Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ???


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy chwali swoje. To, że jest najstarszą marką nie znaczy, że najlepszą i zasada obowiązuje :wink: Raczej marketing w swej najczystszej formie. Nie mogę znaleźć na ich stronie karty charaketerystyki, można by było się pokusić o porównanie parametrów Valvo i np. Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Valvoline jest natomiast najstarszą firmą , a to zobowiązuje, zresztą ...

 

"im starsze tym lepsze" - ta zasada obowiązuje ale przy winach a nie olejech. Ponadto mam wątpliwości czy aby rzeczywiście jest to NAJSTARSZA firma olejowa ? Wiele z firm działających do dziś na rynku olejowym szczycą się korzeniami sięgającymi początków ubiegłego tysiaclecia, kiedy to dynamicznie rozwijał się rynek i przemysł wydobywczy oraz przetwórstwa ropy naftowej.

 

Tylko odpowiedzmy sobie na jedno bardzo ważne pytanie : co to ma wspólnego z dzisiejszymi produktami z górnej półki, spełniającymi najbardziej wyśrubowane normy i posiadające dopuszczenia do najnowszych konstrukcji silnikowych ?

Albo pójdźmy dalej - co takiego ma np. firma GULF, która ma bardzo stare korzenie ale warto wiedzieć, że prawa do marki zostały wykupione na początku XX w. po wcześniejszym upadku firmy i marka została wskrzeszona przez nową grupę kapitałową ? Gdzie tu więc tradycja ?

 

Kierujmy się zdrowym rozsądkiem a nie sentymentami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć na ich stronie karty charaketerystyki, można by było się pokusić o porównanie parametrów Valvo i np. Motula.

http://www.valvolineeurope.com/english/tec...tions/pi_sheets

 

Tutaj masz chyba wszystkie dane. Trzeba wejśc na 04. Motorcycle Oils i po prawej pokazują nam się odnośniki do poszczególnych olejów.

Edytowane przez MaxVarEmreis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.valvolineeurope.com/english/tec...tions/pi_sheets

 

Tutaj masz chyba wszystkie dane. Trzeba wejśc na 04. Motorcycle Oils i po prawej pokazują nam się odnośniki do poszczególnych olejów.

 

Przeszukiwałem tą stronę, ale kart charakterystyk produktów niestety nie ma. Tylko katalog w PDF'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol to obecnie BP.

 

Co do valvoline to faktycznie tez znam kilka przypadków ktore na nim jezdżą i chwala. sam bylem swiadkiem jak zachowywala sie Diva na 5100 i po zmianie na valvo. zupelnie inna praca silnika. az mnie zatkało.

 

A co do gulfa to tez go zalalem pare razy do auta. mazdzina smigała na nim jak złoto

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukiwałem tą stronę, ale kart charakterystyk produktów niestety nie ma. Tylko katalog w PDF'ie.

No, ale czy to nie o to chodzi??

Dane dla Valvoline DuraBlend 4T 10W40:

API SG

JASO MA

Viscosity, mm2/s @ 100 stopni C 14.5

Viscosity, mm2/s @ 40 stopni C 97

Viscosity Index 155

Viscosity mPa.s -25 stopni C. <7000

Sulphated Ash, wt. % 0.82

TAN; mg KOH/g (ASTM D-664) 2.50

TBN; mg KOH/g (ASTM D-2896) 6.20

Pour Point, stopniC -39

Specific Gravity @ 15/15 stopni C 0.870

Flash Point, COC, stopni C 210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to prawie co użytkownik to inna opinia. Ja od lat używam motula i złego słowa nie powiem. Spotkałem sie z kilkoma kiepskimi opiniami na temat Castrola, ze niby wiecej oleju silnik pali i tak dalej. Ale to wszystko zalezy od przebiegu, stanu moto, upodobań jezdzieckich własciciela :bigrazz: nie wykluczone,ze Castrol u kogoś bedzie sprawował sie kiepsko, a kogos innego ten sam olej wyśmienicie. U mnie motul sie sprawuje rewelacyjnie, to po co mam zmieniać i eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale czy to nie o to chodzi??

Dane dla Valvoline DuraBlend 4T 10W40:

API SG

JASO MA

Viscosity, mm2/s @ 100 stopni C 14.5

Viscosity, mm2/s @ 40 stopni C 97

Viscosity Index 155

Viscosity mPa.s -25 stopni C. <7000

Sulphated Ash, wt. % 0.82

TAN; mg KOH/g (ASTM D-664) 2.50

TBN; mg KOH/g (ASTM D-2896) 6.20

Pour Point, stopniC -39

Specific Gravity @ 15/15 stopni C 0.870

Flash Point, COC, stopni C 210

 

Tak, dokładnie o to. Teraz dopiero znalazłem :)

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... spokojnie panowie, ja pisze o swoich silnikach - z pewnością do wysokoobrotowych rzędówek potrzebne są inne parametry

 

- jacekj - gdybym kierował się sentymentami, to bym ciągle jeździł na Castrolu, bo 30 kilka lat wstecz już na nim jeździłem a dostępny był tylko w Pewex-sie i to po znajomości - atrakcją dla mechaników wtedy były bańki po nim.

- nie twierdzę że Castrol tak samo jak Motul są złe, ale do opisów wychwalających te produkty podchodzę z dystansem - a stare wino też mi odpowiada , niedługo i Ty zmienisz zdanie

 

... a może się dowiem, gdzie Castrol produkuje swoje tak mocno reklamowane produkty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety Tylko reklama.Castrol Edge to chyba najwieksza ściema .Zalecany do silników VW z pompowtryskiem jest dużo gorszy od zwykłego Magnateka.W nowych silnikach VW np w Passacie znikają zębatki z wałów smarowanych tym olejem.A koszt naprawy jest olbrzymi. http://forum.motocyklistow.pl/Im-nowszy-ty...y--t126062.html .Wiadomo że to też wina materiałów z jakich zrobione są części.Ale VW dał plamę i żaden olej mu tu nie pomoże.

 

 

Co ma wspolnego rodzaj wtryskiwacza z olejem, skoro stycznosci zadnej ze soba nie maja :icon_rolleyes:

Kolejny chwyt marketingowy jak nabic w butelke laickich kierowcow. Choc osobiscie sam uzywam we wszystkich sprzetach castrolu i jestem z niego bardzo zadowolony :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspolnego rodzaj wtryskiwacza z olejem, skoro stycznosci zadnej ze soba nie maja :icon_rolleyes:

(...)

Pocztaj podręczniki dla zawodówki samochodowej, to się dowiesz, że w przypadku pompowtryskiwacza olej smarujacy silnik ma z nim kontakt i jego jakość jest bardzo ważna.

 

 

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...