Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ???


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witajcie

Panowie co sądzicie o oleju fuchs sikolene comp4? Chciałem zalać motula 7100 lub liqui moly ale kolega z hurtowni namówił mnie na sikolene. Co ten olej jest wart, bo on twierdzi że to jedne z najlepszych oliw tyle że szukam po necie ale mało się czyta że ktoś to leje.

próbując porównać sikolene do motula to pro 4 to odpowiednik 7100 czy 300V?
Comp 4 to 5100 czy 7100?
sikolene moto jest rozlewane w Polsce czy również produkowane? Kod kreskowy zaczyna się od 5......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Panowie co sądzicie o oleju fuchs sikolene comp4? Chciałem zalać motula 7100 lub liqui moly ale kolega z hurtowni namówił mnie na sikolene. Co ten olej jest wart, bo on twierdzi że to jedne z najlepszych oliw tyle że szukam po necie ale mało się czyta że ktoś to leje.

próbując porównać sikolene do motula to pro 4 to odpowiednik 7100 czy 300V?

Comp 4 to 5100 czy 7100?

sikolene moto jest rozlewane w Polsce czy również produkowane? Kod kreskowy zaczyna się od 5......

 

 

 

Z tego co mi wiadomo 5 Polska. Z tego wynika ze w Kraju jest produkowany :)

4 Niemcy

3 Francja

itd.itd.itd.

Ja osobiscie bym nie kombinowal tylko lal wyprobowany olej , no ale to Twoj wybor :wink:

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak by to powiedzieć o ile na starym czarnym już jak smoła motulu 5100 10w40 biegi wchodziły idealnie z lekkim stuknięciem, to po zalaniu silkolene skrzynia chodzi duuużo ciszej ale... na zimnym silniku nie ma problemu z wbiciem 1 i N ale na mieście jak się zagrzeje to już kilka razy stałem na światłach za mną sznur aut a ja szukałem 1. Luz również czasem idealnie wskakuje a czasem szukam i szukam i przeważnie 2 wskakuje. Wylać ten olej? Zrobiłem dop 100km na nim, jest juz dość ciemny.

Zastanawiam się nalać motula 7100 10w40 czy valvoline synpower czy LM ?

LM synth race 10w50 mam za 175zł, motula 7100 10w40 za 140zł a valvoline synpower 10w50 za 100zł

proszę o pomoc

Edytowane przez Tasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tam zapowietrzonej pompy sprzęgła lub starego płynu w pompie? Przerabiałem podobny problem ale u mnie winny był cieknący siłownik, który wymagał użycia zestawu naprawczego. Po wymianie nie odpowietrzyłem do końca i właśnie dużym problemem było znalezienie luzu oraz ciężko wchodziła redukcja z dwójki do jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm równocześnie ze zmianą oleju w silniku zmieniałem właśnie płyn hamulcowy oraz w sprzęgle bo był syf niemiłośierny w zbiorniczku. Zbiorniczek umyty, przepłukany kilka razy. Odpowietrzałem maszynką podciśnieniową. Dziś do głowy mi właśnie przyszło że może faktycznie przez te zmiany płynu wlałem nowy czysty, rzadszy i wysprzęglikowi dopomogłem bo z tym silkolene jakoś nie chce mi się wierzyć że gorszy od motula 5100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii :P

 

Do Motula się zraziłem jak po wymianie na Motul 5100 miałem sprzęgło do roboty bo zaczęło się ślizgać - a wcześniej na innym oleju o takich samych parametrach nie było problemów. Od tego momentu leję Valvoline bo ma dobre ceny, ponoć nie podrabiany i z silnikami nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5100 jest do dupy i dowiedziałem się tego od gościa pracującego w Motulu. Jeżeli Motul to 7100 albo 300V i to tylko z dobrych sprawdzonych sklepów, a nie z okazji na allegro czy olx.

To niech ten gościu się lepiej stara, to nie będzie do dupy. Ja kupuję oleje przez allegro, ze sprawdzonych sklepów. Jak ktoś używa 10w40, to polecam Valvoline Synpower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...