Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ???


Rekomendowane odpowiedzi

no widzisz a kolega ktory prowadzi serwis i na prade sporo lat pracował w suzuki twierdzi ze przejscie na deko bardziej gesty olej w tym silniku poprawia prace napinacza. potwierdzone na zagramanicznych forach zusuki.

 

(...)

Ale ten olej będzie gęściejszy tylko na zimno, na gorąco będzie taki sam.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to by sie zgadzało bo niezbyt precyzyjna praca napinacza wystepuje tylko na zimnym silniku. łąńcuch jest w idealnym stanie. absolutnie żadnego zużycia. siedzi ciasno jak nowy.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś konkretny, nie drogi olej do mojej r6? Jeżdżę spokojnie, wskazówka obrotomierza rzadko kiedy wchodzi na czerwone pole.

Kolega polecił mi CASTROL POWER 1 RACING 4T 10W-50 (API SL, JASO MA-2 ) co o nim sądzicie? Bo ten Motul Factory Line o którym mowa wyżej to jest prawie 2 razy droższy

 

dodam, że w instrukcji zalecane są: 10W30, 10W40, 15W40, 20W40 i 20W50 z API SE, SF, SG lub wyżej

Edytowane przez Lukepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko ze na alledrogo jest ostry wysyp wszystkiego a najwiecej podrób tak wiec bym sie zastanowil czy 10zł to dobra suma ryzyka

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie tanio ? Ja go kupowalem zawsze w granicach 36zl/l

Nie pamietam dokladnie, ale on ma chyba API SJ, a nie SL - chyba ze cos zmienili...

I z tego co widze to sa dwa rodzaje opakowan tego oleju: takie mocno ciemno zielone, oraz taka jasniutka zielen. Nie mam pojecia na czym ta roznica polega, ale ja ten olej znam z tych ciemnych pojemnikow, a sam olej generalnie jest czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam Motula i Agipa. Castrol według mnie jest przereklamowana firma.

 

To samo odnośnie motula mozna powiedziec, a nawet przede wszystkim ;-)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o olej to postanowiłem ostatnio nie sugerować się opiniami innych tyko zpoznać się szeżej z właściwościami oleju i zobaczyć co decyduje czy olej jest dobry czy zły....

 

....podsumowując dla mnie królem jest MOTUL :buttrock:

 

Hej Enzo, odwaliłeś kawał dobrej roboty porównując te oleje. Ze swojej strony dodam jeszcze jedną markę którą sam używam Mobil Racing 4T 15W-50 : http://sklep.scigacz.pl/olej-silnikowy-mob...tr-p-19748.html

 

Niekiedy można kupić ten olej nieco taniej więc nie o cenie chcę pisać a o tym, że to doskonały olej, sprawdził się w mojej CBR'ce doskonale a nie miał lekko bo niekiedy silnik był kręcony do czerwonego. Po ponad 20 kkm moto zostawiałem w rozliczeniu u dilera i goście nie mieli żadnych zastrzeżeń mimo gruntownego prześwietlenia moto. W kolektorze wydechowym sucho i czysto.

 

Dodam tylko, że swoją opinię opieram również na porównaniu zrobionym przez Amsol'a http://www.amsoil.com/lit/g2156.pdf. Oleje Mobil'a XW-40 i XW-50 zajęły w obu porównaniach 2-gie miejsce (pierwsze oczywiście oleje Amsola). Inne marki znane z naszego rynku w tym porównaniu wypadły gorzej niż marnie. To daje do myślenia !

Warto dodać, że niektóre parametry tj. wskaźnik lepkości można modyfikować dodatkami, maskując tym samym stosowanie słabych baz. Taka polityka może być łatwo zdemaskowana właśnie w czasie testów na HTHS - patrz porównanie. W efekcie po pierwszych kilkuset kilometrach otrzymujemy w misce zdegradowany olej o znacznie niższych parametrach niż to co wlaliśmy przy wymianie.

 

Tak więc jeśli dzielić włos na czworo i wnikać w bazy olejowe i parametry badane w labach to nie można pominąć Mobila'a Racinga 15W-50, który cenowo również może być korzystny w porównaniu do innych tzw. "syntetyków".

Edytowane przez jacekj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jaki rok producji tego taniego oleju ?? Ja osobiscie polecam Motula i Agipa. Castrol według mnie jest przereklamowana firma.

Nie wzięło to się znikąd. BMW [samochody, motocykle] i VWagen mają umowę z Castrolem na jakość oleju. W autoryzowanych serwisach zalewają go w czasie przeglądów gwarancyjnych, czego doświadczyłem osobiście.

Edytowane przez mirek_VN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzięło to się znikąd. BMW [samochody, motocykle] i VWagen mają umowę z Castrolem na jakość oleju. W autoryzowanych serwisach zalewają go w czasie przeglądów gwarancyjnych, czego doświadczyłem osobiście.

 

Racja - nie wzięło się to znikąd. Po prostu Castrol daje serwisom i warsztatom ogromne pieniądze na rozwój i sprzęt w zamian za sprzedaż i reklamę ich olejów. Umowy obejmują ilości jakie dilerzy zobowiązują się sprzedać ich oleju w roku. W efekcie koszą jak za zboże, bo w cenie sprzedawanego oleju Castrol musi sobie zwrócić za poczynione inwestycje u dilera. Taka symbioza, za którą płacą wszyscy klienci ich serwisu. Niekiedy w sklepie można kupić taniej opakowanie 1L lub 4L ich oleju niż oni sprzedają "z beczki", a to przecież powinno być najtańsze.

 

Należy podkreślić, że to nie VW rekomenduje oleje Castrola ale ich dilerzy, którzy mają z tego żywą gotówkę. Są przecież dilerzy VW, którzy rekomendują Shell'a, Mobil'a, czy Fuchs'a. Trzymanie się jednej marki "bo tak rekomenduje producent" to nieporozumienie". Każdy producent aut dopuszcza stosowanie olejów wielu producentów - ważne jest, aby trzymać się odpowiedniej klasy jakościowej i lepkościowej.

Edytowane przez jacekj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy podkreślić, że to nie VW rekomenduje oleje Castrola ale ich dilerzy, którzy mają z tego żywą gotówkę.

Dilerzy-ASO muszą stosować oleje nakazane przez producenta pojazdów, gdyż ten ponosi koszty napraw gwarancyjnych.

http://www.castrol.com/castrol/extendedsec...ntentId=7047346

Cytat

„Wiodący producenci samochodów: BMW, Aston Martin, Rolls Royce, Jaguar, Land Rover, Mini, Volkswagen i Audi używają i rekomendują Castrola.”

 

Edytowane przez mirek_VN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dilerzy-ASO ... rekomendują Castrola.”

 

patrz i czytaj powyżej : mają z tego czystą gotówkę !

Jeśli zalejesz olejem innej marki (spełniającym wymagania danej jednostki) to w razie awarii nadal masz gwarancję :clap:

 

Owszem, dilerzy-ASO muszą stosować oleje nakazane przez producenta pojazdów ale POD WZGLĘDEM SPEŁNIANIA WYMAGANYCH NORM A NIE MARKI OLEJU !!!

 

Osobiście mam skodę z silnikiem Audi 1,8T i leję inny olej niż Castrol, bo tak mi zresztą zalali w serwisie, który akurat ma umowę z inną firmą olejową .

Edytowane przez jacekj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...