Skocz do zawartości

Mocniejsze światła


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wita,

mysle od pewnego czasu nad wzmocnieniem sobie swiatel przednich. Chce wsadzich zarówke 90/100W zamiast standardowej 55/60W. Mam pewne obawy z tym zwiazane, czy aby kostka nie przepali mi sie z powodu wiekszego przeplwu prądy do żarówki i czy odbłysnik wytrzyma zwiększoną temperaturę. Co o tym myslicie??

Pozdro :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie proponuje żebyś zainwestował w żarówki o podwyższonej jasności, np. Philips GT150 (tak to się zwało?) Słyszałem o tych żarówkach dużo dobrego i podobno +xx% innych marek wysiadają, a w dodatku mają leciutko niebieski odcień, więc pełen lans i laski pod remizą zrzucają majty :crossy:.

 

Zaglądnij też tutaj:

 

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/cons...ighting&lang=pl

 

90/100W będzie za mocna i może oślepiać innych kierowców, tak jak mówisz odbłyśnik moze po dupie dostać, uk. elektryczny może nie wyrobić i narobisz sobie "burdlu" albo żarówka nie dostanie wystarczającego napięcia i będzie świecić gorzej niż teraz.

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spman,z doswiadzczenia wiem, ze nie warto zanabywac mocniejszych w Waty zarowek, niz te, ktore przewidzial producent motonta. Nie tak dawno mialem w Dandim zarowke 90/100 i niby bylo lepiej, ale po wlaczeniu lightbarow pojawial sie deficyt pradu wiec owa zarke wyrzucilem a w zamian wstawilem jakas taka philipsa o 40% wiekszej sprawnosci swietlnej niz normalne h4. Jezdze z wlaczonymi bocznymi lampami i glownym reflektorem (2 x 55W + h455/60W) i to w zupelnosci, a nawet wiecej, wystarcza

Warto pamietac, ze owe zarowki 90/100 maja wieksza temp zarnika, a co za tym idzie, moga (choc ja nie stwierdzilem i w tym i w poprzednim moto) przyczynic sie do wypalenia odblysnika lampy np. gdyz generuja wieksza temp.

W ostatnim Swiecie Motocykli opisuja nowy produkt philipsa, zarowke Motovision czy jakos tak. Moze warto i z nia sprobowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zastanawiałem nad taka żarówką ale kupiłem cos takiego: http://moto.allegro.pl/item160814535_zarow..._h4_60_55w.html

świecą na białe niebieskawe światło zdecydowanie lepiej od zwykłej H4

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zastanawiałem nad taka żarówką ale kupiłem cos takiego: http://moto.allegro.pl/item160814535_zarow..._h4_60_55w.html

świecą na białe niebieskawe światło zdecydowanie lepiej od zwykłej H4

Poza 'pseudo' ładną barwą światła nic więcej nie daje, a wręcz zaryzykowałbym stwierdzeniem że pogarsza bezpieczeństwo kierowcy (głównie jazda w nocy z takim swiatłem to koszmar !)

Zdecydowanie odradzam, a polecam ewentualne zastosowanie czegoś od renomowanych producentów zarówek.

Np. ja ostatnio uzywałem Philipsa Allweather (juz ktos je polecał). Mają ciekawą barwe swiatła - żółto-z lekkim zabarwieniem niebieskiego (co zdecydowanie odróznia je od pozostałych i daje ładny kontrast 'na drodze")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zastanawiałem nad taka żarówką ale kupiłem cos takiego: http://moto.allegro.pl/item160814535_zarow..._h4_60_55w.html

świecą na białe niebieskawe światło zdecydowanie lepiej od zwykłej H4

Miałem takie w aucie, mogą być jak jest zupełnie ciemno ale o zmierzchu prawie nic nie widać.

Takie same są sprzedawane w sieci Auchan po 11-12 zł za sztukę. Na allegro 24 za komplet plus 11 koszty wysyłki - zakup nieopłacalny. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zastosowaniu takiej żarówki wzrasta pobór prądu w instalacji. Ma to znaczenie dla przekaźników i przełączników. Ponadto taka żarówka wydziela więcej ciepła co może mieć wpływ na stopienie się elementów plastikowych w reflektorze. Dokładając jeszcze to że jest niezgodne z przepisami a efekt wcale nie będzie dwa razy lepszy - odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item160814535_zarow..._h4_60_55w.html

 

w ogóle samo pudełko jakieś takie krzykliwe, żadna znana firma. Czy ma to w ogóle jakieś homologacjE?

 

to nie są żadne xenony!!!- bardziej zenony :banghead:

 

przez takie żarówki j/w to

 

-policja może zabrać dowód pojazdu

-świecą słabo-gorzej od zwykłych H4

-i jak dla mnie wygląda to troche nieterefere :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko juz napisano, ja tylko dodam ze nie tylko odblysnik dostaje po tylku, ale kable instalacji tez. Dlatego tego typu zamiana wymaga pewnych zmian w samej instalacji, zastosowania relay`s, przejrzenia calej instalacji pod katem jakosci polaczen i stanu kabli.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem GSa, to coś mi *ujowo świeciło.

Rokręcam lampę a tam 90/100W i odbłyśnik zmiatiowały!!!!!!!

Dałem odbłyśnik do Bytomia na regenerację (40zł) założyłem H4 55/60 za 7,5PLN i świeci jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...