec kiere tak rzuca. Nie ma jak to coś przystosowanego do warunków jazdy po lesie.

tak gadacie ze ts, bo latwiej mu po lesie bedzie ale zaloze sie ze takim http://moto.allegro.pl/item164744795_simso...er_oferta_.html (niemowie zebys go kupil, chyba ze za 500zl bedzie, dalem tylko przyklad) simsonem bedzie mu duzo latwiej, bierzcie pod uwage ze 10latek zaloze sie ze po tym lesie simsonem czy ta ts max na 2 biegu bedzie jezdzil, a jak wjedzie gdzies w piach to predzej utrzyma cos typu simson niz wyzsza i ciezsza ts,

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty za przeproszeniem pie**olisz? simson lepszy w teren? lepiej pojedzie niż ts? widziałes ts 50 na oczy? jak ma sie kase to zaczyna sie od motonga który może czegoś nauczyć w terenie a simsonem to można :biggrin:

 

i zaraz mi tu nie rzucaj ze simsonem da sie skakać bo HD też sie da

 

aha :icon_razz: i to że ty masz 16 lat i jeździsz 50 cm nie oznacza ze ktoś młodszy nie może jeździć tez 50 cmm produkcji nie polskiej czy ifa :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty za przeproszeniem pie**olisz? simson lepszy w teren? lepiej pojedzie niż ts? widziałes ts 50 na oczy? jak ma sie kase to zaczyna sie od motonga który może czegoś nauczyć w terenie a simsonem to można

 

i zaraz mi tu nie rzucaj ze simsonem da sie skakać bo HD też sie da

 

aha i to że ty masz 16 lat i jeździsz 50 cm nie oznacza ze ktoś młodszy nie może jeździć tez 50 cmm produkcji nie polskiej czy ifa

zle mnie zrozumiales, wiadomo ze ts jest mocniejsza i wogole lepsza w teren no i ogolnie japonia to japonia, ale napisalem ze jakas japonie w stylu simsona, no ale niemozna dac 10latkowi motorka ktorego niebedzie mogl podniesc po przewrotce i w ktorym do ziemi bedzie ledwo siegal

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...