Skocz do zawartości

Skuterek czy Ścigacz?


Krysia93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania 4 tys. i nie wiem co kupic skuterek czy ścigacz??Myślałem o http://moto.allegro.pl/item154549870_april...prawajazdy.html

dodam , że ma 13 lat i karte motorowerową:wink::)

A ciężko czymś takim zmienia się biegi?

Jak się w ogóle w tym zmienia biegi??

Utrzymam takiego ścigacza?( mam 164 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ZDECYDOWANIE odradzam skuter ...

Jazda bez biegów to żadna frajda - wiem, bo miałem i biegówkę i automat.

 

Ja polecam kupic Ci jakies niższe enduro i na tym nauczyc sie dobrze jeździc, przynajmniej nie będzie większych strat przy ew. glebach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! jeżeli masz gdzieś jakiś placyk, żeby przed tym jak wyjedziesz na ulice sobie poćwiczyć troszeczke manewry ścigaczem i Ci się one podobają to nie widze problemów ??:smile: mój kumpel właśnie zaczął przygode z dt50 i jak narazie hmm... całkiem nieźle mu idzie, tylko jak narazie raczej zdjąłbym owiewki z tego, bo przy nauce raczej zaliczysz jakąś glebe, a "pierwszego dnia" naprawiać owiewki to troszke szkoda :buttrock: biegi w gruncie rzeczy to bardzo prosta sprawa i napewno sobie z nią poradzisz, 1 do dołu, reszta do góry i sprzęgło = nic trudnego, ale pewnie ciężko będzie Ci sie przyzwyczaić, taki ścigacz jeśli sie nie myle waży ponad 100 kg, więc na początku może być ciężko.

Edytowane przez Sloniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie rometa. Nauczysz sie podstaw mechaniki i zmieniać biegi. Ja zaczynałem od motorynki, nauczyłem sie jezdzić, przezucać biegi, ustawiać zapłon, rozbierać i składać silnik itd :buttrock: Mówie poważnie - romet nuczy Cie życia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam takiego ścigacza na 1 moto, Nie chodzi o moc bo nie jest ona porywająca. Ale trzeba pamiętać że po 1 przy ewentualnej glebie która na pewno jest nie unikniona na początku swojej przygody z motocyklami straty będą duże. Po 2 takim "ścigaczem " jeździ się ciężko ma mały skręt i pozycja za kierownica nie sprzyja łatwemu manewrowaniu. Po3 kup lepiej jakieś enduro.. Może nie rometa itd bo możesz się zniechęcić a przecież nie każdy musi być mechanikiem , ale jakieś fajne lekkie enduro..

ps pisałem że moc jest nie porywająca ale myślę jednak ze motorowerek który jedzie Ok .100km/h to za dużo jak nigdy nie jeździłeś moto. Nie chodzi też oto bo są to motorowerki idealne dla początkujących ale mających choć troszeczkę pojęcia o jeździe.

PS2 to motto stoi w Rzeszowie a to od Szczecina kawałek...i pamiętaj że do tej ceny trzeba doliczyć koszt rejestracji. Ale akurat w tym komisie oni chętnie schodzą z cenJ wiec może zmieścił byś się w 4tys. Aha i jeżeli byś się na nie zdecydował to polecam żebyś pojechał z kimś kto zna się zna motocyklach ,, naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Markos, popieram :)

Po pierwsze:

- taka RSka ledwo jedzie moim zdaniem, a miec cos co wyglada jak scig a bierze go trochę stuningowany skuter to wioska

Po drugie:

- przy glebie koszty będą na prawdę wysokie

Po trzecie:

- nie wjedziesz tym w żaden teren, uczyc sie bedziesz musiał na ulicy :P

Po czwarte:

- jeżeli masz koło siebie las etc. to przy enduro jest 3 x wieksza zabawa, no chyba, że niedaleko siebie masz zajebiste winkle z zajebistą nawierzchnią to wtedy jednak RS albo NS1 :D

 

Pozdr.

Edytowane przez QóBa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wybrałbym jakieś enduro typu DT, jeżeli Cię to nie kręci to może coś w stylu MBX czy RG. Pozycja kierowcy jak i pasażera jest o wiele wygodniejsza, z manewrowaniem jest łatwiej. Jeszcze w ścigach 50ccm denerwuje mnie charakterystyka silnika. Moc dostępna tylko w górnym zakresie obrotów raczej nie jest przyjemna na początek.

A skutera bym nie brał pod uwagę bo:

- nie podoba mi się

- nie ma biegów

- siedzi się jak na kiblu

- ma małe koła

 

Wszystko zależy jeszcze od Twoich preferencji, co Ci się podoba i jaki styl jazdy lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W enduro tak samo. Przeciez RS i RX jezdza na tym samym silniku.

Bierz krysia RSke, zdejmuj plastiki i sie ucz. Odpusc sobie wszystkie komarki i Simsony (chyba ze sie chcesz nauczyc dobrze klac i wiecej pchac niz jezdzic) Ja zaczynalem od Pegaso 50 mimo kompletnego braku pojecia o jezdzie. Biegi wchodza latwo, ale trzeba je zmieniac zdecydowanie, naciskac dzwignie do oporu (niektorzy sie boja, ze im sie zmienia 2 biegi jak tak robia). A biegi są standartowo - 1 bieg - dzwignia w dol, 2 bieg i reszta - do gory. Luz jest miedzy 1 a 2. Skuter Ci odradzam bo to tylko dla dziewczyn :) A czy utrzymasz? Nie wiem, jedz sie przymiez.

 

POZDR

Edytowane przez Kwiatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W enduro tak samo. Przeciez RS i RX jezdza na tym samym silniku.

W terenie to jest troche inaczej. Na asfalcie ciągłe kręcenie na obrotach szybciej staje się dokuczliwe, ale jak już mówiłem: co kto woli.

A komarki i simsony nie są takie już wadliwe, trafisz na zadbanego to i pojeździsz długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terenie to jest troche inaczej. Na asfalcie ciągłe kręcenie na obrotach szybciej staje się dokuczliwe, ale jak już mówiłem: co kto woli.

A komarki i simsony nie są takie już wadliwe, trafisz na zadbanego to i pojeździsz długo.

Mnie tam nie przeszkadza krecenie na obrotach :] przeciez to 2T i mala pojemnosc :icon_rolleyes: cudow nie ma :bigrazz:

 

Simson i komarek szybko sie znudza napewno :flesje: doloz jeszcze taki fakt, ze nie kazdy ma ochote pokazac sie na komarku lub simsonku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...