Skocz do zawartości

Przerabianie Hondy MAgna VF750c


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest ktoś na forum kto miał lub ma doczynienia z tym moto?

Robiliscie w nim jakieś przeróbki?

Pytam sie ponieważ obecnie jestem w trakcie przerabiania mojego moto i może ktoś by podrzucił jakieś nowe pomysły..

 

Obecnie jestem w trakcie przerabiania błotników, z krótkich fabrycznych przechodze na długie, siegająceza połowę koła w kolorze ramy. dodatkowo przerabiam migacze, beda wysuniete one 15 cm do tyłu, ponieważ nowe mocowanie skaw nie pozwala im istnieć w starym miejscu.

dodatkowe przeróbki:

alarm

lampa a'la West coast Choppers

gmole

wysunięte podnóżki

 

na tył zamiast roolbaga będę zakładał sakwę nową kupioną od pewnego pana z Wawy, któremu druga do kompletu ukradli z piwnicy. Po bokach sakwy IronHorse, z przodu piórnik (mam jeszcze jeden ale nie wiem gdzie go wrzucić, może maciepomysł?)

 

 

Jeśli macie jeszcze jakies pomysły to piszcie, proszę, . Jeśli przerabialiście swoje magny to też napiszcie co i jak. jak macie zdjęcia to mile widziane, pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyna mozliwa przerobka Magny ( jezeli to model z lat 80 tych ) dotyczyla ukladu olejenia glowic, ew poprawienia zawieszenia i to wszystko - to co robisz to zadne przerobki tylko obwieszanie tego motocykla roznymi torbami :banghead:

Sorry ale bardzo mnie to rozsmieszylo :banghead:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że ten motocykl w ogóle nie nadaje się do przeróbek (no może na rat bike'a :icon_biggrin: ) a obwieszanie go torbami może być ryzykowne zwłaszcza jak się go wykręci do v-max :notworthy:

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale uwazam że błotnik który montuję nada jej lepszego wyglądu, bedzie on wyglądał jak na shadowce poniżej

http://moto.allegro.pl/item156928245_honda...ic_edition.html

 

nie jest ot moto do jazdy na maxa, średnia prędkość to ok 80-90 km/h więc żadna rewelka ale taka mi sie najbardziej podoba !!!

 

chodzi mi tylko o przeróbki wizualne, cos ala dodatkowe akcesoria/

 

a czy szkiełkował ktoś silnik do Magny? jakie sa tego efekty?

 

a uwazam ze doczepienie 2 sakw bocznych jednej z tyłu i jednejz przodu to nie jest znowu aż takie obwieszanie, czesto jeżdżę w dalsze podróże kilkudniowe i miejsce n moto jest ważne jak dla mnie,

Właśnie przyczepiłem gmole, więc wszystko ładnie wyglada, jak na razie,

 

aaa i jest to magna z 86 roku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest ot moto do jazdy na maxa, średnia prędkość to ok 80-90 km/h więc żadna rewelka

 

Stary bez obrazy ale otrząśnij się. Magna to nie jest chopper, pomimo swojego wyglądu. Ten sam (prawie) silnik montowany był do sportowej Hondy VF750F. To że będziesz tym jeździł 80-90 możesz między bajki włożyć, bo przy tej prędkości nawet 6go biegu nie wrzucisz.

 

PS błotnik mi się w ogóle nie podoba bo magna jest za krótka do takich blach, bardziej pasują w niskim długim chopperze. Ale to moje subiektywne zdanie, gusta są różne.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest ot moto do jazdy na maxa, średnia prędkość to ok 80-90 km/h więc żadna rewelka ale taka mi sie najbardziej podoba !!!

 

:biggrin: mówisz o Magnie, że nie służy do szybkiej jazdy ?????? :clap:

Czy mówisz o swoich preferencjach ??? Jeśli o pierwszym - bzdura - jesli o drugim - po prostu nie wierzę. Masz 21 lat i jak się dorwiesz do Magny to wypizdujesz ją na max (przepraszam za kolokwializmy). Chłopie - masz 2 1 lat i nie opowiadaj, że będziesz jexdził 80-90. Mamie i Tacie mów takie rzeczy :icon_mrgreen:

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_evil: mówisz o Magnie, że nie służy do szybkiej jazdy ?????? :icon_razz:

Masz 21 lat i jak się dorwiesz do Magny to wypizdujesz ją na max (przepraszam za kolokwializmy). Chłopie - masz 2 1 lat i nie opowiadaj, że będziesz jexdził 80-90. Mamie i Tacie mów takie rzeczy :(

 

 

wiem że magna bez problemu osiągnie o wiele większe prędkosci, przy swojej mocy jest to jak najbardziej realne, ale mozecie wierzyć lub nie droge z łodzi do gdyni, później, do Piławek i z powrotem do łodzi jechałem właśnie taką predkością, powyzej 100km/h przekraczalem jak musiałem a nie jak chciałem.

Jakos nie rajcowała mnie szybka jazda i chyba nie bedzie. Max jechałem nia 160 km/h i tylko kawałek na kompletnie pustej drodze.

chodzi mi o taką jazde poniewaz juz jeden wypadek przezyłem bez wiekszego szwanku (poobijanie i złamana kość, moto na części) wiec szybka jazda nawet mi się nie uśmiecha.

 

A magnę wybrałem ponieważ mi się podoba, choc sam nie wiedziałem żetaka moc w niej drzemie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakatujesz ją takim muleniem :icon_rolleyes:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie rajcowała mnie szybka jazda i chyba nie bedzie. Max jechałem nia 160 km/h i tylko kawałek na kompletnie pustej drodze.

 

3mam kciuki za Ciebie. Swoją droga - niezły luzak jesteś - wybrałeś Magnę - nie wiedząc, jaką ma moc :buttrock:

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem magn z 82 roku, nieco starsza, ale wiele sie w nich nie zmienialo, wiec jesli chodzi o przerobki, to tak jak adam napisal, najlepiej zainwestuj w lepsze oljenie glowicy (jesli sie na tym troche znasz) inaczej zamiast wydawac kase na inny blotnik, lepiej zbieraj kase na remont silnika :buttrock:

w Magnie dlugo sie nic nie dzieje ale jak jedna rzecz sie sypnie to sie nie wyplacisz... przykro mi to mowic ale to prawda a czesci do tego wlanie motoru sa cholernie drogie.

I tak jak ktos juz wczesniej napisal, nie wieze ze nie bedziesz przekraczal 100km/h... moze przez pierwszy miesiac dwa trzy... a pozniej zobaczymy :)

Aha i uwazaj na elektryke bo kable moga byc nadpalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki za Ciebie. Swoją droga - niezły luzak jesteś - wybrałeś Magnę - nie wiedząc, jaką ma moc :icon_eek:

 

no tak szczerze to nie do końca wiedziałem o jej mocy, ale zawsze mi się podobały, myslałem jeszcze o hondzie Shadow z tych roczników ale trafiła sie magna wiec niech zostanie.

 

najlepiej zainwestuj w lepsze oljenie glowicy (jesli sie na tym troche znasz) inaczej zamiast wydawac kase na inny blotnik, lepiej zbieraj kase na remont silnika :biggrin:

 

I tak jak ktos juz wczesniej napisal, nie wieze ze nie bedziesz przekraczal 100km/h... moze przez pierwszy miesiac dwa trzy... a pozniej zobaczymy :bigrazz:

Aha i uwazaj na elektryke bo kable moga byc nadpalone.

 

Dlaczego miałbym zbirać na remont? Jeżdżąc ponizej 100km/h zajeżdżę silnik?

co do przekraczania tej prędkości to nie każę ci wierzyć,

a co do kabli to jak dłubałem w jej elektryce to nie zauważyłem żadnego nadpalenia aledzięki za wzmiankę, zwrócę na to szczególną uwagę, jak się bedę bawił z rezerwą bo nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik posiada wadę konstrukcyjną-źłe olejenie głowicy. Jeśli się tego nie poprawi to te silniki po prostu padają. Kolega miał magnę i po awarii (tłok przydzwonił w zawór i podczas jazdy zablokowało silnik) widziałem wałki rozrządu - powierzchnie robocze były mocno wytarte. Będąc kiedyś w 2oo rozmawiałem z właścicielem magny i mówił, że przeprowadził 2 remonty silnika przez 30kkm. Problem jest ogólnie znany i widziałem na necie opisy usprawnień poprawiających smarowanie.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym zbirać na remont? Jeżdżąc ponizej 100km/h zajeżdżę silnik?

 

Tak jak już inni pisali ten silnik ma problem ze smarowaniem głowicy - głównie przy niskich obrotach.

I własnie jeżdząc nim spokojnie robisz mu więcej krzywdy niż Ci się wydaje.

 

Mam Sabre 83r. Zrobiłem u siebie modyfikację ukłądu olejowego i myślę że jeszcze trochę pojeżdże na tym silniku - chodziaż łańcuch rozrzadu już się kłania do wymiany.

 

 

 

PS: A tak w ogóle to witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...